Zmiany w regulaminie WFTA

Techniki strzelań, bezpieczeństwo, porady.
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Zmiany w regulaminie WFTA

Post autor: pawelw »

Ponieważ strzelców FT ci u nas jak na lekarstwo a i nie wszyscy mają dostęp do działu PFTA na 'beżowym' przytoczę najważniejsze - moim zdaniem - zmiany w regulaminie WFTA na 2018 rok. Prędzej czy później dotrą one i do nas:

1. Wiek juniorów podniesiono do 20 lat (tzn. 1 stycznia danego roku nie może mieć 21 lat).
2. Wszystkie cele mają być widoczne z linii strzelania (z co najmniej jednego miejsca wyznaczonego stanowiska, niekoniecznie wzdłuż całej linii), z każdej postawy (siedząca, klęcząca, stojąca, leżąca).
3. Organizator może zezwolić (lub nie), aby wszyscy strzelcy mogli przejść / obejrzeć tor przed rozpoczęciem mistrzostw. Dalmierze zabronione.
4. Określono szczegółowo zasady badania energii (max. 3 próby z odczytami / jeżeli po 3 próbie energia wciąż jest za wysoka - dyskwalifikacja w danym dniu; Sędzia Główny może zażądać losowego sprawdzenia w dowolnym momencie, niezależnie od już przeprowadzonych danego dnia).
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

pawelw pisze: Wiek juniorów podniesiono do 20 lat
:shock: :shock: :shock:
Coraz bardziej słabowita mamy młodzież byki z siłowni kontra Jula :lol:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Januszpelle
Posty: 20
Rejestracja: 2018-01-18, 20:06
Lokalizacja: Zalesie

Post autor: Januszpelle »

W wieku 20 lat wychodziłem z wojska i zarabialem na życie
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

W wieku 20 lat wychodziłem z wojska i zarabialem na życie
Ty Janusz kurna ja też :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Januszpelle
Posty: 20
Rejestracja: 2018-01-18, 20:06
Lokalizacja: Zalesie

Post autor: Januszpelle »

Czyli.... mogliśmy wtedy śmiało konkurować z dziewięciolatkami na strzelnicach.
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Ja tam nie mieszam sie do PFTA ale jaki był cel podniesienia wieku do 20 lat czyżby jakiś junior konczył 18 lat i nie czuł sie na siłach by zostać seniorem :-P
Nie lubie teorii spiskowych ale hmmmm ;-)
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Januszpelle
Posty: 20
Rejestracja: 2018-01-18, 20:06
Lokalizacja: Zalesie

Post autor: Januszpelle »

To jakiś Anglik ma pewnie kilkoro takich dzieci, które nie radzą sobie z dorosłymi :-)
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Tak zupełnie szczerze, to sugeruję"wyprodukować" własny regulamin, promować te zasady i strzelać 😉 Przykład - Liga Sportera. Nie musicie wprowadzać tych idiotyzmów (angoli mam na myśli), chyba że bardzo wam zależy aby zabić bakcyla w dzieciakach. Wydaje mi się, że czas przejąć stery i zmienić kurs 😉
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Nie ważne czy to FT czy HFT, ten przepis jest po prostu durny. To są oczywiście przepisy WFTA i nie muszą być bezpośrednio przeniesione na nasz grunt. Czasami się zastanawiam kto te głupoty wymyśla i wprowadza, ale na szczęście mam ważniejsze rzeczy do roboty i coraz mniej mnie to obchodzi.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Patrykd pisze:HFT otwarta Junior - zawodnicy w wieku od 9 do 16 lat;
Nie chcę zbytnio ingerować w ten "regulamin" ale ta "postrzelona stopa" zaczęła mocno ropieć. Jak się tej rany nie wyleczy, to zostanie amputacja. Grossus, ja Cie doskonale rozumiem, też mam ważniejsze rzeczy na głowie ale takich durnych przepisów pojawia się więcej. Te regulacje nie pomagają, a pogarszają sprawę. A jak już tak naprawdę będą ślepo wprowadzane te angolskie pomysły, to ja chcę ruch lewostronny, wypłatę w funtach i ustawową przerwę na herbatę o 17tej. ...aa! i zamknięte szkoły jak będzie poniżej zera, to pojadę z dzieciakiem na strzelnice ;-)
Awatar użytkownika
Marcin Lamcha
Posty: 274
Rejestracja: 2017-09-13, 20:06
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Marcin Lamcha »

Kostek na 14 dźwiga dzielnie nasze hw strzela sam bez podpowiedzi. No i w lidze zimowej jest bezkonkurencyjny. :mrgreen:
Od zera do klasy średniej, i to w kilka lat.
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

14lat ma, tak? Mówimy o 8-9 bo tak mogą zacząć strzelać. Między 8-12 jest przepaść, a tu wkładasz do jednego worka 8 i 16 lat. Strzelamy z dziećmi od 9 ale liczy się do rocznikowo, więc jeżeli ma 8, a w grudniu urodziny 9te, to jest traktowany jak 9 latek. Do 12 roku życia dzieci w tym sporcie powinny być traktowane inaczej. Od 12 lat można zacząć regularne treningi strzeleckie, o ile dzieciak nadal ma bakcyla, którego ktoś wcześniej w nim nie ukatrupił.
Awatar użytkownika
Marcin Lamcha
Posty: 274
Rejestracja: 2017-09-13, 20:06
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Marcin Lamcha »

Hydro dla mnie podniesienie wieku juniora do 20 to przesada. Pokazuje tylko ze już 14 latek sam sobie poradzi.
Od zera do klasy średniej, i to w kilka lat.
ODPOWIEDZ