Program do wycinania zwierzaków

Pokrowce, walizki, okulary ochronne, cele
kombatant
Posty: 172
Rejestracja: 2013-03-04, 22:48
Lokalizacja: Koszuty, Środa Wlkp.

Program do wycinania zwierzaków

Post autor: kombatant »

Nie znam się na oprogramowaniach i ślusarce.
Potrzebuję program do wycinania zwierzaków do Sylwetek.
Czy ktoś może udostępnić link?
Pozdrawiam
A.
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

Z tego co się orientuję, to nie są programy "na link" , ale mogę się mylić. Wola pewnie wie coś więcej na ten temat.
Obrazek
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Andrzeju 'program' ale na jakie urządzenie ? Większość oprogramowania wycinarek akceptuje dowolny plik wektorowy - przede wszystkim corelowe *.dwg
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
bartezz
Posty: 299
Rejestracja: 2016-07-27, 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartezz »

O ile dobrze rozumiem o co Ci chodzi, to nie znajdziesz takiego uniwersalnego programu.
Postprocesory obrabiarek CNC wymagają podania im drogi narzędzia wpisanej ręcznie zgodnie z ustalonym kodem dla danego typu obrabiarki - starsze modele - lub współpracują z dedykowanym oprogramowaniem typu CAD - nowsze rozwiązania. Niektóre akceptują pliki z uniwersalnych programów CAD (Computer Aided Design np. AutoCad) .dwg, .dxf. Trzeba rysunek w nich zawarty odpowiednio dopasować do wymagań konkretnej maszyny.
Trzeba by jeszcze zapytać czy chodzi o program na frezarkę, czy prasę CNC, wybijającą kształt kawałek po kawałku różnymi stemplami.
Reasumując, najlepsze co możesz zrobić, aby ułatwić pracę zleceniobiorcy, to przygotować prawidłowo zwymiarowany (najlepiej w porozumieniu z wykonawcą) rysunek techniczny zapisany w programie CAD.
To tak na mój stan wiedzy.
Pozdrawiam \ Bartek
AA S400F + MTC Viper Connect;
Walther LG300 + WFA SS 3-15x42 FFP
WSST Strzelec
kombatant
Posty: 172
Rejestracja: 2013-03-04, 22:48
Lokalizacja: Koszuty, Środa Wlkp.

Post autor: kombatant »

Hejka.
Absolutnie nie znam się na tym, ale jakiś czas temu przesłałem koledze jedną linijkę tekstu chyba z dopiskiem .dwg i na tej podstawie wyrzeźbił mi sporo zwierza, którego część przekazałem dla WSST. Jest ponowne zapotrzebowanie, ale nie mam zarchiwizowanego namiaru na ten program. W postach na beżowym sprzed lat nie znalazłem konkretów, tylko namiary na PW. Chyba tajemnica duża....
AK
Awatar użytkownika
bartezz
Posty: 299
Rejestracja: 2016-07-27, 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartezz »

Może to był plik z koordynatami...., to możliwe
Pozdrawiam \ Bartek
AA S400F + MTC Viper Connect;
Walther LG300 + WFA SS 3-15x42 FFP
WSST Strzelec
ODPOWIEDZ