Trajektoria lotu srutu

Techniki strzelań, bezpieczeństwo, porady.
Awatar użytkownika
T83
Posty: 42
Rejestracja: 2014-09-02, 17:49
Lokalizacja: Leszno

Trajektoria lotu srutu

Post autor: T83 »

Witam Wszystkich.
Mam pytanie odnosnie trajektorii lotu srutu bardzo bym prosil o pomoc bo nie bardzo moge sobie z tym poradzic. W ostatnia niedziele poraz pierwszy bralem udzial w Waszych zawodach(Rewelacja)i stwierdzilem ze musze poszukac bardziej optymalnego zera dla swojego karabinka(hw97 kaliber 5mm,niektorzy pewnie pamietaja). Wydrukowalem kilka kompletow Tarczy do zerowania z http://www.anstonftc.co.uk/targets/ I zaczelem zabawe a ze posiadam magazym 46m dlugi i pracy w tym tyg. nie za wiele pomyslalem dlaczego nie.
Ale do rzeczy.
Czy to mozliwe zeby srut wedrowal w zaleznosci od dystansu najpierw od lewej przez srodek do prawej potem znow srodek i lewo takim korkociagiem? Wszystkie strzaly byly wykonywane w tej samej pozycji(lezak),cel oddalal sie idealnie w poziomie i tak:
7m idealnie srodek lini pionowej
10m 0.5 mil dota w lewo
13m 0.25 mil dota w lewo
15m srodek
20m srodek
23m srodek
25m 0.25 mil dota w prawo
27m 0.35 mil dota w prawo (moje optymalne zero)
30m 0.35 mil dota w prawo
32m 0.25 mil dota w prawo
35m 0.20 mil dota w prawo
37m srodek
40m srodek
45m 0.25 mil dota w lewo
Dalej niestety nie moglem experymentowac bo skonczyl sie magazyn :-P. Czy to wogole mozliwe czy to jednak moja niecelnosc w co watpie bo widac to idealnie ukladajac wszysktie cele obok siebie. Co mozna zrobic zeby temu zapobiec?
Z gory dzieki za pomoc. Pozdrawiam
Tomek
HW97 Black 5mm
HW98
Awatar użytkownika
T83
Posty: 42
Rejestracja: 2014-09-02, 17:49
Lokalizacja: Leszno

Post autor: T83 »

Chyba znalazlem odpowiedz w internecie chodzi o centrowanie optyki. Znalazlem tez sposob na korekcje tego w lustrze zobaczymy czy dziala i napewno napisze wyniki.
Mimo wszysto prosze o podpowiedzi gdyz jeszcze nie wiem czy to jest przyczyna.
Dzieki
Tomek
HW97 Black 5mm
HW98
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 718
Rejestracja: 2014-01-06, 21:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marecki »

Masz nieosiowy montaż i / lub podczas celowania przekrzywiasz karabinek.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
T83
Posty: 42
Rejestracja: 2014-09-02, 17:49
Lokalizacja: Leszno

Post autor: T83 »

Dzieki. Na ta chwile zrobilem trick z lusterkiem i nanioslem siatke na cien odbijajacy sie w lusterku wedlug tego co przeczytalem to powinni zalatwic problem. jutro jak czas pozwoli powtorze wszystkie dystanse i zobaczymy. aha Karabinek jest caly czas w idealnym poziomie gdyz te drukowane cele musza byc idealnym odzwierciedleniem siatki w celowniku a musza byc wypoziomowane wlasnie po to zeby zapobiec przekszywianiu.
Pozdrawiam
Tomek
HW97 Black 5mm
HW98
Tomx
Posty: 941
Rejestracja: 2013-09-03, 20:45
Lokalizacja: poznan

Post autor: Tomx »

ciekawa filozofia z tym lusterkiem :-) Wracajac do sprawy ,po ile strzałow oddawałeś do kazdej tarczy?Po drugie z czego strzelałeś :podporka jakaś ? to jest spreżyna i naprawde trzeba przezucic tone srutu przez lufe ,aby opanować technike , i przedewszystkim powtarzalnie sie składać do strzału . Karabinkowi musisz dać luz tzn.nie dociskac go do baki ,i na chwycie tzw chwyt artyleryjski ;-) no i sciaganie spustu :mrgreen: Trening trening i jeszcze raz trening :-)
hw77 +burris (wiatrowka odrzutowiec)/aa prosport vortek + buris timberline(karabinek klasa...zalezy w czyich rekach:))
Awatar użytkownika
T83
Posty: 42
Rejestracja: 2014-09-02, 17:49
Lokalizacja: Leszno

Post autor: T83 »

A wiec tak oddawalem po piec strzalow do kazdej tarczy,z poduszki strzeleckiej i do 25m to praktycznie jedna dziura na kazde piec strzalow pozniej jest troszke gorzej ale wciaz w granicach do 1.5cm grupy ale tak jak wspominalem wszystkie grupy wedruja ol lewa przez srodek do prawa itd.
Na angielskich stronach jest o tym pelno i jest to dokladnie opisane tak jak u mnie. Zrobilem trick z lusterkiem i faktyczniecien byl na maksa odbicie siatki bylo na maksa przesuniete w lewo i do gory zobaczymy jutro. kolejnym sposobem na angielskie Optically centering scope jest ulozenie optyki na pudelku z wycietymi dwoma V tak zeby mozna go okrecac patrzac jednoczesnie w jeden punkt najlepiej jakis odnosnik na jasnej scianie, jesli krzyz zatacza kolo zamiast zostawac caly czas w miejscu mamy do czynienia z tym samym problemem. trzeba wtedy tak dlugo krecic az zostaje w jednym miejscu podczas krecenia Wuala
Tomek
HW97 Black 5mm
HW98
Awatar użytkownika
T83
Posty: 42
Rejestracja: 2014-09-02, 17:49
Lokalizacja: Leszno

Post autor: T83 »

Sprostowanie Trzeba tak dlugo krecic turetami przy optyce az krzyz mimo krecenia na pudelku bedzie caly czas celowal w to samo miejsce zamiast zataczac kolo.
Tomek
HW97 Black 5mm
HW98
Awatar użytkownika
T83
Posty: 42
Rejestracja: 2014-09-02, 17:49
Lokalizacja: Leszno

Post autor: T83 »

https://www.youtube.com/watch?v=R5HCgQ5hIsU
https://www.youtube.com/watch?v=zpfCfgzpy80
Ale sie wkrecilem. Ale moze kogos rowniez to zaintersuje.
Tomek
HW97 Black 5mm
HW98
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2306
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Na jakim montażu siedzi twoja optyka
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
T83
Posty: 42
Rejestracja: 2014-09-02, 17:49
Lokalizacja: Leszno

Post autor: T83 »

Moja optyka to Optisan Viper zamontowalem ja na montazu ktory jest dodany do optyki ale teraz sie zastanawiam nad zmiana
Tomek
HW97 Black 5mm
HW98
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2306
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Dodany do ptyki to jakiś szajs kandar albo jakiś inny syf kup coś porządnego np.BKL tanio nie jest ale warto minimum to delta ale tu różnie raz się uda raz nie
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
T83
Posty: 42
Rejestracja: 2014-09-02, 17:49
Lokalizacja: Leszno

Post autor: T83 »

Wlasnie znalazlem u siebie na miejscu montaze BKL zaraz poszperam i cos wybiore. Dzieki bardzo za porade
Tomek
HW97 Black 5mm
HW98
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 98
Rejestracja: 2014-07-09, 21:11
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Ciekawy ten karabinek w takim kalibrze. Osada jest w wersji KT ?
Odnośnie optyki, też taką miałem. Solidnie wykonany celownik, ale ze sporym błędem paralaksy. Ja się na tym wykładałem, więc zwróć uwagę na odległość od oka.
Dolnośląska Grupa Strzelectwa Terenowego
www.hftbeaver.org
Awatar użytkownika
T83
Posty: 42
Rejestracja: 2014-09-02, 17:49
Lokalizacja: Leszno

Post autor: T83 »

Witam. Tak jak widac na zdjeciu syntetyk KT. Kaliber to decyzja ze wzgledu na przeznaczenie jakim bylo polowanie jak jeszcze mieszkalem w UK kilka miesiecy temu. Co do optyki to faktycznie jest fajna ale ten blad tez jest ja uzywam gumowej nasadki ktora jest zarazem wyznacznikiem odleglosci od oka i jak na razie jest ok. Pozdrawiam
Tomek
HW97 Black 5mm
HW98
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Poczytaj sobie jeszcze o tym: http://www.arld1.com/nutation.html i o tym: http://www.arld1.com/impactpointvscantangle.html

Z tym centrowaniem lunety to wszystko ładnie pięknie, kręcisz sobie lunetą, wieżyczkami, ale co dalej? Albo jakieś podkładki w montażu albo zakup jakiegoś markowego, który będzie osiowy.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
ODPOWIEDZ