CB-Radio + antena

Nie samym strzelaniem człowiek żyje.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 98
Rejestracja: 2014-07-09, 21:11
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Copereq pisze:Jak będziesz wybierał antenę znalazłem coś takiego.
Podchodziłbym z lekką rezerwą do tej wiedzy.... Moją pierwszą anteną w 1992 roku był karnisz od firanek ;). Zasięg wynosił 20 km.
Wykonałem parę tysięcy instalacji antenowych i nie nie spotkałem idealnej anteny. Podstawą jest wysokość jej montażu i masa. Jeżeli zamontujemy antenę o długości 2 metrów na tylnej klapie bagażnika to nie osiągniemy zasięgu innej 0.5 m zainstalowanej na środku dachu bezpośrednio do blachy. Wszelkie podstawki magnetyczne i tzw. uchwyty pogarszają parametry nawet najlepszego sprzętu....
Dolnośląska Grupa Strzelectwa Terenowego
www.hftbeaver.org
jarn
Posty: 71
Rejestracja: 2013-03-02, 19:19
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

arturd pisze:
mahonxx pisze:Jak chcesz to mam presidenta wilsona z mic densei 2002


O tak. Ostatnie z normalnymi końcówkami mocy .I koniecznie antena na samym środku dachu.
Harry + AT71Magnum + przewiercona dziura w dachu.
AnonimowyAlkoholikEV2+EB10x42
Awatar użytkownika
PrzemoT
Posty: 60
Rejestracja: 2015-02-16, 23:07
Lokalizacja: Jerzykowo

Zestaw CB

Post autor: PrzemoT »

Używam CB i w osobowym i ciężarówkach zestaw radio PRESIDENT Johnny III ASC z anteną Sirio Turbo 1000 na przemian z Sirio 145ML jedna i druga antena jest moim zdaniem rewelacyjna ,wcześniej przetestowałem wiele anten i żadna nie ma tak czystego odbioru czy nadawania obie są 5/8 fali czyli nadają płasko i dość spore odległosci ,nie prawda jest że zasięgi są zawsze bardzo dalekie zależne jest to od warunków ,fakt czasami zasięg jest na tyle dobry że rozmawiam z Koliberkiem lub Alicją będąc w Jerzykowie czyli około 20km od Poznania
.Podsumowując polecam taki zestaw na pewno będziesz zadowolony .
Walther LGM 2 PCP Nikko Stirling
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 718
Rejestracja: 2014-01-06, 21:21
Lokalizacja: Poznań

Re: Zestaw CB

Post autor: Marecki »

Pozdrawiam
Marek
ODPOWIEDZ