Witam Wszystkich

Tutaj można się przywitać
camillo87
Posty: 4
Rejestracja: 2016-07-13, 22:05
Lokalizacja: Gowarzewo

Witam Wszystkich

Post autor: camillo87 »

Cześć Wszystkim.

Pociąg do strzelectwa, nie tylko pneumatycznego mam już długi czas. W rodzinie kultywuje się tradycje myśliwskie, więc z bronią do czynienia już miałem, niestety bardziej jestem nastawiony na strzelectwo sportowe, bądź kolekcjonerstwo broni sportowej. Zanim jednak wezmę się za broń palną chciałbym trochę po obcować ze strzelectwem pneumatycznym (repliki pistoletów i karabinów).
Właśnie stoję przed wyborem: Colt 45CQBP od Umarexa, czy Sig Sauer P250 na Diabolo. Pierwszy dlatego, że jestem fanem tego Colta od dziecka, a drugi bo ma dobre parametry.
O ile strzelectwo zaczyna być moim nowym hobby, to od paru lat jeżdżę na motocyklu i uwielbiam to. Ci co wkręcili się w motocykle, wiedzą o czym piszę.

Pozdrawiam.
Go Your Own Way, Make Your Own Luck and Never Give UP
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2306
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Cześć jak możesz powstrzymać sie przed kupnem wymienionych zabawek to sie wstrzymaj wpadnij do nas,spróbuj czegoś z dłuższa lufą może to będzie dla ciebie ciekawsze :lol:
POzdrawiam WuDe :mrgreen:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Wolo
Posty: 46
Rejestracja: 2016-01-20, 17:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Wolo »

Cześć kolego, czym jeździsz? On, off?
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3151
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Witaj,

Na pewno wiatrówki są dobrym wyborem na start gdy ktoś chce przygodę ze strzelectwem rozwijać i iść w broń palną. Jednak wiatrówki oferują wiele ciekawych możliwości nieosiągalnych dla broni palnej i dlatego krąg ich posiadaczy staje się coraz większy.
Wymienione przez Ciebie wiatrówki to mimo wszystko sprzęt do puszkobicia ewentualnie strzelectwa dynamicznego. O ile puszkobicie jest fajne przez rok, dwa o tyle potem chce się czegoś więcej (zawodów). Tu niestety zostaje strzelectwo dynamiczne (tzw. wiatrówkowe IPSC), które w naszym kraju nie osiągnęło nawet stanu raczkowania.
Zgodnie z przedmówcą ciekawą opcją jest wpaść do nas na spotkanie/zawody i zobaczyć z czego my strzelamy. Jeżeli mocno chcesz czegoś wyglądającego jak broń, strzelającego jak broń i nie chcesz być rozczarowany najlepiej po prostu kupić broń i to etap wiatrówki można pominąć, szkoda kasy.

Pozdro ;-)
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 718
Rejestracja: 2014-01-06, 21:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marecki »

Witaj na forum.
Z ciekawości czym jeździsz ?

Colt / Sig Sauer - kup oba :-D
Do strzelania szybko Ci sie znudzą, ale później ładnie wyglądają na półeczce lub w gablotce :-D
Miałem Berette 92 i najfajniejsze było w niej rozbieranie i czyszczenie - wyglądała jak prawdziwa.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Witaj :)
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 765
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: PaPaj »

Witam Kolegę!!
Zapraszamy do wspólnego strzelania.
camillo87
Posty: 4
Rejestracja: 2016-07-13, 22:05
Lokalizacja: Gowarzewo

Post autor: camillo87 »

WuDe pisze:Cześć jak możesz powstrzymać sie przed kupnem wymienionych zabawek to sie wstrzymaj wpadnij do nas,spróbuj czegoś z dłuższa lufą może to będzie dla ciebie ciekawsze :lol:
POzdrawiam WuDe :mrgreen:
Następnym etapem pewnie byłaby wiatrówka z dłuższą lufą, ale na początek pistolet, mam słabość do nich.
Wolo pisze:Cześć kolego, czym jeździsz? On, off?
On - Bandit 1200S K6. Po avatarze widzę, że Ty off.
Grossus pisze:Witaj,

Na pewno wiatrówki są dobrym wyborem na start gdy ktoś chce przygodę ze strzelectwem rozwijać i iść w broń palną. Jednak wiatrówki oferują wiele ciekawych możliwości nieosiągalnych dla broni palnej i dlatego krąg ich posiadaczy staje się coraz większy.
Wymienione przez Ciebie wiatrówki to mimo wszystko sprzęt do puszkobicia ewentualnie strzelectwa dynamicznego. O ile puszkobicie jest fajne przez rok, dwa o tyle potem chce się czegoś więcej (zawodów). Tu niestety zostaje strzelectwo dynamiczne (tzw. wiatrówkowe IPSC), które w naszym kraju nie osiągnęło nawet stanu raczkowania.
Zgodnie z przedmówcą ciekawą opcją jest wpaść do nas na spotkanie/zawody i zobaczyć z czego my strzelamy. Jeżeli mocno chcesz czegoś wyglądającego jak broń, strzelającego jak broń i nie chcesz być rozczarowany najlepiej po prostu kupić broń i to etap wiatrówki można pominąć, szkoda kasy.

Pozdro ;-)
Słuszna uwaga. Myślę jednak, że z dwie sztuki wiatrówek w domu powinny być, aby zaszczepić bakcyla w potomnych.
Marecki pisze:Witaj na forum.
Z ciekawości czym jeździsz ?

Colt / Sig Sauer - kup oba :-D
Do strzelania szybko Ci sie znudzą, ale później ładnie wyglądają na półeczce lub w gablotce :-D
Miałem Berette 92 i najfajniejsze było w niej rozbieranie i czyszczenie - wyglądała jak prawdziwa.
Śmigam Banditem 1200S
Po przejrzeniu kilku forów, wygląda, że pistolety na CO2 (repliki) wystarczają na krótko. Raczej rekreacja, aniżeli zawody.
pawelw pisze:Witaj :)
Czołem.
PaPaj pisze:Witam Kolegę!!
Zapraszamy do wspólnego strzelania.
Mam nadzieję, że będzie taka okazja.
Go Your Own Way, Make Your Own Luck and Never Give UP
Awatar użytkownika
Maciej.Sz
Moderator działu
Posty: 668
Rejestracja: 2015-09-12, 18:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej.Sz »

Cześć :-)
"Wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazy." Bruce Lee
(.22 LR, 5,45x39, .32 S&W LWC, 9x19, 12/76)
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

Witaj!

Jeśli kasa to nie problem to można kupić wiele sprzętu :mrgreen:
Jeśli wciągnie Cię długa lufa to tak ze 3k zł będziesz potrzebował na dobry zestaw sprężynowy. Na PCP trochę więcej za średnią półkę.

A dla młodego pokolenia długa lufa PCP tylko lżejsza :-)
Będą zadowoleni.
AA TX200 MK3 + Leapers
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2306
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

triodak pisze:Jeśli wciągnie Cię długa lufa to tak ze 3k zł będziesz potrzebował na dobry zestaw sprężynowy. Na PCP trochę więcej za średnią półkę.
Ty wiesz jak przestraszyć nowego :-P :-P :-P
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

etam... HW95/97/98 lub TX200 (w zależności od postury) + DOC = zabawa! Bierz przykład z prezesa i nie przepłacaj za taktyczne lunety celownicze ;-)
camillo87 pisze:Sig Sauer P250 na Diabolo
No to mnie wkręciłeś teraz. Czeka mnie wycieczka do sklepu ;-)
camillo87
Posty: 4
Rejestracja: 2016-07-13, 22:05
Lokalizacja: Gowarzewo

Post autor: camillo87 »

hydro pisze:etam... HW95/97/98 lub TX200 (w zależności od postury) + DOC = zabawa! Bierz przykład z prezesa i nie przepłacaj za taktyczne lunety celownicze ;-)
camillo87 pisze:Sig Sauer P250 na Diabolo
No to mnie wkręciłeś teraz. Czeka mnie wycieczka do sklepu ;-)
Czy miałeś okazję wybrać się po tego SIGa P250?
Go Your Own Way, Make Your Own Luck and Never Give UP
camillo87
Posty: 4
Rejestracja: 2016-07-13, 22:05
Lokalizacja: Gowarzewo

Post autor: camillo87 »

No to wybór padł na Colta CQBP M45 (replika oczywiście).
W weekend pierwsze strzelanie zapoznawcze.
W przyszłości planuję jednak przygarnąć Siga również.
Go Your Own Way, Make Your Own Luck and Never Give UP
ODPOWIEDZ