Liga WSST 2016 - Zawody 8/10 - 04.09.2016

Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Kąty! Strzelając pod kątem skraca się dystans. Temperatura, wilgotność też ma znaczenie ale juz nie tak duże.
Tomx
Posty: 941
Rejestracja: 2013-09-03, 20:45
Lokalizacja: poznan

Post autor: Tomx »

Super zawody tor ustawiony w zastraszajacym tempie :-) .Zastrzezenie budził tylko we mnie cel nr bodajże 7 "mroczna rura" .Koledzy myślmy o bezpieczeństwie na torze, bo to jest nasz priorytet. Nie było to bezpieczne stanowisko zwłaszcza, gdy na kaponierze przebywali strzelcy na stanowiskach 2,3,4.Przy zwijaniu toru cieżko było załapać jakakolwiek fuche :-)
hw77 +burris (wiatrowka odrzutowiec)/aa prosport vortek + buris timberline(karabinek klasa...zalezy w czyich rekach:))
lysy
Członek zarządu
Posty: 606
Rejestracja: 2015-12-19, 15:06
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Post autor: lysy »

Strzelam ze steyera i vortexa diamondbacka 4-12x40 BDC , w domu przestrzeliwuję karabinek na bipodzie domarowskim. Następnym razem przestrzelę go z postawy leżącej, zobaczymy czy to zmniejszy błąd.
Tomx
Posty: 941
Rejestracja: 2013-09-03, 20:45
Lokalizacja: poznan

Post autor: Tomx »

Madrzy mówia, ze zawsze nalezy zerować karabinek z palika, a nie stolik i bipodzik :mrgreen:
hw77 +burris (wiatrowka odrzutowiec)/aa prosport vortek + buris timberline(karabinek klasa...zalezy w czyich rekach:))
lysy
Członek zarządu
Posty: 606
Rejestracja: 2015-12-19, 15:06
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Post autor: lysy »

No i właśnie tak myślałem, że jestem za wygodny, czas posłuchać "mądrych" i zrobić sobie stanowisko z palikiem w ogródku.
Awatar użytkownika
pilot68
Posty: 434
Rejestracja: 2014-08-06, 19:26
Lokalizacja: Konin

Post autor: pilot68 »

Za cel nr 7 cała odpowiedzialność spoczywa na mnie.Przyznaje , to najważniejsze założenie (bezpieczeństwo) mi umknęło.Wszystkich przepraszam :oops:
Steyr + vortex viper
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

Jacek, nie bierz winy na siebie - wszyscy widzieli, że cel może stworzyć zagrożenie i nikt z nas, strzelających, odpowiednio nie zareagował. Chyba pierwsza i mam nadzieję - ostatnia taka sytuacja na naszych torach.
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1907
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Po prostu, trzeba na stałe przyjąć zasadę, że PO zakończeniu ustawiania całego toru ktoś robi przechadzkę przez całą jego długość i, stanowisko po stanowisku sprawdza te 45 stopni.
Steyr HP & TX HC
lysy
Członek zarządu
Posty: 606
Rejestracja: 2015-12-19, 15:06
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Post autor: lysy »

Ja zawsze powtarzam, że nie myli się tylko ten co nic nie robi, sam zamysł był super i pełen szacun dla Jacka za pomysł. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne i na pewno taka sytuacja już się nie powtórzy ale jak zauważył Patryk to dymiarze czarnoprochowi też czasem zapominają o najważniejszym a tam skutki mogą być na prawdę tragiczne.
Zresztą kiedyś byłem na jednej ze strzelnic nitro i po tym co tam zobaczyłem jak właściwie nikt nie kontroluje kto z czego strzela do jakich celów i pod jakimi kątami tak już nigdy tam nie pojechałem więcej.
W maju niedaleko mojej miejscowości gość też otworzył strzelnicę do każdego rodzaju broni, byłem na jej otwarciu i też wydawało mi się, że same obwałowanie z ułożonymi oponami to za słabe zabezpieczenie. Teraz nie dawno dowiedziałem się, że strzelnica już zamknięta bo do domu w odległości ok 600 metrów od niej przez okno wpadł pocisk od kałacha, na szczęście nikomu nic się nie stało.
ODPOWIEDZ