Nowe 'naboje' z Bochumina

Śrut, który trafia. Opinie i sugestie.
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Nowe 'naboje' z Bochumina

Post autor: pawelw »

Wróciliśmy z MP LOK bogatsi nie tylko o nowe doświadczenia ale też z zapasem Exacta w nowej wersji. Co roku dzięki Czech HFT Team zaopatrujemy się w śrut u Źródła czyli w fabryce Pana Josefa Schultza. W tym roku niestety tak się złożyło, że zawody w Bohuminie pokrywały się z letnimi MP w Białobrzegach. Jednak dzięki Braciom Czechom - podziękowanie dla Kuby Vichera - dostaliśmy zapas ołowiu na następny sezon. Z komentarzem: 'novy vypust'
I rzeczywiście już na pierwszy rzut oka śrut różni się 'starego'. Zresztą popatrzcie sami (nowy po prawej):

Obrazek

Obrazek

Jest wyraźnie niższy ale ma głębszy kielich. W pomiarach wygląda to tak:
wysokość starego: 6.08 - 6.10 mm
wysokość nowego: 5.96 - 5.98 mm
głębokość kielicha starego: 1.60 - 1.62 mm
głębokość kielicha nowego: 2.00 - 2.04 mm
Inny jest też kształt główki: nowy ma jakby dwie krzywizny (zdjęcie sugeruje, że jest spłaszczony). Wymiary geometryczne przy zachowanej masie 0.457 g sugerują stop o większej gęstości. Być może chodziło o skrócenie długości celem zminimalizowania tendencji do koziołkowania na końcowych dystansach.
Jak lata - nie wiem. Muszę przestrzelać ale póki co kalendarz wypełniony po brzegi a starego jeszcze nie wypuściłem do końca. Pewnie dopiero zimą przyjdzie pora na testy. Czesi bardzo chwalili skupienia - praktycznie w każdym karabinku, czy to sprężyna czy PCP.
Na koniec dwie ciekawostki. Nowe pudełka nie dzielą się ½ na ½ i są wyższe:

Obrazek

no i nastąpił powrót do starych oznaczeń partii:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-01-18, 08:25 przez pawelw, łącznie zmieniany 1 raz.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Dobrze że coś się dzieje w temacie czy może być lepszy od starego pewnie może Paweł mogę odkupić puszkę i postrzelać będziesz czekał do zimy :-P
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Jester
Posty: 524
Rejestracja: 2013-12-23, 20:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jester »

Nie żebym się narzucał :lol: ;-) , ale też strzelam z 4,52 :mrgreen: :mrgreen: . Gdyby Ci spadła jakaś paczka ze stołu to ja chętnie ..... :-P .
Steyr LG 110 FT + Sightron SIII FT
Denerwować się to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych - E.H.
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Dwie puszki mogę odpuścić ale ewentualnych pozostałych chętnych przepraszam. Na strzelnicy będziemy dopiero 11 lub 12 października - w dwa najbliższe weekendy mamy zaplanowane zawody.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Zdjęcia wcięło.

Jak wrażenia? Coś się zmieniło w stosunku do poprzednich produkcji?
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Praktycznie żadnych różnic. No może jedna ale bardzo subiektywna: na ostatnich zawodach pod Bielskiem gdzie wiało jak w kieleckim.....poprawki na wiatr były - wg. mnie -znacznie mniejsze. Odkładałem maksymalnie jednego dota na 40 m przy prostopadłym wietrze 5-8 m/sek. Na bliższych dystansach (20-25 m) dopiero po 2-3 figurkach 'wyczułem' prawidłową poprawkę. No i obyło się ze zera :!: choć figurki były "złośliwie wąskie".
po południu wrzucę jeszcze raz fotki.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Exact premium

Post autor: Przemo »

Czy ktoś już próbował? Czy są dostępne?
http://www.schulzdiabolo.cz/en/pellets/ ... rettyPhoto
WSST
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

Wygląda na to, że niezły i niestety drogi ten śrut
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Lufy waltherów lubią expresa, tyle że ja go nie lubię. Jeśli ten nowy będzie latał jak expres ale z zachowaniem masy starego, to będę się cieszył :)
WSST
wola75
Posty: 517
Rejestracja: 2013-09-13, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wola75 »

Też taki robię. Mogę przeważyć śrut z dokładnością do 0,001 na certyfikowanej wadze :). Trochę roboty ale wychodzi chyba taniej, to zależy ile da się z paczki wyselekcjonować. To zależy od partii :(
Za dużo zabawek, za mało miejsca ale radocha jest :)
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Czy ktoś już próbował? Czy są dostępne?
Koledzy Czesi http://www.fieldtarget.cz/clanky/ostatni/testy-diabolek-listopad-2014.html
Ogólnie szału nie ma...ale pewnie jak zwykle diabełek będzie w szczegółach. Tu - niestety -nie ma zasady: dwa razy droższe=dwa razy lepsze.
Kiedy kupowałem Daystate dostałem z karabinkiem kilka puszek śrutu pod marką DAYSTATE produkowanego i selekcjonowanego w JSB. Takich skupień jak na nim nie osiągnąłem na żadnym innym więc może coś jest w tej 'selekcji'.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
ODPOWIEDZ