Ekipa "Strzelca"

Strzelectwo terenowe w Poznaniu i całej Wielkopolsce funkcjonuje już od kilkunastu lat i ma bogate tradycje. Niestety w ostatnim czasie strzelców było coraz mniej. Nie oznacza to, że nie liczyli sie w krajowym rankingu. Wręcz przeciwnie, pomimo małej liczb, umiejętnościami dorównują najlepszym w kraju!

Obecnie, gdy we Wielkopolsce strzelectwo terenowe nie miało się najlepiej, grupa pasjonatów postanowiła z początkiem roku 2013 rozruszać drzemiące siły w Wielkopolanach. W lutym 2013r. odbyło sie spotkanie założycielskie, gdzie przedstawiono i omówiono działania, by Stowarzyszenie na prawdę mogło zacząć funkcjonować.

Główną naszą dyscypliną jest HFT, jednak jest kilku zapaleńców którzy strzelają FT. Lubimy też czasem postrzelać tzw. sylwetki, taka mała odskocznia od HFT. Do tarczy strzelamy tylko gdy musimy coś sprawdzić, a to lunetę, a to nowy śrut, czy cały karabinek.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy lubią spędzać wolny czas na świeżym powietrzu i lubią strzelectwo. Masz wiatrówkę, ale chcesz się poduczyć, poznać ludzi którzy kilogramy ołowiu wystrzelili z luf? Wejdź na forum i znajdź temat o spotkaniach. Na pewno odpiszemy.

Tekst alternatywny

 
 

Terminy zawodów

Liga WSST Strzelec. Zmagania podczas zawodów odbywajacych się w ciągu całego roku.

Gdzie strzelamy

Miejscem spotkań weekendowych jest Fort VI przy ul. Dojazd w Poznaniu. Najpierw prosimy umówić się przez forum.

KS Leśnik

Oficjalna strona Klubu Sportowego Leśnik, którego jesteśmy częścią od 2013r.

 
 

Aktualności

  • Informacje o spotkaniach, zawodach i wszelakich imprezach strzeleckich organizowanych przez nas oraz przez zaprzyjaźnione grupy strzeleckie podajemy zawsze na naszym forum w dziele

    SPOTKANIA STRZELECKIE

  • Fotorelacje, opisy i ciekawostki dotyczace naszej grupy mozna śledzić na naszej stronie na portalu Facebook.

    WSST STRZELEC

Dyscypliny

Naszą główną dyscypliną jest Hunter Field Target (HFT). Posiadając karabinek pneumatyczny, który nadaje pociskowi energię mniejszą niż 16,3J należy trafić śruciną w środek metalowej figurki. Po trafieniu figurka przewraca się. Punktacja jest następująca, przewrócenie figurki 2 pkt., trafienie w figurkę, ale nie obalenie jej 1 pkt., pudło 0 pkt.
więcej...


Bezpieczeństwo

Kilka porad dla początkujących:
1.Każda wiatrówka jest zawsze załadowana.
2.Nigdy nie kieruj lufy w ludzi, zwierzęta i cokolwiek czego nie chcesz zniszczyć.
3.Trzymaj zawsze palec poza spustem,dopóki nie wycelujesz broni.
4.Wiedz w co celujesz i zawsze upewnij się co jest za twoim celem.
więcej...