Liga WSST Strzelec 2017. Zawody 4 z 7 - 16-07-2017

Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Znów poczułem jak dobrze jest wrócić do tego hobby :mrgreen: Mam nadzieję, że za jakiś czas będę mógł uaktywnić się bardziej i znów zacząć pomagać przy organizacji torów. A póki co to chciałbym zwrócić uwagę na pojawiające się przypadki celów takich jak np. dziś na stanowiskach 3 i 7. Szanowni, nie możemy ryzykować siania śrutem na tereny poza Fortem. I nie ma znaczenia, że prawdopodobieństwo było niewielkie. Było i to się, niestety liczy.
Steyr HP & TX HC
Pizol
Posty: 27
Rejestracja: 2016-09-13, 20:59
Lokalizacja: Konin

Post autor: Pizol »

Dzięki za dobrą zabawę. Było jak zwykle fajnie. Co do wyników, nie mogę się powstrzymać. Mianowicie, nie mogę się zgodzić z pomiarem odległości. Jak to przeanalizowałem, okazało się, że trafiłem cele, których trafić nie powinienem, a nawet nie mogłem. A staram się uczyć, i balistykę swojego karabinka poznałem, dość dobrze. Coś w przedstawionych pomiarach, jest nie tak. Może coś z przyrządem pomiarowym, jeśli to miara nie była???
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1572
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

Pizol pisze:Coś w przedstawionych pomiarach, jest nie tak. Może coś z przyrządem pomiarowym
Dalmierz Patryka, mierzyłem każdy dystans co najmniej dwa razy, skrajne (pow. 40m) kilkakrotnie.
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
DeDeK
Posty: 97
Rejestracja: 2016-03-14, 12:14
Lokalizacja: Pobiedziska

Post autor: DeDeK »

A co dokładnie mierzyliscie dalmierzem?
Figurke?

My wczoraj osobę stojąca w miejscu figurki wtedy pomiar jest dokładniejszy przy większym celu i z pozycji z jakiej najczęściej się strzela przy danym stanowislu
Pzdr
DeDeK

..................................
Walther LGM-2 + DOT FFP HFT
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Kilka zdjęć dzisiejszych akrobacji.

>>klik
photochem
Posty: 91
Rejestracja: 2016-04-09, 09:43
Lokalizacja: jeszcze Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: photochem »

i kilka fotek ode mnie... oczywiście z podziękowaniami dla współstrzelców i organizatorów ;-)
zdjęcia tutaj
HW97k (Dębowy) + Leupold EFR || AA TX200 MK3 +mDOT || Gamo PR45
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 167
Rejestracja: 2014-05-30, 19:45
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

Wiarygodna jest tylko taśma miernicza, wiem z autopsji, że dalmierz ( laserowy czy optyczny ) potrafi dać przekłamanie pomiaru do 5 m :mrgreen:
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1572
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

No i rozwiązałeś dylemat.
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 167
Rejestracja: 2014-05-30, 19:45
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

Marku, napisałem tylko o własnych doświadczeniach w budowaniu toru HFT. Sprawdziliśmy kiedyś dokładność pomiaru dalmierza laserowego i optycznego za pomocą taśmy mierniczej geodezyjnej
( przy intensywnym nasłonecznieniu) Błąd pomiaru (skrajny dla dalmierzy) wynosił prawie 5 m. Mając na uwadze ewentualne protesty zawodników strzelających w zawodach organizowanych przez DGST Beaver zdecydowaliśmy się na pomiary taśmą. Chyba że mieliśmy złą taśmę- zbiegła się o 5 m ?
Ostatnio zmieniony 2017-07-17, 22:10 przez sindbad, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Pamiętam 'sprawę' z naszych MP gdzie wszyscy kwestionowali jedną figurkę na skraju lasu. FT domierzało nawet 45m a taśma dawała 41 ... z małym ułamkiem
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 167
Rejestracja: 2014-05-30, 19:45
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

pawelw pisze:Pamiętam 'sprawę' z naszych MP gdzie wszyscy kwestionowali jedną figurkę na skraju lasu. FT domierzało nawet 45m a taśma dawała 41 ... z małym ułamkiem
A jak było faktycznie ? 41... z małym ułamkiem ? :-D
ODPOWIEDZ