Luboń

Czyli kto, kiedy, gdzie i z kim
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Luboń

Post autor: Grossus »

Witam,

Poniżej jest szkic pisma, jakie można by do władz Lubonia wystosować odnośnie naszego terenu. Jakieś dodatkowe propozycje?

http://gruber.ovh.org/wsststrzelec/pismo_do_Lubonia.doc
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Dla mnie jest ok, nie wiem tylko czy wstęp Pana burmistrza nie znudzi.
Tacy ludzie mają zwykle natłok obowiązków i setki takich pism. Z drugiej strony ciężko w kilku słowach nakreślić naszą formułę i cele. Więc jeśli okolice żwirowni nie wypalą to trzeba udeżyć do magistratu.
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Szabatt

Post autor: Szabatt »

trzeba uderzyć szybko i najlepiej w zębach zanieść bo zanim klej na kopercie wyschnie może to wylądować w koszu.
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Nie wiem, czy to do burmistrza ma być, czy do kogoś innego. Może do jakiegoś konkretnego referatu czy wydziału. Każde pismo jest rejestrowane i na pytanie urząd musi odpowiedzieć. My chcemy się spotkać i porozmawiać, więc odpowiedzieć muszą. Gorzej, że nie ma osoby prawnej (stowarzyszenia/prezesa) z kim mogliby porozmawiać.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
hugo
Posty: 349
Rejestracja: 2013-03-03, 17:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hugo »

wydaje mnie się że powinno być kierowane do Burmistrza (on pewnie je skieruje do właściwego działu po opinię)
ALE: widzę pewien problem w tym że z pisma nie wynika gdzie/do kogo skierować odpowiedź na pismo. Trzeba się nad tym zastanowić

Poza tym samo pismo jest wg mnie ok (Burmistrz będzie miał okazję dowiedzieć się sporo o HFT :-) .
Warto jednak chyba żeby czytający od razu wiedział o co nam chodzi, czyli dodać na początku np.
"DOTYCZY: użyczenia terenu na działalność sportowo-rekreacyjną"
Walther Hunter + Burris Timberline, Colt Army 1860, Hawken .45, Tryon Creedmoor .45
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

hugo, trafna uwaga ;-)
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Szabatt

Post autor: Szabatt »

zobaczymy w środę bo ubiegamy się fort 1A pisemnie jako stowarzyszenie
Szabatt

Post autor: Szabatt »

Zrobiłem poprawki uprościłem tekst zlikwidowałem błędy

Kod: Zaznacz cały

Poznań, 27.03.2013r.

Wielkopolskie Stowarzyszenie
Strzelectwa Terenowego
„WSST Strzelec”


Sz. P. Kierownik Działu Zasobów Użytkowych
Aleksandra Szych
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych 
ul. Matejki 57 
60-770 Poznań


Szanowna Pani Kierownik


	Jesteśmy pasjonatami nowej dyscypliny sportowej o nazwie pneumatyczne strzelectwo terenowe. W dużym skrócie polega to by strzelając z wiatrówki spowodować przewrócenie się metalowej figurki. W konkurencjach tych, celem są metalowe tarcze reaktywne. Tarcze posiadają mechanizm zapadkowy, który po trafieniu celu w wyznaczone miejsce, powoduje złożenie się celu. Do konkurencji dopuszcza się użycie wyłącznie karabinów pneumatycznych nie przekraczających energii 17 J. 

	Po nowelizacji Ustawy o broni i amunicji, wiatrówki strzelające pociskami o energii mniejszej niż 17J nie są bronią. Każda pełnoletnia osoba może nabyć takie urządzenie bez jakiegokolwiek zezwolenia. Wiatrówkę mogą kupić osoby nie mające żadnego doświadczenia ani nie znający zasad bezpiecznego posługiwania się nimi. Na przeciw temu stanu rzeczy wychodzi nasza inicjatywa, by takie osoby, lubiące strzelać i ceniące sobie bezpieczeństwo mogły wspólnie rozwijać swoje umiejętności. 

	Stowarzyszenie nasze jest dopiero na etapie formowania. Aktualnie poszukujemy dogodnego terenu. W Poznaniu znajduje się fort 1A tuż przy, ulicy Gołężyckiej. Dlatego zwracamy się do Pani z pytaniem czy istnieje możliwość funkcjonowania naszego stowarzyszenia na tym właśnie terenie. Nie zamierzamy korzystać z zabudowy znajdujących się w tym miejscu tylko terenu przylegającego w szczególności nasypy otaczające fort. Cele, do których strzelamy zawsze są przez nas zabierane, a dodatkowo nie strzelamy do butelek, murów czy drzew. Gwarantujemy iż żadne budynki, zieleń oraz fortyfikacje nie będą niszczone. Zobowiązujemy się do utrzymania całego terenu w czystości oraz usunięcie pozostawionych nieczystości przez osoby postronne. 
	
	Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej sprawy.


Z poważaniem 
WSST Strzelec 
Ostatnio zmieniony 2013-03-25, 18:37 przez Szabatt, łącznie zmieniany 2 razy.
maximus
Posty: 260
Rejestracja: 2013-03-02, 22:22
Lokalizacja: Luboń

Post autor: maximus »

Moim zdanie warto dodać ze w zamian za użyczenie terenu zobowiązujemy się do dbania o porządek i sprzątania na tym terenie nawet jeśli to nie my naśmiecimy.
Awatar użytkownika
Vmax2
Posty: 301
Rejestracja: 2013-03-01, 13:51
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Vmax2 »

tak, Marcin, słuszna uwaga
Sławek
AA EV2 + DOT FFP
Szabatt

Post autor: Szabatt »

Już dopisuje w jakiś twórczy sposób
Awatar użytkownika
Vmax2
Posty: 301
Rejestracja: 2013-03-01, 13:51
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Vmax2 »

a jaki w podpisie podać kontakt, czy adres zwrotny :?:
Sławek
AA EV2 + DOT FFP
Szabatt

Post autor: Szabatt »

Proszę przeczytać ostatnie kilka zdań dokumentu.
Dokonałem edycji według wskazań maximusa.
Robert
Posty: 44
Rejestracja: 2013-03-08, 10:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Robert »

Podpisuję się pod tym obydwoma rękoma.Zdj.ecia z ostatniego spotkania przywiozę jutro po robocie do sklepu więc może jutro bęndą na forum.Pozdro. ;-)
maximus
Posty: 260
Rejestracja: 2013-03-02, 22:22
Lokalizacja: Luboń

Post autor: maximus »

Git :-)
ODPOWIEDZ