Propozycja na zawody

Śrut, który trafia. Opinie i sugestie.
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Propozycja na zawody

Post autor: hydro »

Śrut PBA Rapid 4,5 mm jest to najnowszy produkt hiszpańskiej firmy GAMO. Jest on bezołowiowy dzięki czemu zredukowano aż 90 % masy, a przy tym o 50 % twardszy w porównaniu ze śrutem ołowianym.

Złota 18 karatowa powłoka
powoduje lepszy poślizg śrutu w lufie oraz eliminuje jej wewnętrzna korozję. Właśnie dlatego pozwala on na uzyskanie aż 25% większej prędkości początkowej w twojej wiatrówce - w tabeli na zdjęciu podane są przykładowe osiągi. Jego półokrągła główka sprawia że jest to śrut do strzelań na dalekie dystanse nawet ze słabszych wiatrówek.

Dane techniczne:

kaliber: 4,5 mm (.177)
ilość: 100 szt.
producent: GAMO, Hiszpania
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

h2o pisze:Złota 18 karatowa powłoka powoduje lepszy poślizg śrutu w lufie oraz eliminuje jej wewnętrzna korozję
Dobre :mrgreen:
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

Coś w stylu skasuj lufę drogim śrutem :-P
AA TX200 MK3 + Leapers
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Myślę, że pozłacana pójdzie w mgnieniu oka ;-)
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Jest on bezołowiowy dzięki czemu zredukowano aż 90 % masy
O ! Śrut ważący 0,05g - SUPER..... niech trochę powieje to złota powłoka pomoże znaleźć go w trawie.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Jesteście złośliwi. Niech kolega h2o poczyni inwestycję i przetestuje ten wynalazek i opisze go tutaj. Jestem ciekaw wniosków chociaż domniemywam jakie będą.

Jestem ciekaw co miałoby powodować korozję przewodu lufy w wiatrówce? Przecież nie ma tam produktów spalania prochu czy spłonki tylko sam ołów. Ponadto lufy wiatrówkowe nie są utwardzane tak jak od palnej. Ołów lufie nie zaszkodzi, a czy jakiś stop o 50% twardszy? O nieśmiertelności luf wiatrówkowych niech świadczą targane na potęgę z zachodniej granicy FWB, Anschutze czy Walthery, które katowane w germańskich klubach wystrzelały setki tysięcy ołowianej amunicji i do dzisiaj wycinają w tarczy jedną dziurkę...
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
Jester
Posty: 524
Rejestracja: 2013-12-23, 20:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jester »

Grossus pisze:...tylko sam ołów.
Zapomniałeś o smarach typu Napier, lub wywarach z cebuli :mrgreen:. Ale one też nie zniszczą lufy tylko w najlepszym przypadku ją skutecznie zabrudzą ;-) i zatkają rowki gwintu.
Steyr LG 110 FT + Sightron SIII FT
Denerwować się to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych - E.H.
ODPOWIEDZ