Waga do śrutu

Śrut, który trafia. Opinie i sugestie.
Awatar użytkownika
cantchoose
Posty: 323
Rejestracja: 2013-10-06, 13:58
Lokalizacja: Koziegłowy / Poznań

Post autor: cantchoose »

mogę przynieść wagę jak chcecie wybrać parę "identycznych" śrutów :)
Steyr LG110+SS10x42MD // "pięknie słońce świeciło tylko deszcz wiał.."
Awatar użytkownika
hugo
Posty: 349
Rejestracja: 2013-03-03, 17:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hugo »

napisz co to za waga. Rozumiem że daje wynik do 0,001g.
Ja mam taką tzw. jubilerską za kilkadziesiąt zł z allegro z odczytem 0,01g (kupiłem do ważenia ciężkich pocisków cp i do tego się nadaje) - do śrutu się nie nadaje.

Sprawdzałeś ją w ten sposób że kładziesz ten sam śrut kilka razy - pokazuje ten sam wynik ? (moja pokazuje za każdym razem co innego, zmienia się ostatnia cyfra o 1)
Walther Hunter + Burris Timberline, Colt Army 1860, Hawken .45, Tryon Creedmoor .45
Awatar użytkownika
Kolejna
Posty: 328
Rejestracja: 2013-10-20, 22:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kolejna »

hugo pisze:wynik do 0,001g.
jup, dokładnie taki

to waga do śrutu (chociaż ta mała miseczka na proszek wygląda podejrzanie...;p), mieliśmy kilka idealnych, które zawsze pokazywały 0,547 g i na nich się wzorowaliśmy kiedy waga zmieniała zdanie podejrzanie często
Maleństwo moje: LG 110 hp
Awatar użytkownika
hugo
Posty: 349
Rejestracja: 2013-03-03, 17:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hugo »

hmm, "waga do śrutu" to niestety nic nie mówi - jak ma miseczkę to pewnie waga do odmierzania naważek prochu...
A nie możecie po prostu odczytać nazwy/symbolu/marki/producenta ?
Walther Hunter + Burris Timberline, Colt Army 1860, Hawken .45, Tryon Creedmoor .45
Awatar użytkownika
Kolejna
Posty: 328
Rejestracja: 2013-10-20, 22:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kolejna »

można odczytać jak się jest w domu:D piękna chińska produkcja http://imgur.com/6raYnr4 z ceną na pudełku 105.85
Maleństwo moje: LG 110 hp
Awatar użytkownika
cantchoose
Posty: 323
Rejestracja: 2013-10-06, 13:58
Lokalizacja: Koziegłowy / Poznań

Post autor: cantchoose »

nie ma miseczki (tzn ma ale jako akcesoria). Jest z nią ciekawa sprawa że potrafi zmieniać wartość po tarowaniu po kilkudziesięciu śrutach, ale po wyzerowaniu i nałozeniu tego samego 'idealnego' śrutu pokazuje tą samą wagę (+- 0,001 g ale po odczekaniu dłuższym stabilizuje). Zdaję sobie sprawę że nie jest idealna, ale ja robiłem trzy kupki:
lżejsze , normalne i cięższe. Odchyłki większe o 0,01 lądowały w odpowiednich kupkach. Nie mam cierpliwości do większej selekcji ;p
Steyr LG110+SS10x42MD // "pięknie słońce świeciło tylko deszcz wiał.."
wola75
Posty: 517
Rejestracja: 2013-09-13, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wola75 »

Odnośnie tej wagi to pod uwagę bierzcie tylko dwa miejsca po przecinku, ponieważ trzecie jest obarczone błędem. Sprawdźcie też, czy ma kalibrację wewnętrzną. Jeżeli nie to musicie zdobyć odważniki kalibracyjne i wtedy możecie rozmawiać o dokładności pomiaru. Co z tego, ze ważycie śruty, nie macie pewności czy waga jest prawidłowa czy obarczona błędem stałym. Wiecie tylko, że masa poszczególnych śrutów jest równa albo i nie, ewentualnie wiecie o ile się różni między sobą. Tyle teorii :). Z tego co opisujecie to waga pływa i to dość znacznie.
Za dużo zabawek, za mało miejsca ale radocha jest :)
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Cena wagi powiedzmy klasy aptecznej Radwag, to ok 2,5 kPLN, nie wiem ile kosztuje np. mettler tooledo .
Więc skoro taka waga kosztuje 2,5 kPLN, to nie ma opcji żeby waga za 100-200 PLN miała takie same parametry.
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Awatar użytkownika
Kolejna
Posty: 328
Rejestracja: 2013-10-20, 22:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kolejna »

waga była dorzucona do całego zestawu (karabinek+optyka+śrut+butla+chrono+jakieś pierdoły) to nie jest tak, że kupiliśmy ją ze względu na jej dokładność czy niezawodność

oczywiście że nie można się po niej spodziewać cudów, ale można z dość dużym prawdopodobieństwem odrzucić skrajnie ciężkie i skrajnie lekkie śruty, zostawiając tylko te wagowo zbliżone do napisu na pudełku ;)
Maleństwo moje: LG 110 hp
Awatar użytkownika
hugo
Posty: 349
Rejestracja: 2013-03-03, 17:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hugo »

no właśnie. Nam przecież nie chodzi tak naprawde o ważenie śrutu tylko o wyselekcjonowanie grup o zbliżonej wadze (wcale nie znaczy że np. grupa lekka jest gorsza czy lepsza od grupy ciężkiej).
I do tego pewnie nawet taka tania waga się nadaje.
Walther Hunter + Burris Timberline, Colt Army 1860, Hawken .45, Tryon Creedmoor .45
wola75
Posty: 517
Rejestracja: 2013-09-13, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wola75 »

Waga w miarę dobra zaczyna się od 3000 zł (Ohaus) w zwyż. Dokładność 0,0001 g oraz kalibracja wewnętrzna na jednym odważniku. Lepsze to i kosztują po 12 000 zł.
Z tym napisem na pudełku to też różnie bywa. Zakładając że rozkład śrutu zbliżony jest do rozkładu normalnego (krzywa gaussa), to znaczy, że większość śrutów będzie wagowo zbliżona do średniej wartości jaka widnieje na pudełku. Ale to znowu teoria. Jak znajdę trochę czasu to sprawdzę paczkę śrutu i wtedy zobaczymy co jest rzeczywiście.
Za dużo zabawek, za mało miejsca ale radocha jest :)
Awatar użytkownika
cantchoose
Posty: 323
Rejestracja: 2013-10-06, 13:58
Lokalizacja: Koziegłowy / Poznań

Post autor: cantchoose »

Ta moja waga ma jakąś kalibrację, ale jeszcze nie testowałem. Jest jeden odważnik 10g i można ustawić kalibrację na niego (według instrukcji). Nie testowałem bo akurat na tym odważniku pokazuje równo 10,000 (po odczekaniu chwili rzecz jasna).

Tak szczerze to na nasze odległości nie wydaje mi się żeby różnica mniejsza niż 0,01 miała jakieś znaczenie na tarczy. Co innego okolice 100m, ale na takich nie strzelamy bo nie ma gdzie :)
Steyr LG110+SS10x42MD // "pięknie słońce świeciło tylko deszcz wiał.."
Awatar użytkownika
Wiecho1967
Posty: 207
Rejestracja: 2013-09-30, 14:52
Lokalizacja: KÓRNIK

Post autor: Wiecho1967 »

Proponuję jeszcze oprócz ważenia ;-) zastosować środek Maszota " http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=103922 " ;-)
"ONLY THE DEAD HAVE BEEN THE END OF WAR"
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Wiecho1967 pisze:Proponuję jeszcze oprócz ważenia ;-) zastosować środek Maszota " http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=103922 " ;-)
Dokładnie tak, wywar z cebuli na prawdę pomaga, sam stosuję.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
wola75
Posty: 517
Rejestracja: 2013-09-13, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wola75 »

Odnośnie odważnika. Najlepiej jakbyś zdobył gdzieś 0.5g lub 1g tak aby być jak najbliżej masy śrutu. Z tego co piszesz to macie kalibrację zewnętrzną :).
Za dużo zabawek, za mało miejsca ale radocha jest :)
ODPOWIEDZ