H&N SPORT Field Target Trophy

Śrut, który trafia. Opinie i sugestie.
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

H&N SPORT Field Target Trophy

Post autor: pawelw »

Zakupiłem na 'beżowym' od Starego Przyjaciela partię interesującego - mniemam - śrutu. Firma zacna i znana mi z innych śrutów: H&N. Strzelałem kiedyś z ich śrutów i zawsze bardzo chwaliłem dwie cechy: powtarzalność wykonania i 'szpitalną' czystość. I podobnie jest tym razem. Pudełko zakręcane, odrobinę większe od JSB Exacta:

Obrazek

Każdemu rzucą się w oczy dwie 'niecodzienne' informacje: waga 0.56 g oraz '7.5J' ale spokojnie. To normalny śrut dedykowany dla naszych sportów. Jak już napisałem śrut jest sterylnie czysty.

Obrazek

Nie myłem gdyż podobne zabawy już przerabiałem i nie mam zamiaru wracać do nich. Jak zawsze w H&H FTT główka ma mniejszą średnicę niż exactowa. Jak znam życie będzie też twardszy przy wkładaniu do portu ładowania. Jakość wykonania pozostaje na starym, dobrym poziomie: żadnych nadlewów, krawędzi etc. Śrut niższy od nowego Exact'a: 5.89 - 5.92 mm ale kielich głębszy: 2.03 - 2.06 mm

Obrazek

Obrazek

Zastanawiał mnie wpływ większej wagi na trajektorię. Chair Gun pokazał znikome zmiany zarówno dla mojego jak i Krzyska sprzętu. Trochę bardziej płaska trajektoria, nieznacznie (o 0.1 - 0.2 cm ) większy opad na końcu. W niedzielę sprawdzimy na strzelnicy - papier prawdę powie.

p.s. odpowiadając na pytania - póki co nie mam na zbyciu żadnego pudełka - jak się nie sprawdzi, wszystko wyląduje w K/S w cenie zakupu :-D
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
wola75
Posty: 517
Rejestracja: 2013-09-13, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wola75 »

Mam go też. H&N robi powtarzalny śrut i czysty. RWS robi śrut jeszcze bardziej czysty i wagowo wręcz perfekcyjny. Problem w tym że jest on twardy. Ołów utwardzany jest innym metalem.
Za dużo zabawek, za mało miejsca ale radocha jest :)
Awatar użytkownika
Copereq
Posty: 161
Rejestracja: 2014-05-10, 09:26
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Copereq »

Też mam go w swojej piwniczce. :-D
HW97KT BL +Vortex DB
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Jak Wam latał ?
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
krzysztof ss
Posty: 34
Rejestracja: 2013-03-05, 14:33
Lokalizacja: Leszno

Post autor: krzysztof ss »

Pawle u mnie dobrze lata, ale jakoś nie strzelam z niego
Równą wagę ma, no i czysty bez wiórów
Mam wszystkie kalibry, a najlepsze że różny kaliber nie robi różnicy w skupieniu
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

u mnie dobrze lata, ale jakoś nie strzelam z niego
Krzysiu
Mamy podobne odczucia: lata ok, wygląda lepiej niż Exact ale jakoś tak poprawki 'exactowe' bardziej mi w głowie siedzą ;-)
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
ODPOWIEDZ