Luneta stałoogniskowa

Opisy, recenzje, wskazówki
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

Powiem prawie to co przedmówcy: x7 to za mało dla naszego hobby. (Na razy siedem strzelają wojskowi snajperzy) Mam nadzieję, że mnie za to nie zbanują, ale to wypowiedzi kilku wojskowych strzelców. Co do wypowiedzi, że na x 7 cały nasz dystans jest ostry to właśnie źle. Cały tor nie ma być ostry. Rozmawiałem z Sowatorem na tych zawodach (ma kilka tytułów na swoim koncie) i na pytanie dlaczego przesiadł się z IORa na Burrisa ? Odpowiedział, że w IORe za dużo widział na ostro i za mało było nieostrości, a w Burrisie ma "cztery" skale nieostrości co go zadowala i pomaga w ocenie odległości. Jak byś chciał zgłębić szerzej ten temat polecam post tegorocznego Mistrza Polski: http://strzelectwo.szczecin.pl/_forumx/ ... .php?t=217
Jak dla mnie to świetna wykładnia wiedzy na ten temat. Ale każdy może kupić co chce, a i tak czeka każdego zmiana lupy ;-) Wszystko jest tylko kwestią czasu. A z perspektywy czasu dodam, że bardziej jest to kwestią czasu niż pieniędzy ;-). Ci co już wymieniali lupy wiedzą co mam na myśli.
Ostatnio zmieniony 2015-10-19, 23:16 przez Patrykd, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Pewnie masz rację. Z tego zestawu, który miałem, "ubiłbym więcej zwierzaków" gdybym nie kombinował... z dotami :-) Powtarzałem strzały później bez kombinacji i figurki padały albo była przynajmniej blacha. Ocena odległości na oko jest potrzebna. Jak jedziesz samochodem, to musisz ocenić prędkość i odległość do innego pojazdu aby wykonać zaplanowany manewr - i to bez lunety! Każdy orze jak może ;-) Należy pracować nad oceną odległości na oko, zwłaszcza w takim sporcie jak HFT.

Cokolwiek by nie powiedzieć, to najważniejszym ogniwem w tym wszystkim jest strzelec. Lunety, karabinki to sprawy drugorzędne ;-)
Ostatnio zmieniony 2015-10-19, 23:52 przez hydro, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

Co do mierzenia odległości na oko to jest tylko jedna z kilku metod.
Dobrzy strzelcy stosują minimum 3 metody jednocześnie.
1. Na oko. 2. Na nieostrości. 3 Na podziałkę na krzyżu.
I dopiero jak się opanuje te 3 metody i odpowiednio skoreluje wyniki z nich to są zadowalające efekty. Oczywiście pod warunkiem, że ręce się nie trzęsą ;-)
Obrazek
ODPOWIEDZ