Utrata m/s po wymianie sprężyny na tuningową

Awatar użytkownika
CSSDavid
Posty: 11
Rejestracja: 2023-03-19, 16:31
Lokalizacja: Poznań/W-ek

Utrata m/s po wymianie sprężyny na tuningową

Post autor: CSSDavid »

Witam

Takie luźne zapytanie.
Śrut JSB 4,5mm i waga 0,545g
Została wymieniona sprężyna z prowadnicą i korkiem (Oteva i ertalit). Wymieniona również uszczelka tłoka. Całość bardzo delikatnie przesmarowana na nowo.

Efekt:
- przed w/w wymianami (zwichrowana oryginalna sprężyna i luzy na korku/prowadnicy + uszkodzona mechanicznie uszczelka tłoka) pomiar w m/s to 224 (+/- 2);
- po w/w wymianie (gdzie sprężyna była o 2 zwoje dłuższa z dużo większym problemem włożenia jej i zablokowania kołkiem) pomiar w m/s to 204 (+/- 2).

Ma ktoś może jakiś pomysł, co może być nie tak (pomijając kwestię słabszej sprężyny)? Jeszcze spróbuję wrócić do starej sprężyny ale na nowej prowadnicy. W przypadku powrotu prędkości do 224 będzie to znaczyło, że ta sprężyna (niby tuningowa) będzie najzwyczajniej w świecie słabszą, z koniecznością szukania czegoś lepszego.

Pozdrawiam i dzięki za sugestie
===========
Pozdrawiam
Dawid
===========
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2306
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Utrata m/s po wymianie sprężyny na tuningową

Post autor: WuDe »

Wygląda na to że sprężyna jest słabsza i tyle
Jaki to karabinek i dlaczego kupiłeś sprężynę tuningowa po kiedo grzyba weź kup normalna i będzie git
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
CSSDavid
Posty: 11
Rejestracja: 2023-03-19, 16:31
Lokalizacja: Poznań/W-ek

Re: Utrata m/s po wymianie sprężyny na tuningową

Post autor: CSSDavid »

Dostałem od znajomego w przekazaniu CFX Royal'a. Stwierdził, że tym się nie da strzelać w nic, poza stodołą hahaha Miał ją chyba kilka lat i teraz trafiła do mnie. Jak zajrzałem do środka, to postanowiłem coś tam z nią zrobić. Zakupiłem zestaw, który jest popularny wśród strzelających nie od wczoraj. Z dobrych materiałów, które też są polecane. Wyniki są jakie są, przy próbie 10-15 strzałów. Wartości trzymają się bardzo małych odchyłek, więc widzę powtarzalność. I widać tu spadek m/s na nowej sprężynie. Troszkę się zdziwiłem, bo myślałem, że podejdę pod te 16J, żeby spróbować smaków terenowego strzelania (mowa oczywiście o celności vs wymagane dystanse).

Jeśli nic z tego nie będzie, to pozostanie ciekawym eksponatem do experymentów. Jak dojrzeję, to pokuszę się może o coś właściwszego do hft, czyli jakieś hw97, bo to z tego co widziałem, jeszcze jest w miarę przystępne cenowo.

Generalnie jeszcze nie skreślam tego karabinka, a że darowanemu nie zagląda się w pyszczek, to cieszę się tym co mam.
===========
Pozdrawiam
Dawid
===========
ODPOWIEDZ