Spiner reaktywny

Pokrowce, walizki, okulary ochronne, cele
marassobi
Posty: 82
Rejestracja: 2013-03-18, 18:42
Lokalizacja: Słubice

trenażery ;)

Post autor: marassobi »

przepraszam za spóźnienie ale w końcu jest.
Zrobiłem przed świętami i trwała intensywna faza testowa. Przyjęły już 2 paczki śrutu więc sprawdzone a co najważniejsze działają.

1. Pierwszy element jaki uzyskałem to blacha. Szerokośc 8 cm długośc ok 60 cm.
Obrazek

2.Z niej udało mi się wyciąc takie oto elementy. Lizak może i kwadratowy ale o potrzebach jego kształtu później.

Obrazek

Obrazek

3. Później niestety byłem zbyt bardzo pochłonięty pracą nad pierwszym trenażerem i jego testami więc zapomniałem o robieniu zdjęc. Aczkolwiek jak już wszystko w nim działało udało mi się dokończyc pozostałe. Oto efekt finalny.

Obrazek


Widok od frontu.
Obrazek

Widok od tyłu

nr.1
Obrazek

i nr. 2 gdzie dobrze widac magnes przytrzymujący lizak w pozycji pionowej. Gdy go nie było po trafieniu w blachę i tak "lizak" opadał. Magnes w zupełności sprawę załatwił i trzyma się nawet gdy trenażer stoi na 9-10 metrze.

Obrazek

Proszę nie komentowac jakości wykonanych prac gdyż to moje pierwsze zderzenie ze ślusarstwem :) A po wtóre narzędzia których używałem można będzie za 10 lat znaleźc pewnie w muzeum techniki.

Dziury pod śruby wycinane wiertarką ręczną. Dziury pod KZ wycinane u znajomego ślusarza. Od 15 do 30 mm. W różnych konstelacjach. Cięcię blachy udało mi się wykonac na pile tarczowej przeznaczonej do cięcia opału :D tarcza tylko do metalu. Lizaki musiałem wykonac ręczną "gumówką". dlatego są nierówne i kwadratowe :) ale ich kształt nie jest istotny skoro widzimy je i tak przez okrągłą KZ.

Koszta: Koń by się uśmiał. Śruby i nakrętki 6,20. Kątownik 2x105 cm (w GS-ie nie tną na mniej niż 1 :) 10,50, Blacha (prezent) ale jej koszt to 14 zł. No i magnesy. 3,60 za 6 sztuk czyli tyle ile trenażerów. Łącznie 34,3 zł. Działanie 99% :) Czas pracy. Koń by nie robił. Może wynika to z braku umiejętności ale zajęło mi to cały dzień z przerwą na testy pierwszej sztuki.
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

Nie liczy się wygląd tylko trwałość :mrgreen:
Jaki rozmiar tych magnesów? fi16x2mm ?
marassobi
Posty: 82
Rejestracja: 2013-03-18, 18:42
Lokalizacja: Słubice

Post autor: marassobi »

ulala mam w aucie, ale tak z 16 mm. Są nieco grubsze chyba ze 4 mm beda miały i przyklejone do grubej tasmy dwustronnej by się nie osuwały. Pozdro.
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3151
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Fajny ten spiner. Wydaje się być konkretny.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
marassobi
Posty: 82
Rejestracja: 2013-03-18, 18:42
Lokalizacja: Słubice

Post autor: marassobi »

Jest pancerny. Choc wprowadziłem jeszcze minimalne zmiany a mianowicie poobcinałem rogi każdego z lizaków co by były lżejsze gdyż czasem mniej czyste trafienie nie powodowało całkowitej drogi ku górze w konsekwencji nie "przyklejał" się do magnesu. Bez rogów jak talala.
ODPOWIEDZ