Planowanie oraz rozstawione toru i sprawy organizacyjne

Awatar użytkownika
DeDeK
Posty: 97
Rejestracja: 2016-03-14, 12:14
Lokalizacja: Pobiedziska

Planowanie oraz rozstawione toru i sprawy organizacyjne

Post autor: DeDeK »

Po dzisiejszych zawodach chciałbym poddać dyskusji sposób planowania oraz rozstawiania toru

Wczoraj został wykonany plan toru:
Rozstawiania figurek
Pomiaru odległości dalmierzem
Ustalenia wielkości kz

Przygotowane figurki kolejno w zbrojowni do rozmieszczenia na torze

Dzisiaj okazuje się że nastąpiło kilka zmian nie ustalonych z osobami które podjęły się planowania toru

Np. Przesunięcie figurki w inne miejsce niż planowana
Zmiana figurki na inną niż planowana itp

Jakby co nie mam na myśli stanowiska 10 :D

Lecz stanowiska 11, 15, 17, 19

Jesli jest napisane taśma na drzewie to montujemy stanowisko
Na wysokości taśmy na tym drzewie, nie na innym obok i nie metr poniżej taśmy
Tak samo ze znacznikami na ziemi nie przenosimy ich w lewo, w prawo gdzielolwiek

Nie może być tak, że stanowisko z pozycją dowolna wymusza na nas kleczaka bo nie widać figurki z pozycji leżącej

Tak samo z samymi figurkami wybrane i ułożone na wieszakach w zbrojowni były w kolejności montażu na stanowiskach
Więc jeśli bierzemy z nr 35 to idzie ona na stanowisko 35 nie 34 ani 36

Myślę że takie zasady nie będą problemem a wyeliminujemy tym problemy typu tam była mała kz lub cel był na 45 metrze
Pzdr
DeDeK

..................................
Walther LGM-2 + DOT FFP HFT
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

Zgadzam się z tym ale osoby odpowiedzialne za planowanie/ ustawianie toru powinny też sprawdzić go przed zawodami żeby uniknąć samowolki "monterów".
Przy okazji - już to kiedyś poruszałem ale mnie zgaszono, sprawa dotyczy różnic w czasie przejścia toru - jednym wystarczy 3 minuty na stanowiskach inni lubią polegiwać na nich. Schodzę z toru po zakończeniu strzelania, wciągam wiktuały przygotowane przez Marka i czekam aż wylegiwacze skończą strzelanie - od następnych zawodów, po posiłku, czekam 15 min i jeśli nie będę mógł wejść na tor - jadę do domu a pomiary parametrów toru i sprzątanie go zostawiam tym, którzy mają nadmiar czasu ...
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
DeDeK
Posty: 97
Rejestracja: 2016-03-14, 12:14
Lokalizacja: Pobiedziska

Post autor: DeDeK »

Sprawdzanie nie jest złym pomyslem, aczkolwiek zajmie to znów trochę czasu przed zawodami a zazwyczaj nie mamy go za wiele


Co do różnic czasowych jeśli dać każdemu 2 min na stanowisku przy 3 osobowych zespołach i 20 stanowiskach wychodzi 120 min plus czas na przejście pomiędzy stanowiskami wydaje mi się że 30 min to max czyli teoretycznie do 2,5h powinno trwać to maxymalnie a czasu jest aż nadto
Pzdr
DeDeK

..................................
Walther LGM-2 + DOT FFP HFT
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Potwierdzam. Nienawidzę, jak stworzę jakąś koncepcję, powycinam pojedyncze źdźbła i gałęzie tworząc kanał do strzału, a ktoś ustawi figurkę metry dalej, albo/i wypierdoli kosą całą trawę wkoło robiąc pole golfowe ;/. Jeśli jest zatwierdzone stanowisko, to znaczy że albo komisyjnie zostało uznane, albo było świecone laserem, albo przymierzane karabinkiem.
Absolutny zakaz przestawiania! Własne koncepcje tworzymy w dniu planowania! Czytamy ze zrozumieniem adnotacje na karcie.
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

Lord Rzeźnik pisze:albo/i wypierdoli kosą całą trawę wkoło robiąc pole golfowe ;/
Dokładnie tak, wystarczy też przestawić palik pół metra żeby zepsuć całą koncepcję :evil:
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
pilot68
Posty: 434
Rejestracja: 2014-08-06, 19:26
Lokalizacja: Konin

Post autor: pilot68 »

Marek- dzięki za błyskawiczne opracowanie wyników.Kto jak kto,ale Ty nie powinieneś sobie zawracać głowy sprzątaniem toru , bo masz na głowie właśnie pracę w domu nad publikacją wyników.
Co do odległości to uważam że jest to błąd pomiaru?Bawiąc się swoim dalmierzem wiem jaki jest wrażliwy na miejsca o różnym oświetleniu,o niejednolitej powierzchni itp.
Stanowisko 15 i 19 sam ustawiałem i nie wiem jakie są pretensje do nich?
Steyr + vortex viper
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

Jacek, parametry toru i wyniki dowieziesz mi do domu? :mrgreen:
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
pilot68
Posty: 434
Rejestracja: 2014-08-06, 19:26
Lokalizacja: Konin

Post autor: pilot68 »

Kuba i Ty mówisz o koncepcji.A co zrobiłeś na stanowisku nr 20?
Steyr + vortex viper
Awatar użytkownika
pilot68
Posty: 434
Rejestracja: 2014-08-06, 19:26
Lokalizacja: Konin

Post autor: pilot68 »

Marek, raczej nie.Na karty musiałbyś poczekać, ale pomiary można wysłać mms'em ?
Steyr + vortex viper
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

OK., strzelam, wpierdzielam, jadę na chatę i czekam na mms'a,
tego się trzymam :mrgreen:
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Panie i Panowie, wielokrotnie sprawdzone było, że najlepiej jak jedna osoba planuje i sprawdza (koniecznie) tor, a reszta ustawia. Nie wiem czy dzisiaj po ustawieniu toru ktoś przeszedł się i sprawdził wszystkie stanowiska. Sugestie i uwagi oczywiście są potrzebne, ale na etapie planowania. Każde zmiany powinien akceptować Toromistrz, wtedy jest szansa, że tor będzie w miarę regulaminowy. Planowanie w sobotę i przyszykowanie stanowisk jest bardzo ważne, ale jednocześnie istotne jest ustawienie wg. przyjętego planu. Były pomiary 45 i 46 m. Zakładając błąd pomiarowy to i tak jest sporo. Nie wytykajmy kto co zrobił źle, bo to nie o to chodzi. Chodzi o to by tor był ustawiony w sposób w miarę regulaminowo i w 100% bezpiecznie.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
DeDeK
Posty: 97
Rejestracja: 2016-03-14, 12:14
Lokalizacja: Pobiedziska

Post autor: DeDeK »

Stanowisko 15 i 19 sam ustawiałem i nie wiem jakie są pretensje do nich?
Na 15 figurka 30 wylądowała za przesłona nawet wśród osób wysokich leżąca na wysokich łokciach było widoczne jedynie część kz dopiero kleczak dawał pole strzalu

17 mały szczegół figurka 34 miała być na drzewie na dole przy ziemi

19 miała być inna figurka niż mała Mi i na drzewie z taśma nie innym

11 figurka 22 miała być na wysokości konaru nie metr niżej - widoczna tylko z kleczaka

Stanowiska przewidywane są dla prawo i lewo ręcznych to też jest wazne
Pzdr
DeDeK

..................................
Walther LGM-2 + DOT FFP HFT
Awatar użytkownika
DeDeK
Posty: 97
Rejestracja: 2016-03-14, 12:14
Lokalizacja: Pobiedziska

Post autor: DeDeK »

Chodzi o to by tor był ustawiony w sposób w miarę regulaminowo i w 100% bezpiecznie.
Dokładnie to jest podstawa

Nie chodzi o wytykanke tylko o ustalenie zasad, które pomogą nam zorganizować zawody które będą fajne jak zawsze i wyeliminuja wątpliwości typu figurka za daleko, zła kz
Pzdr
DeDeK

..................................
Walther LGM-2 + DOT FFP HFT
Awatar użytkownika
pilot68
Posty: 434
Rejestracja: 2014-08-06, 19:26
Lokalizacja: Konin

Post autor: pilot68 »

Pomysł na cel nr 30, z częściowo widoczną KZ zaczerpnąłem z Mistrzostw Polski 2017. To zmuszało zawodników do kombinowania. Strzelano ją z lewej z prawej strony,z klęczaka a nawet ze stojącej z różnym skutkiem.
Steyr + vortex viper
Awatar użytkownika
DeDeK
Posty: 97
Rejestracja: 2016-03-14, 12:14
Lokalizacja: Pobiedziska

Post autor: DeDeK »

Jacek ale mi ni chodzi kto co personalnie tylko fajnie gdyby poinformować planujących o zmianach żeby zweryfikować poprawki
I uniknąć ewentualnych bledow
Pzdr
DeDeK

..................................
Walther LGM-2 + DOT FFP HFT
ODPOWIEDZ