5 eliminacja pucharu PFTA 2020

Zloty, spotkania, zawody
Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

5 eliminacja pucharu PFTA 2020

Post autor: ArturR »

Witam

Zgodnie z aktualnym terminarzem sylwetkowym PFTA 2020 - w tym roku są tylko trzy eliminacje, z czego dwie są liczone.
Jednym z organizatorów (obok WKFT i SG3M) jest WSST.
Zauważyłem na "beżowym", że w ogłoszeniu piątej rundy pucharu PFTA 2020 organizowanej na Forcie przez WSST,
w harmonogramie zawodów brakuje konkurencji Silhouette.

Czy może zawody sylwetkowe są pominięte przez brak możliwości czy miejsca na forcie ??

Jeśli tak, to nie widzę problemu ich organizacji na przykład na Czarnucha, gdzie jest wystarczająco dużo miejsca.
Z Fortu na Czarnucha jest dość szybki i prosty dojazd ul. Lechicką.
W 2014 roku trójmiejska grupa SG3M też zorganizowała sylwetki w zupełnie innym miejscu miasta niż FT/HFT,
i harmonogram zawodów się nie rozjechał, a jedynie trochę wydłużył.

Tak jak w 2016 roku - mogę zorganizować i przeprowadzić te zawody.
Jestem już po słowie z Andrzejem(kombatant) i On chętnie użyczy sprzęt.
Potrzebował bym tylko jednej osoby do pomocy, i kogoś z busem kto przetransportuje od Andrzeja sprzęt.
Usunięty użytkownik 341

Re: 5 eliminacja pucharu PFTA 2020

Post autor: Usunięty użytkownik 341 »

Jeśli uzyskasz zgodę zarządcy terenu, to masz moje wsparcie i wszelką pomoc.
Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

Re: 5 eliminacja pucharu PFTA 2020

Post autor: ArturR »

Dla tych co nie wiedzą - miejscówka na Czarnucha to tzw. tereny zalewowe Warty.
Jeszcze kilka lat temu odbyło się tam wiele zawodów FT/HFT, z finałem Pucharu Konfederacji Zachodniej włącznie.
Nie przypominam sobie, by ktokolwiek pytał o zgodę jakiegokolwiek zarządcy - no bo kogo ? Miasto ?
Po prostu - teren zawodów zabezpieczało się taśmami ostrzegawczymi i tabliczkami informacyjnymi z info o trwającym strzelaniu pneumatycznym.
Czyli wymagania dotyczące strzelania z limitowanych wiatrówek 17J w otwartym terenie zostały spełnione. Nie było większych problemów.

Myślę że w podobny sposób można by tam rozegrać konkurencje sylwetkowe PFTA.
Tym bardziej że w obecnej sytuacji w Polsce, nie spodziewam się jakiejś wielkiej frekwencji.
Osoby postronne są tam przyzwyczajone do widoku strzelców wiatrówkowych.
Robert(Wola) i ja często strzelamy tam m.in. sylwetki i nie ma problemu.

BTW..jeśli w Poznaniu nie będzie sylwetek PFTA, to zostaną tylko dwie eliminacje(WKFT i SG3M) i wtedy co ? Tylko jedna z dwóch będzie liczona ?
Byłoby słabo.

Ze swojej strony - mogę przygotować teren pod tory sylwetkowe i poprowadzić zawody.
Potrzebny ktoś kto wcześnie rano w dniu zawodów dostarczy sprzęt Andrzeja na Czarnucha i pomoże go ustawić.
Chyba że ktoś ma pomysł na inną miejscówkę pod sylwetki. Temat otwarty...........
lysy
Członek zarządu
Posty: 606
Rejestracja: 2015-12-19, 15:06
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Re: 5 eliminacja pucharu PFTA 2020

Post autor: lysy »

Niestety czasy się zmieniły od 2016 roku, wielu biegaczy, rowerzystów czy psiarzy zafascynowani swoim hobby nie potrafią zauważyć, że inni ludzie też mają swoje pasje i nie są to psy, rowery czy bieganie. Na ostatnich zawodach organizowanych na czarnucha zostaliśmy zinwigilowani i uprzejmie doniesieni na Policję. Na nasze szczęście Policjanci mieli więcej rozsądku niż dzwoniący i podeszli do tematu zgodnie z prawem i spisali tylko notatkę. Jeśli byśmy chcieli zrobić tam sylwetki pozwolenie zarządcy terenu jest konieczne, a o frekwencję się nie musisz martwić - będzie bardzo dużo osób zainteresowanych i myślę , że 6 torów karabinowych i 3 pistoletowe nie było by przesadą.
Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

Re: 5 eliminacja pucharu PFTA 2020

Post autor: ArturR »

lysy pisze: 2020-08-03, 12:24Na ostatnich zawodach organizowanych na czarnucha zostaliśmy zinwigilowani i uprzejmie doniesieni na Policję.
Dobrze to pamiętam, bo jak podjechała lodówa to sam ich wziąłem na klate i rozmawiałem.
Spokojnie ich wyjaśniłem przepisami, opowiedziałem o zabezpieczeniu imprezy itd.
Popatrzyli popisali, i już nigdy więcej nie widziałem Policji na Czarnucha.
Wtedy jednak był to finał PKZ 2016 i naprawdę dużo strzelców z Polski z wiatrówkami w dłoniach.
Z zewnątrz dla postronnych mogło to wyglądać groźnie, więc i "uprzejmy" donosiciel się znalazł.
Z biegaczami, rowerzystami i spacerowiczami nie mam tam problemów.
Nie jestem w stanie zliczyć ilu z nich mnie tam zaczepiło i strzelali z moich wiatrówek.
O pozwolenie zarządcy na strzelanie na Czarnucha nie wystąpie, ale przy samej organizacji sylwetek(gdziekolwiek) - jestem do dyspozycji.
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 139
Rejestracja: 2014-12-03, 01:11
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Re: 5 eliminacja pucharu PFTA 2020

Post autor: ninalken »

I co z tymi sylwetkami? Odbędą się?
Usunięty użytkownik 341

Re: 5 eliminacja pucharu PFTA 2020

Post autor: Usunięty użytkownik 341 »

Plan zawodów jest w ogłoszeniu. Niestety sylwetek nie możemy zorganizować.
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 139
Rejestracja: 2014-12-03, 01:11
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Re: 5 eliminacja pucharu PFTA 2020

Post autor: ninalken »

Dzięki za info.
ODPOWIEDZ