Haenel 312 - gdzie smarować ?

makaron
Posty: 15
Rejestracja: 2013-05-14, 12:22
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Haenel 312 - gdzie smarować ?

Post autor: makaron »

Gdzie oddać do przeglądu hanie ?
Czy kozystać z grunwaldu, LOKu , czy tez komercyjny serwis ?
Jakie macie doświadczenia ?
Wiatrówka jest sucha i lekko bije w prawo
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Jeżeli masz zamiar z niej dużo i długo korzystać to najlepiej do Hogana lub Senia: http://www.airgunservice.pl/

Najpierw opisz co byś chciał i zrobią Ci wycenę całego serwisu.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
makaron
Posty: 15
Rejestracja: 2013-05-14, 12:22
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: makaron »

No tak hogan - wiadomo, natomiast zastanawiam się o tyle, ze zarówno LOK jak i Grunwald dość długo hankami stał i z racji tego panowie maja ( tak mi się wydaje ) sprawy sprzętowe w małym palcu, ale pytanie czy ci jeszcze są dostępni ....
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Sam bym rozebrał, koszt u Hogan do jakieś 150 za serwis + zestaw do TX. Nie wiem czy 312 jest jakaś wyjątkowa, jeśli tak to może być drożej? Generalnie to bym sam rozkręcił i zobaczył.
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
makaron
Posty: 15
Rejestracja: 2013-05-14, 12:22
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: makaron »

mahonxx pisze:Sam bym rozebrał, koszt u Hogan do jakieś 150 za serwis + zestaw do TX. Nie wiem czy 312 jest jakaś wyjątkowa, jeśli tak to może być drożej? Generalnie to bym sam rozkręcił i zobaczył.
mahonxx jak ja rozkręcę to czysty zysk, po ponownym montażu będę miał dwa i to zapewne w pełni sprawne i działające ;) mam dwie lewe i co gorsza całkowity brak miejsca warsztatowego i najważniejsze - narzędzi !
Ponad to tu chyba warto mieć coś jeszcze - te wartość ulotną, doświadczenie iw wiedzę ..... a tego z sieci nie ściągnę
maximus
Posty: 260
Rejestracja: 2013-03-02, 22:22
Lokalizacja: Luboń

Post autor: maximus »

Hania jest klimatyczną wiatrówką tak więc powoli bym sobie odrestaurował ją bo warto. Najpierw bym odłożył trochę kasy potem skontaktował się z hoganem. Z tego co widziałem to u ciebie do zrobienia była by oksyda (nie na gwałt) widziałem też korozję w porcie ładowania. Czyli na dzień dobry poprawił bym system tak na tip top. Pewnie tanio nie będzie ale warto bo to klasyk i na pewno tanieć nie będzie. Do tego w czasie jak system będzie u magika odrestaurował bym sobie drewienko czyli zdarł to co jest z wierzchu i wedle uznania albo olej i wosk albo (co ja bym zalecał) ciemna lakiero bejca. Po tych zabiegach będziesz miał hanię jak z fabryki i jeszcze twoje wnuki będą z niej strzelać. Jeśli nie rozbierałeś nigdy żadnej wiatrówki nie rozbieraj tego sam.
Robert
Posty: 44
Rejestracja: 2013-03-08, 10:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Robert »

Jeżeli chodzi o drewno w tejrze Hani to oczywiście po usunięciu starych powłok nalezało by odtwozyć wszystkie widoczne inkrusty i zdobienia.Robi się to przy pomocy dłutek i iglaka listkowego.Następnie na całej powieszchni należy wcierać rękoma olej lniany,możliwie jak najleprzego gatunku.Jeżeli chcesz nadać drewnu odpowiedni kolor to przed wcieraniem oleju bejcujesz go na odpowiedni kolor pamiętając aby bejce wcierać jakąś tkaniną.( nie malować pędzlem).Wcierać nalerzy niestety duzo i codziennie przez około 10 dni.Potocznie jeśli skóra z rąk zacznie schodzić to niemusisz dalej wcierać.Po takim zabiegu w takim drewnie mozna się przejżeć i jeśli by ktoś znalazłby Hanię po następnej wojnie swiatowej to kolba będzie w niezmienionym stanie.Mam niestety doświadczenie.Wież mi. :mrgreen:
ODPOWIEDZ