Montaż do latarki

Pokrowce, walizki, okulary ochronne, cele
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Montaż do latarki

Post autor: Grossus »

Może już po sezonie na nHFT, ale trenować można.

Na naszych zawodach nHFT niestety nie miałem montażu do latarki, bo traktowałem to jako zbędny wydatek na całe dwie imprezy. Wcześniej kupiłem latarkę za śmieszne pieniądze, a za montaż posłużyła mi zwykła taśma izolacyjna. Konfiguracja taka sprawdziła się dosyć dobrze, ale już estetyka żadna. Mając chwilę czasu poszperałem e-bay'a czy Chińczycy nie mają czegoś ciekawego. Oczywiście znalazłem montaż, a że cena bardzo mała to zaryzykowałem. Robiąc zakupy u Chińczyków niestety trzeba trochę poczekać za przesyłką, 3 czasem 4 tygodnie, ale się nie spieszyło.

Dzisiaj odebrałem paczkę i jestem zadowolony. Montaż za około 4,50 zł jest bardzo ciekawy. Wykonany jest z dosyć twardej gumy więc można go sobie dopasować do lunety i latarki w dosyć szerokim zakresie. Rzepami można wszystko dobrze ściągnąć. Domontowanie latarki do lunety trwa zaledwie chwilę. Nie potrzeba do tego żadnych narzędzi. Minusy tego rozwiązania są takie, że nie jest to zabetonowane. Ewentualne uderzenie na pewno przesunie latarkę, ale ta cena... :-)

Podsumowując, latarka za około 15 zł (też z e-bay'a) + montaż za około 4,50 i mamy budżetowy, ale całkiem sympatyczny zestaw do konkurencji rozgrywanej zaledwie parę razy w roku.

Poniżej prezentuję poglądowe zdjęcia. Mój zestaw pokażę, gdy przesunę nieco lunetę, bo teraz brakuje mi jakieś, 0,5 cm by wszystko pasowało idealnie.

Obrazek

Obrazek

Poniżej podaje linki do przykładowych ofert:
http://www.ebay.pl/itm/5W-300Lm-Mini-CR ... 3f3d214a3f
http://www.ebay.pl/itm/141446801851?ssP ... 1439.l2649
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

Maciej, dobrze wiedzieć że kupujesz wysyłkowo z chin. Czasami chciałem coś upolować na eBay ale dla jednej rzeczy PayPala zakładać mi się nie chciało.

Warto by wszyscy wiedzieli że można tanio i generalnie bezpiecznie zakupić wiele rzeczy wysyłkowo prosto od skośnookich :-) Czeka się długo ale jest tanio :-)

Kiedyś trafiłem na Bloga w tym temacie ale nie mogę go znaleźć (tego konkretnego). Innych są setki. Wystarczy wpisać w google: ebay, chiny, blog, kupowanie, paypal itp. Jeden z blogów
AA TX200 MK3 + Leapers
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

PayPal to podstawa. Jednak wszystko jest już po polsku więc trochę chęci i gra muzyka. Oczywiście trzeba uważać na to co się kupuje. O ile takie duperelki jak powyżej to nie problem, ale np. z Chin nie ściągniesz np. nawigacji GPS bo celnicy od razu to wyłapią.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 718
Rejestracja: 2014-01-06, 21:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marecki »

Maciej
Ile kosztowała przesyłka ?
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

0 zł :lol: (żeby nie było, że się pomyliłem, dosłownie: ZERO złotych)
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Na Aliexpress czy BestDeal darmowa wysyłka to standard. Tylko na prawdę warto poświęcić 10 minut (bo tyle to zajmuje) na założenie karty wirtualnej.
A jeśli ktoś jednak nie chce kupować w necie to b. przyzwoity uchwyt można kupić w militaria pl za 29zł.
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 718
Rejestracja: 2014-01-06, 21:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marecki »

Jak oni (Chińczycy) to robią że im się opłaca :mrgreen:
Zgrabna ta latarka, jak się sprawdziła w praktyce - było dobrze widać cel ?
Pytam pod kątem FT, czy cel był na tyle dobrze oświetlony że dało by się go "wyostrzyć" w lunecie ?
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Jak oni (Chińczycy) to robią że im się opłaca
Mam kontakt z osobą importującą z Chin tekstylia. 100 szt. koszulek trykotowych loco Jiuiang - już u pośrednika nie w fabryce - kosztuje średnio 15-17 euro. Słownie piętnaście-siedemnaście :!: Skoro pracownik fabryki może liczyć na 1000-1200 CNY miesięcznie to trudno się dziwić.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Latarka nie jest jakaś super-hiper. Ma ruchomą głowicę i tzw. zoom. Sama głowica lubi latać na boki i to może denerwować, przy maksymalnie skupionej wiązce światła uwidacznia się kształt świecącej diody. Niewątpliwym plusem jest zasilanie ze zwykłego jednego paluszka R6 (AA).

Co do przesyłek, to na e-bayu trzeba po prostu dobrze poszukać. Czasami jest tak, ze przedmiot ma darmową przesyłkę, a czasami jest tak, że cena przedmiotu plus przesyłka jest mniejsza niż tego co miał przesyłkę bezpłatną. Trzeba uważać i szukać.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
ODPOWIEDZ