Uszczelka tłoka TX200/Prosport

Spidi
Posty: 122
Rejestracja: 2014-09-16, 08:43
Lokalizacja: NS

Uszczelka tłoka TX200/Prosport

Post autor: Spidi »

Tyle już chyba napisano w temacie, że trudno dojść prawdy, a czasu trochę minęło więc wniosków zapewne więcej.
Która z uszczelek dostępnych na rynku zapewnia najbardziej stabilne Vo?
Czy jednocześnie daje najwyższą prędkość?

Są jak wiadomo oryginalne AA, czerwone Alchemika, Zielone niebieskie Zepto, zapożyczone ze Slavii 634 itd.
Awatar użytkownika
YAQB
Posty: 131
Rejestracja: 2015-07-03, 18:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: YAQB »

Ja mam czerwoną uszczelke od Aresa.
Mam +/- 1Vo przy prędkości 238.Jastem bardzo zadowolony z niej i z kontaktu z Aresem.Polecam ;-)
TX200
Spidi
Posty: 122
Rejestracja: 2014-09-16, 08:43
Lokalizacja: NS

Post autor: Spidi »

Słyszałem, że w tych czerwonych warga nie puchnie dlatego są takie stabilne.
Hogan twierdzi natomiast, że oryginalne są super...
pees i burek
Awatar użytkownika
YAQB
Posty: 131
Rejestracja: 2015-07-03, 18:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: YAQB »

Nie mam już zdjęcia tej oryginalnej ale była popekana i ogólnie do dupy. Z całym szacunkiem dla Hogana, ale i tak musiałem poprawić pewne rzeczy.
TX200
Spidi
Posty: 122
Rejestracja: 2014-09-16, 08:43
Lokalizacja: NS

Post autor: Spidi »

Sprawdziłem dzisiaj prędkość mojego prosiaczka i przyznam, że siejer nie był tak stabilny jak ta sprężynka :shock: Odchyłka Vo to zaledwie 1m/s
Muszę chyba wyrzucić jedną podkładkę bo ma obecnie aż 16,9J
Spuścik jak w PCPie i całkiem ładnie wyciszony. Myślę, że się polubimy :-P
Awatar użytkownika
YAQB
Posty: 131
Rejestracja: 2015-07-03, 18:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: YAQB »

Przepraszam Eresa za nazwanie go Aresem.Pisalem z pamięci a ta jak widać u mnie szwankuje.
TX200
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Spidi pisze:prawdziłem dzisiaj prędkość mojego prosiaczka i przyznam, że siejer nie był tak stabilny jak ta sprężynka Odchyłka Vo to zaledwie 1m/s
Sprężyny chyba tak mają. Nawey mój Gamo z pękniętą sprężyną trzyma V0 +/-1 :P
Awatar użytkownika
slawol75
Członek zarządu
Posty: 836
Rejestracja: 2015-07-29, 10:54
Lokalizacja: Pamiątkowo
Kontakt:

Post autor: slawol75 »

Spidi pisze:Słyszałem, że w tych czerwonych warga nie puchnie dlatego są takie stabilne.
Hogan twierdzi natomiast, że oryginalne są super...
Przerobiłem chyba wszystkie. Mam od alchemika, hogana, eresa, była slavia. Teraz hogan założył mi oryginał (może nawet trochę używany - ktoś miał fanaberie zastąpić inną). Nie jest gorzej jak na innych.... Jest stabilnie. Muszę ją potrzymać z rok, wtedy się przekonam co i jak. Hogan chyba wie co mówi 8-)
zawsze środkiem krzyża :)
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Muszę ją potrzymać z rok, wtedy się przekonam co i jak
warto wypolerować cylinder, fabryczna powierzchnia nie jest dobra, bierzesz pakuły-ścierkę, nawijasz na np. długie wiertło, pasta polerska na to i wiertarką-wkrętarką cierpliwie polerujesz, uszczelka Ci się odwdzięczy
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

Cylindra się nie poleruje. Z taką opinią spotkałem się kilkakrotnie, zacytuję Hogana:
na wypolerowanej powierzchni tworzą się suche plamy i ciężko o równomierny film olejowy.
Po za tym, po pierwszym strzale uszczelka dokładnie wszystko zgarnie i wydmucha, potem to już prawie na sucho i z pewnością nie stabilnie.
Cylindry w Air Arms ProSporcie, TX, HW 77/97 Diana 48/54 zawsze są matowe - porysowane, bo tak być powinno
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
slawol75
Członek zarządu
Posty: 836
Rejestracja: 2015-07-29, 10:54
Lokalizacja: Pamiątkowo
Kontakt:

Post autor: slawol75 »

Jeśli już coś trzeba zrobić to raczej honować. Chodzi właśnie o to aby było widać te ,,rysy" na cylindrze. Tak jak pisał Hogan gładka powierzchnia nie zapewni filmu olejowego. Zrobiłem to w mojej BMK, bo powierzchnia była już nieco wyślizgana. Ale jakiś specjalnych efektów nie było. Za to po zdławieniu otworu do 3,2 poprawiła się poduszka powietrza. A zdarzało się że tłok dobijał do cylindra :-/
zawsze środkiem krzyża :)
Spidi
Posty: 122
Rejestracja: 2014-09-16, 08:43
Lokalizacja: NS

Post autor: Spidi »

O jakim Wy filmie olejowym mówicie?
Jak będzie film olejowy to będzie diesel...
A te frakcje pozostałości spalonego oleju właśnie najbardziej niszczą uszczelkę.
Skoro uszczelka i ślizgi są robione do pracy na sucho to tak chyba być powinno, z drugiej strony szkoda, że producenci nie pokrywają ścianek cylindra nikasilem :roll:
pees i burek
Awatar użytkownika
slawol75
Członek zarządu
Posty: 836
Rejestracja: 2015-07-29, 10:54
Lokalizacja: Pamiątkowo
Kontakt:

Post autor: slawol75 »

Ten film olejowy (może za dużo powiedziane) jest bardzo mały i ma być między bocznymi ścianami cylindra i bokiem uszczelki. Olej ma być w tych porysowanych częściach i nie powinien być zbierany przez wargę uszczelki. Jeśli nie będzie oleju na jej czole to nie będzie disla. czy jak go tam zwał
zawsze środkiem krzyża :)
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Z taką opinią spotkałem się kilkakrotnie, zacytuję Hogana:
a nam sam polerował....cóż technologie się zmieniają
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Tomx
Posty: 941
Rejestracja: 2013-09-03, 20:45
Lokalizacja: poznan

Post autor: Tomx »

Spidi jak strzela dobrze ,pierwsza zasada Nie kombinuj :mrgreen: Ja miałem kilka uszczelek: orginalna ,Waldemara zielona ,taka szara na która Robert narzekał (miałem ja bardzo krótko) ,a teraz mam wytoczona z tego czerwonego materiału od Alchemika.Ta ostatnia jest oki ,ponieważ daje najmniejsze opory podczas ruchu w cylindrze ,co za tym idzie sprezyna nie jest tak wysilona i ...moze dłużej wytrzyma .Nie trzeba pchać tyle podkładek zeby uzyskać 238 ms.Ale uszczelka skupienia nie robi :mrgreen:
hw77 +burris (wiatrowka odrzutowiec)/aa prosport vortek + buris timberline(karabinek klasa...zalezy w czyich rekach:))
ODPOWIEDZ