Projekt "brzydal - 2"

Co zrobić aby dobrze trafić, poradniki
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Projekt "brzydal - 2"

Post autor: Lord Rzeźnik »

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie "skompletowanie" się:
-mam już sprzęt na zawody i strzelanie w nazwijmy to cywilizowanych warunkach (s400),
-mam sprzęt na wypady w miejsca, gdzie eski nie chciałbym zabierać i wchodzi w grę zostawienie go w samochodzie (gamoń),
-nie mam sprzętu, który zmieści się w plecaku podczas rowerowej przejażdżki, albo spaceru, żeby sklikać sobie tarczkę lub inny cel na odległość do 20m,

I Właśnie pod to trzecie zastosowanie ma powstać coś równie (a może nawet bardziej) kompaktowego jak znany w naszej grupie brzydal WuDego.

Założenia:
-niezależność napędu: sprężyna, PCA, ewentualnie kapsuła 12g CO2
-kompaktowość: pistolet ze składaną kolbą a'la proteza (ale z baką policzkową) i małym szkiełkiem (szkiełko wejdzie jako ostatnie)
-kaliber 4,5mm, oczywiście diabolo.

Baza. Nie pasuje mi tutaj wyglądem nic względnie udającego współczesną broń oraz pompki z dźwignią od góry (jak hw 40), mimo plusa, jakim jest jedno pompnięcie.
Cholernie podoba mi się IŻ-46 - jest po prostu piękny i idealnie pasowałaby do niego proteza. Tylko cena... 1800 za nowy, a używki rzadko występują (jedna licytacja na egun, na razie za 1000 zł). Jak naprawdę nic innego nie znajdę, to przeboleję i dozbieram do tych 1800 i przynajmniej nie będzie trzeba robić przeróbek mechanizmu... No i jakość strzelania będzie na poziomie.

Z taniochy macałem wczoraj Crosmana 1377. Tutaj już 10 pompnięć, zeby mieć te ~6J... Dźwignia do poprawy, bo można sobie paluchy przyszczypnąć, blok z plastiku, dźwignia zbijaka z plastiku, mam nadzieję, ze chociaż zawór strzałowy jest... Z jakiegoś lepszego plastiku. Cena 320 zł. Podobno podatny na tuning, ale czy warto - jak sądzicie?

Crosman Benjamin Trial NP - sążny pistolet. Duży i ciężki w porównaniu do 1377. Ma już szynę 11mm, podoba mi się, bo nie udaje współczesnej - bardziej coś w klimaty filmu Iron Sky :P. Cena ~400 zł.

Crosman 2240. CO2. Jakość podobna do 1377.
A jak już CO2, to wszelkie repliki niemieckich pistoletów z okresu 2. WŚ też ujdą (tylko wątpię, ze coś na diabolo się znajdzie).

Poradźcie coś, co sobie odpuścić (projektu sobie nie odpuszczę :P), może jakaś inna propozycja spełniająca kryteria, której nie znalazłem?
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Weź kup kandara cp1 zostaw napęd oryginalny co2 zrób kolbe brzydalowi jakąś i git.
Nie ma bardziej energetycznego pistoletu na co2 niż CP1 a to duży atut.Materiał użyty jest też dobrej jakości sam pistolet podatny na tuning.
Ostatnio zmieniony 2016-05-29, 12:39 przez WuDe, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Tego Crosmana 1377 nawet nie brałem do ręki ;-) IŻ jest fajny ale moim zdaniem do plecaka raczej kłopotliwy. Będzie potrzebny kuferek. Tutaj bardziej Ci się kłania coś, co przypomina współczesną palną, jak HW40 ;-). Spokojnie wrzucasz to do plecaka i pozamiatane. Jak chcesz coś tylko na wycieczki aby sobie popykać, to rzuć okiem na Candara CP1 oraz GAMO PR45 (PCA).

Tomek mnie uprzedził ;-) Candara wymacasz u Sławka na Chwaliszewie http://vmax2.pl/co2/2951-wiatrowka-pist ... 45-mm.html

PS. Możesz jeszcze na spokojnie wymacać moją 45tkę. W AKH mają jeszcze wersję z metalowymi przyrządami w kalibrze .177.
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Hmm, no ten CP-1 też mi się obił o gałki oczne, ale jakoś go pominałem. Już widzę, jak będę do niego strugać uber anatomiczne drewienko :D. Na razie podsunęliście mi najlepszy pomysł. Dzięki.
Krzysiek, pisałem, ze niestety te współczesne odpadają.
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

CP1 można przerobić z CO2 na PCP ;-) Butle do plecaka już masz :-D
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

No właśnie butli w plecaku chce uniknąć!!! Ale widzę, że CP-1 jest też w wersji z magazynkiem (CP-1 M)! I to może być fajne (chociaż nie wiem, czy jednostrzałowy + mój długopis nie będzie wygodniejszy, niż wyjmowanie magazynka co 9 strzałów). Do tego tłumik, lupka, protezka. Kurde, jadę jutro do Sławka i kupuję :D.
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Jego się ładuje jak Wathera. Ma taki fajny zamek. Myślałem aby kupić go młodemu do zabawy, bo samo ładowanie już jest fajne ;-) Wygodnie też w łapie leży. Jutro sobie sam ocenisz ;-)

Tu masz fajne zdjęcia http://www.protarget.com.pl/product-pol ... -5-mm.html

PS. Targuj się o rabat dla WSST ;-)

Rzuć jeszcze okiem na to

Obrazek

a tu wersja PCP

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-05-29, 13:38 przez hydro, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Kurde no, w tej cenie to jest jakość! Teraz w życiu nie dam 320 za 1377 :P. I przeboleję te kapsułki CO2.
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Może CP-1M i coś takiego?
Obrazek
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Nie no "i" nie jest mi potrzebne :P. To jest 2240 z dodatkowym zbiornikiem?
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Jak będziesz już u Sławka, to wykrzesaj jeszcze 30-40zł i kup (jeśli jeszcze nie masz) to

Obrazek
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Na różnych forach jest od cholery przeróbek CP1 i instrukcji co i jak.
Nie każdy musi mieć more można mieć też inne nożowe cacka
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Chodziło mi o mambę
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Ach, w takim sensie. Nie wykluczam :)
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Swoją drogą to Lord ma maczetę ;-) Co z nią robi - nie wnikam ;-) Mamba też fajna. Trzeba będzie arsenał uzupełnić ;-)
ODPOWIEDZ