Skreślam "H", czyli moje początki z Field Target.

Techniki strzelań, bezpieczeństwo, porady.
Awatar użytkownika
Ziemo
Posty: 268
Rejestracja: 2018-07-16, 12:33
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto

Skreślam "H", czyli moje początki z Field Target.

Post autor: Ziemo »

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2022-01-24, 15:05 przez Ziemo, łącznie zmieniany 2 razy.
HFT
Awatar użytkownika
slawol75
Członek zarządu
Posty: 836
Rejestracja: 2015-07-29, 10:54
Lokalizacja: Pamiątkowo
Kontakt:

Re: Skreślam "H" i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Post autor: slawol75 »

Ty niczego nie skreślaj tylko pojaw się w końcu na zawodach...Mam nadzieję że tego doczekamy? Ze swej strony dopinguje
zawsze środkiem krzyża :)
Awatar użytkownika
Ziemo
Posty: 268
Rejestracja: 2018-07-16, 12:33
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto

Re: Skreślam "H" i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Post autor: Ziemo »

Jak pisałem, jutro mam wesele. Do domu wrócę raczej w niedzielę nad ranem, tak że... :-/
No chyba, że będzie straszna lipa i się urwę przed północą :mrgreen:
HFT
Awatar użytkownika
slawol75
Członek zarządu
Posty: 836
Rejestracja: 2015-07-29, 10:54
Lokalizacja: Pamiątkowo
Kontakt:

Re: Skreślam "H" i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Post autor: slawol75 »

Tak mocno to nie naciskam, luzik...
zawsze środkiem krzyża :)
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Skreślam "H" i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Post autor: WuDe »

Sławek nie odpuszczaj :-D Ziemo pomyśl o konsekwencjach dzień po a u nas co najwyżej się spocisz :lol:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Ziemo
Posty: 268
Rejestracja: 2018-07-16, 12:33
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto

Re: Skreślam "H" i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Post autor: Ziemo »

Dzięki za ciepłe słowa :)

Obrazek

Baka jest chyba minimalnie za niska. I przydałoby się całość przesunąć do przodu, bo ledwo widzę obraz w lupie. Nie jest źle, ale mogłoby być lepiej, tylko miejsca nie ma. Szyna to jednak must have, albo chociaż przedłużka (do ogarnięcia). Tylko co z baką, przecież nie urośnie :cry:
HFT
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 763
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Skreślam "H" i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Post autor: PaPaj »

Pod bakę trzeba dać dłuższe dystanse i będzie OK.
Nie sztuką jest trafić, sztuką jest ucelować.
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Skreślam "H" i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Post autor: WuDe »

Ziemo pisze: 2021-06-18, 23:05 Dzięki za ciepłe słowa :)

Obrazek

Tylko co z baką, przecież nie urośnie :cry:
Jak masz smykałkę to na początek możesz dostrugać taka nakładkę z twardego styropianu i np taśma maskująca to ubrać. Robiłem takie cuda kiedy nie było sensu przerabiać osady dla zachcianki strzelania inaczej. A docelowo jak Papaj pisze dorobić wyższe dystanse :-)
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Marcin Lamcha
Posty: 274
Rejestracja: 2017-09-13, 20:06
Lokalizacja: Szamotuły

Re: Skreślam "H" i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Post autor: Marcin Lamcha »

No i może jakiś malutki spoiler.....😀.
Od zera do klasy średniej, i to w kilka lat.
Awatar użytkownika
Ziemo
Posty: 268
Rejestracja: 2018-07-16, 12:33
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto

Re: Skreślam "H" i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Post autor: Ziemo »

PaPaj pisze: 2021-06-19, 07:24 Pod bakę trzeba dać dłuższe dystanse i będzie OK.
Dokładnie tak zrobię, to prosty, tani i skuteczny sposób. Marcin "DrA" podrzucił mi nawet fotkę jak to będzie wyglądać. Docelowo fajnie by było dać do wytoczenia z aluminium cały (wydłużony) element, ale tak "na już" to wystarczy dokupić dłuższe śruby i założyć dwie metalowe rurki.
Marcin Lamcha pisze: 2021-06-20, 22:28 No i może jakiś malutki spoiler.....😀.
...żeby szybciej strzelać :mrgreen:
HFT
Awatar użytkownika
Ziemo
Posty: 268
Rejestracja: 2018-07-16, 12:33
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto

Re: Skreślam "H" i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Post autor: Ziemo »

Obrazek

Pora na mały raport. Teoretycznie, mam już wszystko.

Szyna + montaż.
Na karabinku posadziłem szynę z mikroskosem od Łysego i początkowo bezpośrednio na niej posadziłem montaż. Luneta była jednak za duża i musiałem dokupić 1-calowe podwyższenie montażu. Wybrałem 3-slotowego 2-częściowego Leapersa z kolba.pl i uważam, że estetycznie jest fajnie. Jakościowo też. W ogóle w szynie picatinny/weaver podoba mi się duża pewność mocowania. Może i nie dopasujesz co do milimetra, ale jak już dokręcisz śruby to nie ma (...) we wsi. Trzyma jak zamurowany.

Baka.
Bakę mam podwyższoną na razie "roboczo", ale jak to bywa z rozwiązaniami tymczasowymi, są najtrwalsze. Wizualnie bieda, bo śruby i nakrętki kleiłem klejem 2-składnikowym i nie wszystko poszło idealnie, ale może będę miał niebawem dojście do spawarki to się poprawi. A jak nie, to bardzo marudził nie będę. Najwyżej zamówię śruby 150mm.

Przy okazji regulacji baki odkryłem, że ona się doskonale reguluje w wielu kierunkach. Góra-dół oczywiście, ale także lewo-prawo oraz posiada regulację kąta styku z policzkiem. Piękna sprawa.

Palmrest.
Kiedy kupowałem karabinek, Marcin dorzucił mi bezpłatnie do wiatrówki palmrest. Do tej pory leżał w szafie, ale ostatnio go założyłem i jest fajnie. Oczywiście brak mu regulacji, ale z drugiej strony ma na tyle duży skos, że można go chwytać w kilku miejscach (obniżając przy tym lub podwyższając linię celowania). Póki nie sprawię sobie w pełni regulowanego, będę go używał. Warto by go chyba jeszcze było pomalować.

Poducha FT.
Miałem straszny ból tyłka o te poduchy. Wydawało mi się, że PUSTY pokrowiec z kodury powinien kosztować grosze, a tu proszę, 180zł + przesyłka. A wypełniacz dokup sobie sam. W sklepach nie ma tego w ogóle, na aukcjach też nie, "produkcją" zajmuje się chyba tylko Jorguś. Nie zrozumcie mnie źle - to nie tak, że mnie nie stać, ale zawsze mnie skręca, jak mam wydać kasę na coś, co w moim odczuciu powinno kosztować 4 razy mniej. Googlowałem, szukałem, w końcu znalazłem poduchę FT na brytyjskim ebayu. Cena poduchy z wypełnieniem to 9,99 funta (+ wysyłka). Czyli się da. W sprzedaży były różowo-czarne i czerwono-czarne, a że uwielbiam kolor czerwony, to się zdecydowałem.

Obrazek

Luneta.
Big Nikko MK3 prezentuje się godnie. W zakupionym egzemplarzu było kilka modyfikacji i zakrywki. Dodatkową wieżę do regulacji góra-dół zdjąłem (na zdjęciu jeszcze jest), bo na razie nie wyobrażam sobie strzelania środkiem krzyża na każdym dystansie. Jestem na etapie dokładania i odejmowania dotów. Ostatnio na forcie ustawiłem sobie cele na dystansie 20-50m (co 5m) i na tej podstawie dokonałem pierwszych opisów na kole paralaksy. Na maksymalnym powiększeniu x50 obraz jest co prawda ciemny, ale bardzo dobrze widać, że jedno kliknięcie w dół lub w górę robi różnicę. Strzelam na x30 i zdaje mi się, że podobnie robią "zawodowcy". Na razie trafienie na siedząco KZ na dystansie 50m jest wyzwaniem, ale się da. Na 30m wchodzi dość dobrze.

Doszedłem do wniosku, że lunety nie ma co zgniatać w kufrze i transportuję ją osobno. Montaż weaver wydaje się być powtarzalny, zatem ufam, że zakładając lunetę w ten sam slot, będę miał to samo ustawienie co po zerowaniu.

Stopka.
Ze stopką trochę eksperymentuję. Na kilku filmikach (w tym na jednym instruktażowym) widziałem, że niektórzy mają stopką opartą o... biceps! A ja zawsze ustawiałem ją do ramienia, z hakiem ściśle wchodzącym pod pachę. Na zdrowy rozum, to jedyne sensowne ustawienie, a tu... Ktoś pewnie powie, żebym wyregulował ją tak, żeby MI było wygodnie i to na pewno jest najważniejsze. Ale rozważam inne możliwości, podpatruję inne rozwiązania.

Zamieszczam tarczę - 10 strzałów na odległość 50m, śrut JSB 4,52 dobierany, ale niemyty i nieważony, prosto z pudełka. Pozycja leżąca z bipodem, ale tu chodziło akurat o sprawdzenie skupienia. Jeśli będzie zainteresowanie, wrzucę fotki ze strzelania z pozycji siedzącej (jak już takie będę miał).


Obrazek
Ostatnio zmieniony 2022-01-31, 19:06 przez Ziemo, łącznie zmieniany 1 raz.
HFT
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Skreślam "H" i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Post autor: WuDe »

Wszystko wygląda bardzo dobrze i mi się podoba, ciekawy ten palmrest to chyba plastyk ?
Co do kupowania kawałka brezentu za cholera wie ile to zgadzam sie z tobą i naszą Poznańską duszą jeśli można inaczej to po co przepłacać hehhehe żeby to jeszcze jakaś marka była wiesz od samego siedzenia na logo robi się chłodniej :-P
Osobiście kibicuje projektowi raz że ostatnim strzelcem FT u nas był Jester dwa ze sam już kilka razy się zastanawiałem na tym posunięciem w końcu tego jeszcze nie próbowałem :-) ale kto wie ;-)
Tarczka spoko ale wklej tą z pozycji FT :lol:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Skreślam "H" i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Post autor: esmar »

WuDe pisze: 2021-07-22, 20:01 sam już kilka razy się zastanawiałem na tym posunięciem w końcu tego jeszcze nie próbowałem :-) ale kto wie ;-)
"nie idź tą drogą" :mrgreen:
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
Ziemo
Posty: 268
Rejestracja: 2018-07-16, 12:33
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto

Re: Skreślam "H" i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Post autor: Ziemo »

WuDe pisze: 2021-07-22, 20:01 ciekawy ten palmrest to chyba plastyk ?
Palm jest z litego drewna, ale nie znam się na drewnie więc nie powiem jaki gatunek, Kolor taki jak widać 8-)
(EDIT: google mówi, że to buk. Chyba.).
esmar pisze: 2021-07-22, 20:10 "nie idź tą drogą" :mrgreen:
Wszystkiego trzeba w życiu spróbować :P Np. ja cały czas mam swojego Walthera CGM, którym się zresztą ostatnio bawiłem i pewnie nieraz zabiorę go na zawody, pobawić się w HFT.

Z drugiej strony, to samo mówiłem o TX200, który leży sobie smutny (bo niestrzelany) w szafie. :-/
WuDe pisze: 2021-07-22, 20:01 Osobiście kibicuje projektowi raz że ostatnim strzelcem FT u nas był Jester dwa ze sam już kilka razy się zastanawiałem na tym posunięciem w końcu tego jeszcze nie próbowałem :-) ale kto wie ;-)
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2021-07-22, 21:09 przez Ziemo, łącznie zmieniany 1 raz.
HFT
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Skreślam "H" i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Post autor: WuDe »

esmar pisze: 2021-07-22, 20:10
WuDe pisze: 2021-07-22, 20:01 sam już kilka razy się zastanawiałem na tym posunięciem w końcu tego jeszcze nie próbowałem :-) ale kto wie ;-)
"nie idź tą drogą" :mrgreen:
No tak trzeba słuchać lepszych ;-)

Bardzo jasne drewno na tym palmresie wyglądało jak plastyk ale jak drzewniany to zawsze można pokolorować
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
ODPOWIEDZ