No i mamy swoją ogolnowiatową organizację WHFTO

Techniki strzelań, bezpieczeństwo, porady.
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Mamutowicz
Posty: 3
Rejestracja: 2016-07-22, 08:09
Lokalizacja: Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Czyli chodzi o ten fragment:
Ammunition tested by 45 meters shooting. The required result after five shots is a group where centre to centre of the shots is up to 12mm.
Co znaczy:
Amunicja testowana poprzez strzelanie na 45m. Wymagany rezultat po 5 strzałach to grupa gdzie od centrum do centrum przestrzelin jest do 12mm
Co ten śrut potrafi pokazał Mimut podczas dobierania śrutu w Bochuminie. Zresztą Unkas też tam był wtedy :
Obrazek
Reszta tutaj: Bohumin
Jak widać, spokojnie można powtarzalnie strzelać na 50m do hz 15mm..
Hydro Unkas pisał o strzelaniu na 50m ze stojaka do HZ 15mm
Tyle że kto trafi ze stojaka 15mmhz na 50m?
Właśnie dlatego mówiłem że potrzebny jest rozsądek..
Ale z drugiej strony.. No przeczytajcie ten temat jeszcze raz.. to bzdury jakieś się zaczynają robić..
Zaczęło się od informacji że powstała WHFTO ( dałbym na koniec "Association" zamiast " Organisation") a potem zaczął sie "Koncert Życzeń" w tonacji "D-okopać Anglikom dur)

Wszystko zależy od Was, jak sobie napiszecie regulamin - taki będziecie mieć.
Brytoli to nie obchodzi. Szczerze mówiąc informację że: " HFT umarło w Europie" skwitowali by: ".. Oh.. Really.. I didnt noticed.."
Tu jest dość klubów i strzelców żeby zapewnić zabawę na ładne kilka dekad.. ;)
A ile klubów wiatrówkowych jest w Polsce?
Klubów, nie forów internetowych. Ile?
Z własnym terenem, regulaminem, zerówką czy tym podobne..?
Które można znaleźć w sieci, umówić się, podjechać, zarejestrować i przynależeć?
Wiem że są inne realia, ale siłę organizacji określają jej członkowie, a np w UKAHFT fizycznych klubów jest ponad 30 w/g oficjalnej strony z czego każdy ma ponad 100 członków..
Tyle że informacje na stronie UKAHFT nie są do końca dokładne..
Zerknijcie sobie jak wygląda mapa klubów ( każdy z własnym miejscem do strzelania) na Shooting The Breeze
Jak Wam się wydaje.. czy jesteście w stanie narzucić im (nam) jakąkolwiek wizję jakiej nie zaakceptują?
:mrgreen:
Może zanim zaczniecie uczyć Brytoli jak sie robi HFT sqpcie się na pracy u podstaw.. na tworzeniu prawdziwych klubów wiatrówkowych, tych fizycznych, nie wirtualnych..

Nie mam prawa Was na odległość uczyć roboty.. Sami wiecie lepiej co i jak, ale qrde jak patrzę dookoła i widzę że w promieniu 30 minut jazy autkiem mam w zasięgu co najmniej jeden klub wiatrówkowy - a potem patrzę na tą pustą mapę Polski to się zastanawiam.. co jest grane?

Piotrek.
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Mamutowicz, słuchaj, ten temat od 7 posta z pierwszej strony wątku, to dygresja na temat tego, co nas wkurza i co można by zmienić w naszym, własnym, podwórkowym strzelaniu, aby podnieść swoje umiejętności. Nikt tutaj nie chce i raczej się nie wyrywa, aby kreować regulamin WHFTO. Mody śpią i nic na to nie poradzę ;-)

Co do własnego terenu, to masz rację... brakuje tego i to bardzo. A tu masz newsa jak się kończy taka inicjatywa w obronie rowerzystów przed strzałami http://epoznan.pl/news-news-67209-Pozar ... uje_pomocy A co będzie ze śrutem? :idea:
mimut
Posty: 10
Rejestracja: 2016-11-02, 00:46
Lokalizacja: Europa

Post autor: mimut »

hydro pisze:Mamutowicz, słuchaj, ten temat od 7 posta z pierwszej strony wątku, to dygresja na temat tego, co nas wkurza i co można by zmienić w naszym, własnym, podwórkowym strzelaniu, aby podnieść swoje umiejętności. Nikt tutaj nie chce i raczej się nie wyrywa, aby kreować regulamin WHFTO....
No to chyba czytamy dwa rożne wątki
pawelw pisze:...wzorujemy się na WFTA. Wszystkie organizacje narodowe są równoprawne. Chodzi przede wszystkim o dwie sprawy: wyprowadzenie MŚ z Kelmarsh oraz zniesienie monopolu Angoli na stanowienie regulaminów. Do tej pory mniej lub bardziej 'ślepo' kopiujemy ich zapisy.
Może zapytam tak. Po co "wyprowadzać MŚ z Kelmarsh" Ktoś ukradł te mistrzostwa że trzeba je stamtąd wyprowadzać ? Można zorganizować drugie w Europie. Skoro w Polsce jest dwóch Mistrzów Polski, to czemu nie dwóch Mistrzów Świata w Europie ? Na temat regulaminów nie ma co pisać. Osobiście uważam że jeśli ktoś bierze się za zmienianie na nowy, to najpierw powinien się dokładnie zaznajomić ze starym i umieć go stosować, choćby po to, by nie powstał jeszcze gorszy gniot od "starego". Tak więc stwórzcie nowy i zorganizujcie jakieś mistrzostwa. Ludzie którzy przyjadą zweryfikują nowe przepisy na miejscu. W najgorszym wypadku będziecie mieli jednorazowy występ, w najlepszym chwała i sława ;-)
Jeszcze jedno hydro, jeśli chcesz podnieść swoje umiejętności to zamiast 15-tki, postaw 30-kę na 36 metrze i zacznij kłaść ja powtarzalnie ze stojaka i klęczaka w każdych warunkach, a nie tylko gdy jest bezwietrznie i świeci słonko. Będziesz miał i trening i radochę jak trafisz, a na zawodach powód do dumy ;-)
Pozdrawiam
KrzysztofB
Posty: 59
Rejestracja: 2013-03-06, 10:50
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: KrzysztofB »

Zgadzam się z Mimutem bo wie co pisze. Zanim zająłem się HFt to najpierw poczytałem na czym to polega i jakie obowiązują reguły. Jeśli ktoś sobie chce zmieniać to niech sobie zmienia, ale ja pozostaję przy tych zasadach które obowiązują w tej dyscyplinie. Jeśli mam strzelać stojaka to mogę to robić na sylwetkach albo w klubie na krytej i ogrzewanej strzelnicy. Jakoś nie widzę żeby wszyscy strzelali komplety,a niby to takie łatwe. Ustawienie toru? Właśnie tu bym szukał czegoś nowego i bardziej wymagającego, a nie kombinował z kilzonami, odległościami i tym czy karabinek ma być podparty, zaparty i cholera wie co jeszcze. Smieszy mnie to, że osoby które muszą jeszcze duuużo ołowiu wypluć, żeby zrozumieć jak wymagające jest HFT już kombinują z przepisami nie potrafiąc się odnaleść nawet w obowiązującyh przepisach. Nie napawa to wszystko optymizmem i mam wrażenie że się ludzie od siebie w WSST oddalają.
STEYR 110FT VORTEX VIPER PST
Awatar użytkownika
Majecha76
Posty: 37
Rejestracja: 2013-03-02, 10:17
Lokalizacja: Garwolin/Żukowo

Post autor: Majecha76 »

hydro pisze:45m (bo jest na granicy rozrzutu amunicji)
Wyrwane z kontekstu ale czy mógłbyś to rozwinąć?
Mamutowicz pisze:
Czyli chodzi o ten fragment:
Ammunition tested by 45 meters shooting. The required result after five shots is a group where centre to centre of the shots is up to 12mm.
Co znaczy:
Amunicja testowana poprzez strzelanie na 45m. Wymagany rezultat po 5 strzałach to grupa gdzie od centrum do centrum przestrzelin jest do 12mm
Nadal nie otrzymałem odpowiedzi na :
bo jest na granicy rozrzutu amunicji ???
Skąd takie stwierdzenie???
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Ale polecieliście z tym regulaminem ostro. Ja bym dodał jedną rzecz zza oceanu tylko: KZ 10mm.
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 763
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: PaPaj »

Trochę mniej merytorycznie:
Ja będę strzelał co będzie do strzelenia. Jak mi się coś nie będzie podobało, to najwyżej będę niezadowolony.
Co mi się podoba w dotychczasowych zawodach?
To gdy trafię "2" tam, gdzie zwycięzca zawodów trafił "1".
Ostatnio frajdę sprawiło mi strzelenie "1" na mazgierce.
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

no... trafić ze stojaka 2, tam gdzie nasz Mistrz ma 1 i to z jego prosiaka, to jest satysfakcja ;-) Choć teraz to mam ochotę sobie w łeb strzelić jak czytam to wszystko :-/

Czy to w radio czy w TV czy na forum - dyskusja z początku merytoryczna zamienia się w bagno pomyj. Najbardziej mnie rozwalają jednak Ci, którzy dzwonią zza granicy do takiego radia i wymądrzają się na potęgę, po czym cichaczem zapierdzielają do kraju jak trzeba zęby połatać lub przeprowadzić badania, bo dla przykładu angielski pediatra wszystko leczy paracetamolem... Sorki, że trochę nie na temat...
mimut
Posty: 10
Rejestracja: 2016-11-02, 00:46
Lokalizacja: Europa

Post autor: mimut »

hydro pisze:..Czy to w radio czy w TV czy na forum - dyskusja z początku merytoryczna zamienia się w bagno pomyj.
dyskusja była jak najbardziej merytoryczna, każdy wyrażał swoje zdanie lub obawy. Nikt nikogo nie obraził, dyskusja toczyła się w milej atmosferze.
hydro pisze:... Najbardziej mnie rozwalają jednak Ci, którzy dzwonią zza granicy do takiego radia i wymądrzają się na potęgę, po czym cichaczem zapierdzielają do kraju jak trzeba zęby połatać lub przeprowadzić badania, bo dla przykładu angielski pediatra wszystko leczy paracetamolem... Sorki, że trochę nie na temat...
i tym merytorycznym akcentem możemy zakończyć nasze dywagacje :lol:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

Grossus pisze:Wylegiwanie się powinno być w mniejszości, a nie tak jak teraz, że praktycznie zawsze jak jest postawa dowolna to wszyscy się kładą bo figurkę widać z wszystkich postaw.
Czy dobrze rozumiem to zdanie (dotyczące aktualnych przepisów), to wymuszenie 'terenowe' klęczaka/stojaka nie wlicza się do aktualnych limitów 2x klęczak + 2x stojak na tor (40 figurek)? Jeśli tak to terenem można zawsze dodać np.3x klęczaka. Dotychczas uważałem że wymuszenia 'terenowe' też są wliczane do limitów.
Czyli byłem w błędzie?
AA TX200 MK3 + Leapers
Maciej
Posty: 177
Rejestracja: 2013-03-08, 18:08
Lokalizacja: polska

Post autor: Maciej »

...
Ostatnio zmieniony 2019-04-04, 21:40 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Robert tak nie do końca, juniorowi nie liczysz postaw wymuszonych
Maćku, to tak nie do końca, juniorzy teraz strzelają wszystko tylko juniorm młodszym może pomagać Opiekun
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
MASZOT
Posty: 25
Rejestracja: 2014-03-02, 20:00
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontakt:

Post autor: MASZOT »

Widzę, że Wy też dyskutujecie o tym co się dzieje. My tez trochę, choć więcej czasu po prostu poświęcamy na .... strzelanie :-P .
Faktem jest jednak to, że wiele zmian jakie zaszły w naszych regulacjach powędrowało troszkę w ślepy zaułek. Nie neguję oczywiście czerpania z innych wzorców i to, że podpatrujemy Angliów nie jest złe. Nie znaczy to jednak, że musimy wszystko robić tak jak oni. Do rywalizacji z nimi nie jest potrzebny wzorowany na ich przepisach, regulamin, a solidny trening podparty doświadczeniami i najlepszymi wzorcami oraz wiedzą.
Nie trzeba więc na nowo wszystkiego teraz zmieniać i stawiać do góry nogami, choć tak jak wielu z Was jestem zwolennikiem bardziej naturalnego, eleganckiego strzelania, a więc na wysokich łokciach. Regulacje jakie promowane są w nowej organizacji, jaką jest WHFTO, opierają się na zapisach HFT Masters. Miałem okazję już ustawiać tor wg. tych przepisów w czasie ME w Łodzi (tor "czerwony") i wierzcie mi, że serce się krajało jak nie można było w pełni wykorzystać potencjału terenu z powodu ograniczeń jakie wprowadza tenże regulamin. Tak wić nie wszystko jest idealne.
Najważniejsze jednak aby, bez względu na reguły gry, nasze strzelania odbywały się bezpiecznie i dalej przynosiły nam jak najwięcej satysfakcji.
www.strzelectwo.szczecin.pl
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Piwo dla tego Pana, bo dobrze gada ;-)

Obrazek

Propos HFT Masters, przeryłem się przez regulamin i ręce mi opadły...
ODPOWIEDZ