HFT a regulamin PFTA

Techniki strzelań, bezpieczeństwo, porady.
Awatar użytkownika
Ziemo
Posty: 268
Rejestracja: 2018-07-16, 12:33
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto

Post autor: Ziemo »

Moja sprężyna jest na granicy 17J i boję się, że w pewnych określonych warunkach (rodzaj śrutu, smarowanie) może pokazywać powyżej 17J. Co w takiej sytuacji? Czy mogę się zapisać?
HFT
Awatar użytkownika
slawol75
Członek zarządu
Posty: 836
Rejestracja: 2015-07-29, 10:54
Lokalizacja: Pamiątkowo
Kontakt:

Post autor: slawol75 »

Na zawody powinna być tak do 16,2J Na naszych zawodach tego nie mierzymy jak na razie...Druga sprawa, to przy tej energii spada celność karabinka. Najlepiej byłoby ciachnąć pół zwoju sprężyny i po problemie ;-)
zawsze środkiem krzyża :)
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Do 17 J mozesz strzelać legalnie na zawodach żeby być liczonym musisz mieć do 16,3J jeśli bedziesz miał wiecej ale do 17 J to strzelasz dla siebie.
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Ziemo
Posty: 268
Rejestracja: 2018-07-16, 12:33
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto

Post autor: Ziemo »

slawol75 pisze:Najlepiej byłoby ciachnąć pół zwoju sprężyny i po problemie ;-)
Ktoś to robi fachowo w Poznaniu? Sam się jeszcze wzdrygam przed rozkręcaniem karabinka, tym bardziej, że chodzi jak złoto.
kombatant
Posty: 172
Rejestracja: 2013-03-04, 22:48
Lokalizacja: Koszuty, Środa Wlkp.

Post autor: kombatant »

WuDe pisze:Do 17 J mozesz strzelać legalnie na zawodach żeby być liczonym musisz mieć do 16,3J jeśli bedziesz miał wiecej ale do 17 J to strzelasz dla siebie.
I to jest jeden spośród wielu punktów, który spowodował, że od paru lat nie uczestniczę w spotkaniach strzeleckich.
W Polsce jest limit 17J! Jak ktoś chce uczestniczyć w imprezach wg przepisów Wyspiarzy, to jego broszka i niech sobie tak ćwiczy i trenuje w razie planowanego z nimi spotkania zawodniczego. Natomiast narzucanie takiego limitu, bo będziesz strzelał dla siebie we wszystkich innych zawodach niż "podległe PFTA - podległej z kolei Wyspiarzom" uważam jako ograniczanie naszych praw.
A może dostosujmy się do limitu sąsiadów zza Odry 7,5J??? Będą jaja z posiadanym sprzętem, prawda?
A.
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

kombatant pisze:"podległe PFTA - podległej z kolei Wyspiarzom"
Niestety, po komunie została nam mentalność kolonii...
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
bartezz
Posty: 299
Rejestracja: 2016-07-27, 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartezz »

Regulamin HFT jest międzynardowy i dlatego możemy mieć Mistrzostwa Świata i Mistrza Świata w naszym gronie. Inaczej każdy kraj by się kisił we własnym sosie.
Pozdrawiam \ Bartek
AA S400F + MTC Viper Connect;
Walther LG300 + WFA SS 3-15x42 FFP
WSST Strzelec
Awatar użytkownika
slawol75
Członek zarządu
Posty: 836
Rejestracja: 2015-07-29, 10:54
Lokalizacja: Pamiątkowo
Kontakt:

Post autor: slawol75 »

Na naszych zawodach nie stosujemy literalnie PFTA-y. Poszedłbym nawet dalej. Fajnie byłoby znowu strzelać podparte stojące i klęcząc...Było ciekawiej :-/
zawsze środkiem krzyża :)
Awatar użytkownika
Maciej.Sz
Moderator działu
Posty: 668
Rejestracja: 2015-09-12, 18:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej.Sz »

Do końca roku zgodnie z regulaminem PFTA można ustawiać stanowiska z postawami wymuszonymi podpartymi, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ustawiać na naszych zawodach.
"Wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazy." Bruce Lee
(.22 LR, 5,45x39, .32 S&W LWC, 9x19, 12/76)
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

To może zróbmy to tak jak powinno to wyglądać.

Kolega Ziemo zapytał:
Ziemo pisze:Moja sprężyna jest na granicy 17J i boję się, że w pewnych określonych warunkach (rodzaj śrutu, smarowanie) może pokazywać powyżej 17J. Co w takiej sytuacji? Czy mogę się zapisać?
1. Zgodnie z polskim prawem z wiatrówki, która strzela pociskami o energii większej niż 17J wolno strzelać tylko na koncesjonowanych strzelnicach. Teren najbliższych zawodów nie jest taką strzelnicą.
2. Zgodnie z regulaminem PFTA, którego przestrzegamy w zdecydowanej większości mówi, że wiatrówki mają mieć energię maksymalną 16,3J, a wszystkie powyżej, ale mniej niż 17J nie są klasyfikowane w tabeli.
3. W regulaminie Ligi WSST jest ten zapis powtórzony:
HFT1 - karabinki PCP, PCA, CO2 i bezodrzutowe wystrzeliwujące śrut z maksymalną energią do 16,3J
HFT2 - karabinki sprężynowe z odrzutem wystrzeliwujące śrut z maksymalną energią do 16,3J


Wniosek jest taki: chcesz z nami strzelać: wiatrówka ma mieć mniej niż 17J, chcesz być w tabeli: ma mieć mniej niż 16,3J w każdych warunkach!

Ps. Nie wiem dlaczego odeszliśmy na zawodach od składania podpisów pod oświadczeniem, że znany jest regulamin zawodów i to, że wiatrówka ma mniej niż 17J. Nie tylko u nas, bo u Bobrów też tego nie widziałem. Może przy następnej imprezie już w formularzu zapisów warto coś takiego dać by potem mając listę zapisanych mieć te oświadczenie w biurze zawodów.

Ps. 2. Sędziowie na zawodach są upoważnieni do wyrywkowego sprawdzania energii karabinków i przekroczenie 17J skutkuje natychmiastowym wyrzuceniem z toru!
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 167
Rejestracja: 2014-05-30, 19:45
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

Grossus pisze:
Ps. Nie wiem dlaczego odeszliśmy na zawodach od składania podpisów pod oświadczeniem, że znany jest regulamin zawodów i to, że wiatrówka ma mniej niż 17J. Nie tylko u nas, bo u Bobrów też tego nie widziałem. Może przy następnej imprezie już w formularzu zapisów warto coś takiego dać by potem mając listę zapisanych mieć te oświadczenie w biurze zawodów.

![/b]
I tu się Macieju mylisz :-) Na każdych naszych zawodach strzelec i piknikowiec podpisuje listę, że zapoznał się z regulaminem zawodów i wyraża zgodę na publikację ....... .
Grupa Beaver przyjęła regulamin PFTA i według tego regulaminu organizuje swoje zawody. Jeżeli w czasie zawodów są odstępstwa od tego regulaminu jest to ogłaszane podczas odprawy przedstartowej. I zapewniam Cię, że te odstępstwa nigdy nie dotyczą energii z jaką są miotane nasze śruciny. Pozdrawiam i do zobaczenia w Fort Knox :-D

ps.
Mam fotkę kilku takich list na szybko wyciągniętych z archiwum grupy. Nie wiem jak publikacja tego zdjęcia ma się do RODO więc zainteresowanym mogę przesłać na PW.
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

No właśnie tego nie byłem pewien, dzięki za przypomnienie sindbad. :-)
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
ODPOWIEDZ