Zawieszka na śrut

Pokrowce, walizki, okulary ochronne, cele
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Zawieszka na śrut

Post autor: Grossus »

Witam,

Jako, że użytkowanie pudełka na śrut podczas strzelania na torze z figurkami jest dosyć niewygodne, postanowiłem wykonać zawieszkę na śrut.

Zawieszka wykonana jest z uciętej karimaty zakupionej w Decathlonie. Koszt karimaty niecałe 20zł.

Wymiary zawieszki 8x11 cm. Grubość wynosi około 7 mm. Z tego co widziałem, gotowe zawieszki są cieńsze. Ułatwia to wyjmowanie śrucin, jednak w przypadku mojej zawieszki, wyjmowanie, nie jest specjalnie trudniejsze, a za to zwiększona jest ochrona na uderzenia.

Etapy powstawania:
1. Ucięcie wąskiego ok 8-9 cm paska i podzielenie na odcinki o długości 11 cm.
2. Rozplanowanie otworów na śrut (ja zrobiłem 5 kolumn po 8 rzędów co daje nam pełen tor 40 figurkowy).
3. Najpierw robiłem otworki małym śrubokrętem, potem tym większym. Można oczywiście je zrobić czymkolwiek, ja akurat miałem pod ręką śrubokręty. Śruciny wchodzą dosyć ciasno, ale nie za ciasno. Express praktycznie nie wystaje poza piankę.
4. U góry należy zrobić otwór na jakieś kółeczko od kluczy czy coś podobnego. Tak przygotowaną zawieszkę zahaczam do zwykłej smyczy.

Obrazek
Obrazek Obrazek

Pozdrawiam i udanego majsterkowania. ;-)
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Bardzo fajny pomysł, nie trzeba kupować pojedynczej zawieszki za ponad 20zł. Fajne, przy strzelaniu na stojąco lub na klęczka. Z leżaka jednak trzeba bardzo uważać, jedne z uczestników zawodów w "piaskownicy" położył się na zawieszkę, nie zauważył tego i kilka punktów poleciało bokiem.
Też mam kawałek karimaty (tylko bez sreberka) włożonej do pudełka.
WSST
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Sreberko na tej piance to mi raczej potrzebne jest do karimaty i w tej zawieszce nie gra żadnej roli, no może po za tą że nieco wzmacnia ją. Patentów jest wiele, jedni montują taką piankę na karabinku, inni mają tzw. pellet pouch. Każde z tych sposobów ma wady i zalety, ale ja jestem zadowolony z zawieszki.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Bardzo podobał mi się patent esmar`a - packa ze śrutami przyczepiona na magnesy do systemu karabinka. Niestety nie za bardzo mam gdzie zamontować go na PCP.
WSST
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

Przemo pisze:Bardzo podobał mi się patent esmar`a - packa ze śrutami przyczepiona na magnesy do systemu karabinka. Niestety nie za bardzo mam gdzie zamontować go na PCP.
Marek ma ten patent przymocowany do montaży lunety, a nie systemu, więc i Ty możesz tak zrobić.
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Niby tak, tyle że ja tam pakuje śrut do lufy a z drugiej strony już trochę niewygodnie.

Ja niestety mam kiepską pamięć więc muszę mieć ściągę. Wykorzystałem przezroczyste pudełko i do środka wkleiłem kartkę. Można zerknąć bez otwierania, nie rozmoczy się na deszczu. W środku już standardowo tyle, że karimatę dziś zastąpiłem nieco twardszą pianką. Można kupić ją w leroy za kilka złotych i zrobić z niej kilka zawieszek/wkładów. Dziurki wycinałem 4mm dziurkaczem/bijakiem do skór - też w leroy za kilka zł i wychodzą jak z fabryki :mrgreen:
Załączniki
DSCN0959.JPG
DSCN0960.JPG
WSST
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Podoba mi się. Jak zawieszki mnie zdenerwują to takie pudełko sobie zrobię :mrgreen:
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

Pudełko ma tą przewagę nad zawieszką, że nie naleci nam do śrutu piasku.
Jeśli ktoś smaruje napierem, to piasek się strasznie klei w terenie podobnym do pisakownicy w wietrzne dni.
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Naszło mnie na nowe pudełko. Miało być takie, które będzie przymocowane do karabinka, żeby nie szukać po kiszeniach. Znalazłem, dobrałem kolorystycznie do osady i zamówiłem z wygrawerowanym logo, może komuś się przyda. Koszt niewielki:

http://allegro.pl/wizytownik-brelok-gra ... 06329.html
Załączniki
DSC_1019.jpg
DSC_1019.jpg (37.45 KiB) Przejrzano 7874 razy
WSST
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 718
Rejestracja: 2014-01-06, 21:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marecki »

Niezły pomysł :-D

Jak będziesz mocował pudełko do karabinka ?
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Początkowo chciałem w osadę wpuścić magnesy, ale stwierdziłem, że szkoda osady. Później miał być przyklejony rzep, ale skończy się chyba na taśmie dwustronnej do mocowań zewnętrznych, którą polecił mi mazgier.
WSST
ODPOWIEDZ