Jaki pistol w .22

Sprzęt, spotkania itp.

Moderator: Maciej.Sz

Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 139
Rejestracja: 2014-12-03, 01:11
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Jaki pistol w .22

Post autor: ninalken »

Niecałe pół roku zrobiłem "kolekcjonerkę" i po zakupie dwóch karabinków TOZ i BRNO zapragnąłem mieć broń krótką w kalibrze .22.
W związku z tym poproszę Kolegów o sugestie, polecenie czegoś sprawdzonego, niezawodnego klasyka do rekreacyjnego strzelania. Początkowo myślałem o rewolwerze, ale z czasem coraz bardziej skłaniam się w kierunku pistoletu z możliwością zamontowania urządzenia wylotowego. Chętnie poznam Wasze propozycje z krótkim uzasadnieniem.
Awatar użytkownika
Maciej.Sz
Moderator działu
Posty: 668
Rejestracja: 2015-09-12, 18:21
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki pistol w .22

Post autor: Maciej.Sz »

Do rekreacji polecam CZ P 09 Kadet, lub P 07 Kadet. Tani, dostępny i niezawodny. Przy 22lr odrzut jest tak mały, że urządzenie wylotowe jest zbędne.
Warty rozważenia jest S&W Victory. W tym modelu jest wersja z gwintem na końcu lufy, gdyby montaż urządzenia wylotowego byłby dla Ciebie ważny.
Zobacz też na Browning Buck Mark.
Dobrze jest przed kupnem wybrać się na strzelnicę i postrzelać z upatrzonej broni.
W 22lr mam Hammerli 280, jest to pistolet typowo sportowy, ale gdybyś chciał postrzelać, to możemy się spotkać na strzelnicy.
"Wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazy." Bruce Lee
(.22 LR, 5,45x39, .32 S&W LWC, 9x19, 12/76)
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 139
Rejestracja: 2014-12-03, 01:11
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Re: Jaki pistol w .22

Post autor: ninalken »

Oki, nie podałem budżetu. Te modele znacznie go przewyższają... a wynosi ok.1000pln. A na strzelnicę chętnie się umówię.
Poza tym chciałbym poznać zdanie Kolegów na temat rewolwerów Weiraucha HW... Arminius 22lr. np. https://m.optykamysliwska.pl/bron-pozos ... w5-kal22lr
W Chodzieży jest firma zajmująca się sprzedażą broni - mają dosyć duży wybór, miał ktoś z nimi do czynienia albo jakieś informacje o nich?
Awatar użytkownika
Maciej.Sz
Moderator działu
Posty: 668
Rejestracja: 2015-09-12, 18:21
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki pistol w .22

Post autor: Maciej.Sz »

Weihrauch to ogólnie solidna firma nie tylko w przypadku wiatrówek, ale również broni palnej. Nie miałem okazji strzelać z modelu do którego wrzuciłeś link, natomiast strzelałem z HW 9 TTM. Jest to rewolwer tarczowy, który jest bardzo celny, ale ponad Twój budżet.
Znalazłem coś takiego:
https://www.astroclassic.pl/p/rewolwer- ... kal-22-lr/
Ma przede wszystkim dłuższą lufę i dłuższą linię celowania. Raz w miesiącu przewożą broń między sklepami.
Mam kolesia strzelca z okolic Czarnkowa, popytam, może będzie coś wiedział o sklepie z Chodzieży.
"Wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazy." Bruce Lee
(.22 LR, 5,45x39, .32 S&W LWC, 9x19, 12/76)
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 139
Rejestracja: 2014-12-03, 01:11
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Re: Jaki pistol w .22

Post autor: ninalken »

Też myślałem o Chodzieży. W Astro jakiś czas temu był HW3 za 600pln tylko lufa jak dla mnie za krótka, co jakiś czas tam zaglądam, ale z rewolwerów nic ciekawego w tym budżecie nie mają. Ten link, który wrzuciłem w poprzednim poście cenowo atrakcyjny, tylko trzeba by się pofatygować do Słupska... a to już dodatkowe koszty i nie wiadomo jak prezentuje się stan rzeczywisty... bo z mistrzami rusznikarstwa bywa różnie.
Za to na naszym podwórku znalazłem coś takiego: https://m.optykamysliwska.pl/bron-pozos ... rauch-22lr
Awatar użytkownika
Maciej.Sz
Moderator działu
Posty: 668
Rejestracja: 2015-09-12, 18:21
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki pistol w .22

Post autor: Maciej.Sz »

Rewolwer z linku, to inna liga, niż te o których pisaliśmy wcześniej. To jest pistolet tarczowy, z długą, obudowaną lufą, dłuższą linia celowania i przede wszystkim anatomicznym chwytem, który bardzo pomaga w celnym strzelaniu. Wygląda jak HW 9 ST, ale pewności nie mam. Będzie dość ciężki, ale w miarę rozwoju strzeleckiego, będzie to zaleta, a nie wada. (mojego Hammerli niedawno dociążyłem o kilkadziesiąt gramów). Więc jak budżet Tobie pozwoli i nie jest zajechany, (choć 22lr oprócz Margolinów katowanych w klubach są zwykle w niezłym stanie,) to bierz.
"Wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazy." Bruce Lee
(.22 LR, 5,45x39, .32 S&W LWC, 9x19, 12/76)
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 139
Rejestracja: 2014-12-03, 01:11
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Re: Jaki pistol w .22

Post autor: ninalken »

Oki, rewolwer do obejrzenia w Lusowie z możliwością przestrzelania...
Awatar użytkownika
Maciej.Sz
Moderator działu
Posty: 668
Rejestracja: 2015-09-12, 18:21
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki pistol w .22

Post autor: Maciej.Sz »

Jeżeli jest możliwość przestrzelenia, to warto to zrobić i zobaczyć czy Tobie pasuje, bo ogólnie to dobry sprzęt.
"Wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazy." Bruce Lee
(.22 LR, 5,45x39, .32 S&W LWC, 9x19, 12/76)
silart
Technik
Posty: 285
Rejestracja: 2018-09-19, 09:01
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Jaki pistol w .22

Post autor: silart »

Z Lusowa do Tarnowa, rzut beretem a tam jest strzelnica otwarta we wtorki i czwartki.
Dogadaj się z gościem i można tam przestrzelać :)
Nie mam pojęcia o palnej ale może się przydałem :D
Jeśli nie mogę komuś pomóc, to przynajmniej nie przeszkadzam.

Steyr Challenge + Valiant 4-12x40 HFT,
P17
Vygo i Jackalope
Proca
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 139
Rejestracja: 2014-12-03, 01:11
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Re: Jaki pistol w .22

Post autor: ninalken »

Właśnie takie mam ustalenia ze sprzedającym, ale dzięki za podpowiedź.
ODPOWIEDZ