Latarki - wydzielone z Dąbrówki

Pokrowce, walizki, okulary ochronne, cele
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 763
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: PaPaj »

Ja mam dwie takie: http://www.aliexpress.com/item/LED-hunt ... 05142.html
Jaskółki oświetlone w nocy spadają jak manna z nieba - taki żart.
wola75
Posty: 517
Rejestracja: 2013-09-13, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wola75 »

Zobaczcie jakiego typu led jest zamontowany. Powinien być firmy Cree i to XM-L2 o ile dobrze pamiętam. Zobaczcie zużycie prądu. Przy napięciu 3,4 V powinno być około 3A aby dać strumień o natężeniu 1000lm. Najdroższa część to własnie dioda.
Za dużo zabawek, za mało miejsca ale radocha jest :)
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Dioda XM-L2 jest mocniejsza od Q5. Trzeba też brać pod uwagę barwę temperaturową światła:
im zimniejsza tym więcej lumenów z tej samej mocy (sprawność), ale gorzej widać szczegóły!
im cieplejsza tym mniej lumenów, ale lepsze szczegóły - mniejsza strata lumenów na rzecz szczegółów.
Sterownik - cholernie ważna rzecz: dobry potrafi wycisnąć z diody kilkanaście % więcej, niż gówniany.
Chłodzenie: na maksymalnej mocy nawet moja się grzeje, mimo ze ma zrobione osadzenie diody na bloku aluminiowym i reflektor nie jest z wydmuszki - trzeba na to uważać i po to są tryby 50% i 25% mocy.
Skupienie: ja mam na 40 metrach za duże przez słaby układ optyczny (zoom, gówniana tuleja, która była czarna od wewnątrz i brudne brzegi soczewki, zła ogniskowa. Będę szukać soczewki , która sprawi, że na 40m będę miał pole świecenia 1m^2, albo i mniej, a jak nie znajde to powiększę swoją kolekcję latarek o coś bez zooma, też przerabiane, tylko pod karabinek).

Proponuję wyciąć te posty o latarkach do osobnego wątku.
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Ja mam coś takiego http://polovnickydalekohlad.sk/index.ph ... q8r0b8slm4 ale polecam tańsze modele bez CPU. Mniej bajerów, a dłużej działają ;-) Stronka producenta www.ledlenser.com/ A tu optymalna propozycja na nHFT https://www.ledlenser.com/uk/flashlights/p72/ ;-)
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1907
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Panowie, ja wiem że jak się chce to można wydać na światełko w zasadzie nieograniczoną ilość "piniendzy", bawić się w tuningi itp. :mrgreen: Pytanie tylko: PO CO? Jeśli ktoś potrzebuje turbowypasionej latarki do celów zawodowych lub jakiegoś jeszcze innego hobby, które wymaga częstych działań w nocy to OK. Ale nocnika strzela się, przy dobrych wiatrach, 2-3 razy w roku.
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Marcin
ja wiem że jak się chce to można wydać na światełko w zasadzie nieograniczoną ilość "piniendzy", bawić się w tuningi itp
ale to 'działa' też w przypadku noży, plecaków i innych gadżetów. Nie przeznaczenie jest ważne, ani funkcje. Liczy się 'bajer' ;-) To tak jak byś próbował wytłumaczyć Kobiecie po co Ci nowa lupka :mrgreen: Przecież "ta poprzednia też był czarna i okrągła"
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1907
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Paweł, wiem. Dla tego właśnie Krzysztof ma u mnie poważną "krechę" ;-) za wrzucenie linka do tego Ledlensera (zdążyłem już obskoczyć i sprawdzić ceny na eBayu, Amazonie i w paru innych miejscach...) :-P
Steyr HP & TX HC
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 763
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: PaPaj »

Nie dość, że "czarna i długa", to jeszcze okrągła :-)
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1907
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Ufff... Już mi przeszło ;-) Znalazłem informację, której szukałem. Latareczka zaiste zacna ale te 4 bateryjki mieszczące się w środku nie dawały mi spokoju. I już wiem - średnica zewnętrzna 29,5mm czyli w żadną "taktyczną" obejmę do latarki umożliwiającą montaż na szynie nie wejdzie. Mój portfel odetchnął z ulgą :mrgreen:
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

Zgodnie z opiniami strzelców na forum 'swiatełka.pl' dobrymi latarkami są modele C8 i C10 (nazwa: cośtamFire) dobrze zmodowane. ZOOMy to generalnie badziew. Dobra C8 oświetli nie tylko cel ale również dzięki spillowi ułatwi szukanie figurki. Można ewentualnie przerobić ZOOMa na stałkę która świeci na 1-2m2 bez spilla.
AA TX200 MK3 + Leapers
wola75
Posty: 517
Rejestracja: 2013-09-13, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wola75 »

Za dużo zabawek, za mało miejsca ale radocha jest :)
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

C8 mod Dariusz_70 ze "światełek". Tak jak podręczny chinol ledwo doi na te 40m, tak C8... No widać, aż aparat zgłupiał :P.
Obrazek
Kupiony za 156 zł z przesyłką w cenie. Jestem kompletny pod względem oświetlenia.
Awatar użytkownika
slawol75
Członek zarządu
Posty: 836
Rejestracja: 2015-07-29, 10:54
Lokalizacja: Pamiątkowo
Kontakt:

Post autor: slawol75 »

Marcin polecił coś niedrogiego, zanim klepnę mam jeszcze 2 opcje:
1. http://www.aliexpress.com/item/E17-CREE ... 6c65fde18d

2. http://www.aliexpress.com/item/RU-Led-f ... 98e7fb113c

czy jakaś z nich może być lepsza?
zawsze środkiem krzyża :)
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

Cytując chłopaków ze światełek "wszelkie ZOOMy to badziew". I ja się z tym zgadzam.
AA TX200 MK3 + Leapers
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1907
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

hydro pisze:Zabawne jest to aliexpress ;-) Transport tej latarki do polski wyrządza więcej szkód w środowisku, niż jest warta. Do tego ściągamy z drugiego końca globu śmieci na swoje podwórko. Tylko dlatego, że coś jest tanie. Przypomina to trochę palenie pieniędzy. Lepiej więc kupić coś do picia albo do palenia ;-)
"Polska" pisze się z dużej litery. Wskaż mi latarkę polskiej produkcji, odpowiednią dla naszych potrzeb to chętnie ją nabędę zamiast szukać jej w Chinach.
A jeśli chodzi o kupowanie czegoś do picia... Ty znów?
triodak pisze:Cytując chłopaków ze światełek "wszelkie ZOOMy to badziew". I ja się z tym zgadzam.
Zapewne znają się na tym i mają rację. Tyle, że mój zoom za coś koło 50PLN na Allegro daje radę już dwa lata.
Steyr HP & TX HC
ODPOWIEDZ