QB78 po uszczelnieniu transferportu

Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

QB78 po uszczelnieniu transferportu

Post autor: triodak »

Ostatnio na leśniku QB78 była testowana po przeczyszczeniu i nasmarowaniu. Trochę siała. Na 25m testował Paweł i Tomek. Prędkość skakała i okazało się że powietrze ucieka koło tulejki transferportu.

Teraz jest nowa tulejka uszczelniona oringami. Liczę że jest lepiej. Prędkość powtarzalna. Po naładowaniu "kartusza" pierwszy strzał to 16,5J. Kolejne to 13,6J, a po 60 strzałach 12,5J - prędkość powolutku opada. Przy 2-3 minutowej przerwie między strzałami jest ok. 14,4J (uroki regulatora HP + zaworu strzałowego CO2).

No i tarczka do oceny:
Obrazek
Strzelałem z pełnym podparciem jakie mogłem sobie zafundować. Jedna tarczka to 16 śrutów, druga 12. Karton był za tarczkami. Miał wyłapać większe pudło ale wyszło że wszystkie strzały (27) stworzyły grupkę 25x30mm.

Czy teraz mniej sieje ten sprzęt niż ostatnio? Jak ocenić takie skupienie (dobrze, słabo)? Nadaje się to do HFT czy już tylko rekreacja? Więcej z QBety nie wycisnę :roll:
AA TX200 MK3 + Leapers
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

hmmm pomijając te pojedyńcze odskoki na tarczy widać spory błąd paralaksy w twojej lupce który trzeba poprawić i bedzie dużo lepiej.
QB tak naprawdę nie nadaje się do HFT choć są wyjątki ale koszt zainwestowanych środków jest ogromny :-D
Postrzelaj troche zobacz strzel tarczke na 40 m jaki tam masz celownik :mrgreen:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

Strzelałem z dużego DOTa. Ostrość ustawiona na cel więc błąd paralaksy minimalny. Stwierdziłbym że ten rozrzut to już system z minimalnym udziałem strzelca :-P
QB to nie Steyr :roll:

A ostatnio na torach na 25m siało bardziej czy nie? Widzisz Tomku poprawę?
AA TX200 MK3 + Leapers
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Napewno jest dużo lepiej :mrgreen:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Regulator przy butli HP jeśli jest sprawny, strzela równo i nie powinno być spadku prędkości wraz ze spadkiem ciśnienia, podsumowując - jest uszkodzony. Miałem w Airmagnum, teściowi robiłem w QB i jeden i drugi (odskoki mają 4-5m nawet czasem ale prędkość trzyma. Teściu z QB strzelał na zawodach i nie jedne s400 udawało mu się przegonić. Na 25m na dobranym śrucie spokojnie 5gr można wystrzelać. Kwestia oczywiście egzemplarza lufy i jej obrobienia.
WSST
ODPOWIEDZ