Taśma ochronna.

Pokrowce, walizki, okulary ochronne, cele
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Taśma ochronna.

Post autor: Lord Rzeźnik »

Wpadłem na taki pomysł, żeby zamiast owijania bandażem samo-adhezyjnym zabezpieczyć karabinek czymś, co mniej rzuca się w oczy. Chwilka szukania i znalazłem to:
http://www.bonuseurotech.com.pl/431,tas ... 0-100.html
Taśma polietylenowa - mi polietylen kojarzy się z tryskawką laboratoryjną i innymi buteleczkami z zajęć na uczelni, nie jest sztywny, więc nie powinien się marszczyć, za to powinien elegancko przejąć na siebie wszystkie wgniecenia i zarysowania od przykładania osady do drzewa/palika/barierek. Cena tego produktu (pytałem sprzedawcy) ,,15,60 zł netto/rolka. Jeżeli zamówienie będzie złożone w ilości 10 rolek lub powyżej cena za rolkę wyniesie 11,73 zł netto". Przesyłka 16 zł po przedpłacie, 18 za pobraniem. 100m taśmy powinno wystarczyć na trochę. Chętnie zamówię z kimś, żeby rozłożyć absurdalnie wysoką cenę przesyłki. Minimum 4 osoby. Wyszło by nieco ponad 24 zł za rolkę.
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1907
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Bandaż jest wielorazowego użytku. Ta taśma chyba raczej nie. Biorąc pod uwagę że zabezpieczasz w zasadzie tylko na zawodach to pytanie czy warto się bawić w takie "wynalazki"?
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Tą taśmą dojedziesz dalej, niż bandażem i nie zakrywasz ładnego drewienka/aluminium (kwestia estetyki) Taśma jest jednorazowa. Max 1m na jeden raz, w roku masz ile zawodów: 5 zimowych, 10 letnich, 10 wyjazdowych? Nawet, jak się mocno postarasz to ciężko będzie zużyć taką rolkę w 2 sezony. Bandaż też się zużywa. brudzi się, traci przylepność, zawija się na krawędziach - też przeżyje 2 sezony i do wymiany. Moim zdaniem warto to wziąć pod uwagę, szczególnie jeśli ma się 400 w customowej osadzie z jesionu :P
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 763
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: PaPaj »

ja jestem pierwszy chętny do testowania taśmy. Proszę jeszcze dwie osoby.
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Będzie wyglądać jak w kondonie :-P
Do tego czy ręką się po tym się nie śliska a jak się spoci to czy bardziej się śliska ?
Czy aby napewno narażone na nagły opad deszczu nie zostanie klej na osadzie ?
A jak będzie plus 30 a tak bywało na zawodach czy klej nie weżre się w osadę?
Wiem wiem panikuje ale taśma to taśma sprawdzona w każdych warunkach i się nie śliska.
Do odważnych świat należy :-)
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Taśma polietylenowa
Trochę wilgoci: deszcz, śnieg, mgła i karabin

Kod: Zaznacz cały

k będzie jak mokry makaron. Bedzie się ślizgał na paliku, w rękach... Marcin dobrze prawi: bandaż jest lepszy.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
ODPOWIEDZ