wspólny zakup śrutu do testów

Śrut, który trafia. Opinie i sugestie.
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

hugo pisze:fajny test, Patryk. Tym bardziej dla mnie bo walther też lubi "duże" kalibry (4,53) :-)
też mówiłem Hugo że Hammerli lubi 4,53, a po testach dostarczonych od Sławka wyszło, że najlepszy jest 4,51 i 4,52 więc już nigdy nie powiem, że istotny jest kaliber tylko wersja matrycy, ale o tym już pewnie wie większość naszej wielkopolskiej grupy...
Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArturR »

Patryk,powodzenia jutro na zawodach !
Godnie reprezentuj WSST ! :-)
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

ProArt pisze:Patryk,powodzenia jutro na zawodach !
Godnie reprezentuj WSST ! :-)
dzięki za doping!!!

Dla mnie jest dobrze jak jestem w pierwszych 33%, ale niestety moje małe umiejętności rzadko na to pozwalają . Od kiedy mamy tak prężną grupę to wiem, że i tak wiele osób na to spojrzy i to mnie mocno dopinguje! Dzięki za to z góry !
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Patrykd pisze:to mnie mocno dopinguje!
:mrgreen:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Wszyscy trzymają kciuki za Ciebie! Pokaż że wielkopolska strzelać potrafi :mrgreen:
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

Tak więc punktów było 67. Szału nie ma, ale i wstydu też nie było (myślę), bo tor był znacznie trudniejszy od tych naszych. Czekam na wyniki ile to %?
Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArturR »

No i bomba ! Dziękujemy,i ważne że jesteś zadowolony,a przynajmniej nie jesteś niezadowolony :mrgreen: Rozumiem,że w trakcie zawodów miałeś na sobie patkę z logo WSST Strzelec ? :-)
Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArturR »

tor był znacznie trudniejszy od tych naszych

to może już czas i u nas podnieść poprzeczke ? cobyśmy nie odstawali od "reszty świata" :-)
fajnie byłoby,gdybyś napisał o jakie konkretnie "elementy trudności" chodzi,to możnaby przynajmniej część z nich uwzględnić w naszym torze,nawet już na najbliższych zawodach.
Awatar użytkownika
hugo
Posty: 349
Rejestracja: 2013-03-03, 17:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hugo »

ze zdjęć wynika że były cele wysoko na drzewach.
Walther Hunter + Burris Timberline, Colt Army 1860, Hawken .45, Tryon Creedmoor .45
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

Coś czuję, że kilka osób odebrało mój wpis jako obrazę torów, które układamy.
Nie twierdzę tak. Nasze tory są coraz lepsze. Bardzo mocno ewoluowały od tych z 1 czy 2 zawodów. Uważam że są one na podobnym poziomie to większość torów układanych w tym roku na zawodach PFTA i spokojnie pod takie zawody się klasyfikują.

Napisałem tak, gdyż ten tor ze Skierniewic wydawał się / był moim zdaniem trudny. Zresztą zawsze jak tor układa Młynek to moim zdaniem jest on trudny (dla mnie). Młynek bardzo lubi małe killzony oraz tzw orzeszki. I takie figurki szybciutko ujawniają moje słabości strzeleckie.
Ale jakie widzę fakty na potwierdzenie moich słów:

1. Najlepszy wynik 76 punktów Witek, który układał tor (Co nie zmienia faktu, że jest świetnym strzelcem i wygranym tegorocznego pucharu PFTA). Dla porównania na MMP w oba dni najlepszy wynik to 79 pkt czyli bez jednego punkcika.

2. Brak dogrywek o pudło. Tak trudny tor że tylko nielicznym udało się zdobyć bardzo dużo punktów. Na MMP były dogrywki.

3. Tomek Kocemba - wicemistrz pucharu PFTA 2013 zdobył tylko 67 punktów (tyle samo co ja :-) Mam nadzieję, że nie będzie miał mi tego wpisu za złe. Tak mało punktów zdobył jeszcze raz tylko w tym roku i to było w Pałczewie, gdzie również tor ustawiał Młynek. Dowodzi to tego, że podobnie jak ja nie lubi on tego typu torów.

4. Co do zapytania Artura to już mówię, a raczej pokazuję co było w/g mnie takie trudne.

tu macie link do zdjęć celi:

https://plus.google.com/photos/11047661 ... 6205307329

Zwróćcie uwagę na cele:
07 - Koliberek - wiatr zniósł mi 1cm w prawo i było 0 ;-) Oczywiście moja wina, bo poprawki na wiatr słabo oceniam. To było w lesie więc myślałem, że nie wieje, ale to było na skraju lasu i jednak wiało z polany, bo wiele osób nie trafiło. Procent trafień za 2pkt 38% (mało).

23 - foczka - 20 osób na 60 strzelajacych zaliczyło na niej "0"


36 i 38 wiewiórki z orzeszkami. - Ustawione na otwartej przestrzeni gdzie mocno wiało. Aby je obalić trzeba było celować około 5 cm w prawo od figurki.

13 - wąż mamba - Najwięcej "mięsa" ma w HZ :-). Zwróćcie uwagę, że celowo jest ustawiona po skosie. Nawet mała pomyłka w odległości powodowała przelot śrutu nad lub pod figurkę.
Komentarz kolegi z toru: "Ten skrawek blaszki nazywają figurką ? " ;-)

Opisuje to tak dokładnie, bo wydaje mi się że wiele osób z naszej grupy to zainteresuje, a nie po to by się usprawiedliwiać. Cieszy mnie, że na tak trudnym torze tylko 16 osób miało lepszy wynik ode mnie, a to również Wasza zasługa bo mogę z Wami trenować i doskonalić swoje umiejętności.

Wkleję zdjęcia tych trudnych do tematu o trudnych celach.
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

hugo pisze:ze zdjęć wynika że były cele wysoko na drzewach.
mówisz tu o celu nr 31. Był wyżej niż dalej. Jakieś 3 m w dal i z 7 m do góry.
Ale nie koniecznie chciałbym to u nas wprowadzać, bo po co latać z drabiną po lesie ?
Strzelanie kątów można poćwiczyć w kamieniołomie (Tam gdzie były w zeszłym roku Mistrzostwa Europy). Jest to jakieś urozmaicenie, ale trzeba dużo energii zmarnować by to uzyskać.
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Fajnie że godnie reprezentujesz Wielkopolskę brawo a co do trudności toru to Hugo chce nam same kilzonki 15 poustawiać :-P
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Marylka i Heniu
Posty: 1121
Rejestracja: 2013-06-11, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marylka i Heniu »

Hugo tylko niech tobie nie przyjda takie pomysły do głowy)):: nie żartuje ale facetowi Patryk to zazdrościć faktycznie głowy niema co to dopiero była adrenalina to i tak świetnie ci poszło gratulacje dla ciebie!!!!!!
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

WuDe pisze:Fajnie że godnie reprezentujesz Wielkopolskę brawo a co do trudności toru to Hugo chce nam same kilzonki 15 poustawiać :-P
Obawiam się, że pójście w tym kierunku (Mocnym utrudnianiem naszych torów) może skutkować zniechęceniem początkujących strzelców napływających do naszej braci strzeleckiej.
Bo jaka frajda z zawodów jak obali się tylko 1/3 figurek? Można dołożyć kilka 15tek, ale klika. Puki nie ma kompletów (78 - 80 pkt) to myślę, że nie ma co zbytnio utrudniać naszych torów.
(Nie mówię tu o Przemku, który i tak kładzie wszystko ;-)
Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArturR »

Patryk,dzięki za zdjęcia i szczegółowy opis.O to właśnie chodziło,mamy teraz tutaj wgląd i porównanie ,jak to bywa na innych "podwórkach",a to zawsze czegoś uczy.Np. wskazówka,że przy silnym wietrze poprawka na cel to aż ok. 5 cm - grubo! :-) Jeszcze raz dzięki i pzdr.
ODPOWIEDZ