Walther LG300

Wojciech Z.
Posty: 28
Rejestracja: 2016-09-10, 21:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Wojciech Z. »

Cześć. Planuje zakup Walthera LG 300 w Niemczech. Wiecie może jaki byłby koszt przeróbki takiego egzemplarza na "polski" limit? I czy poza podniesieniem ciśnienia taka operacja wymagałaby jakichś dodatkowych czynności (np. skrócenie dźwigni etc.)?
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 763
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: PaPaj »

"Wydaje mi się", że jak kupisz z regulatorem 17J to skrócenie dźwigni będzie potrzebne jedynie w przypadku kolizji z planowaną lunetą. Poczekaj na wypowiedzi tych, którzy bardziej się znają.
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Wiecie może jaki byłby koszt przeróbki takiego egzemplarza na "polski" limit?
Wszystko zależy od tego z jakim regulatorem kupisz. Teoretycznie 7.5 J można przerobić na 17 J przez powiększenie komory i podniesienie ciśnienia ale takie 'przeróbki' rzadko kiedy działają prawidłowo przez dłuższy czas. Do tego dochodzi wymiana uszczelki zaworu, zbijaka ze sprężyną... Wszystko zależy za ile kupisz regulator 17J.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
lysy
Członek zarządu
Posty: 606
Rejestracja: 2015-12-19, 15:06
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Post autor: lysy »

Tak jak napisał Paweł regulator 7,5 Jula bez problemu przerobisz na 16 Julowy za pomocą np: przedłużki od domara ewentualnie można dorobić krążek powiększający komorę strzałową - koszt ok 50-80 zł plus przesyłki. Dodatkowo musisz skrócić dźwigienkę przeładowania bo na pewno będzie kolidować z montażem lunety i samą lunetą. Zależy czy sam będziesz potrafił czy dasz komuś do skrócenia - koszt od 20 do 100 zł . Dodatkowo przydałby się cięższy zbijak i mocniejsza sprężyna zbijaka - zbijak można dociążyć a sprężynę dokupić trudno powiedzieć jaki to koszt ale pewnie za zbijak i sprężynę trzeba będzie zapłacić coś koło 3 stówek. Ale jeśli ci się uda kupić używkę na beżowym może być o wiele taniej.
Masz coś już upatrzone bo w przyszłym tygodniu będę miał LG300 XT przerobionego na 16 Juli w osadzie z szarego laminatu .
Grzelak Marcin
Posty: 6
Rejestracja: 2017-02-11, 09:56
Lokalizacja: Konin

Post autor: Grzelak Marcin »

Koledzy Proszę o pomoc, mam około 10 letnj egzemplarz przerobionego LG 210 przez ostatnie 2 lata w ogóle nie strzelany. Właśnie wróciłem do Hobby, niby wszystko działa ale wyczuwam że karabinek potrzebuje porządnego smarowania, regulacji a może i jakiś poprawek był robiony w pierwszej fazie mody na kombinatory od tamtego czasu wiele się zmieniło, wiele zostało dopracowane. Na pewno mam wahania mocy nawet do dwóch dżuli nie sprawdzałem w metrach na sekundę ale jest słabo. Chciałbym to ogarnąć podpowiedzcie kto się tym teraz zajmuje i zrobiłby to najlepiej.
lysy
Członek zarządu
Posty: 606
Rejestracja: 2015-12-19, 15:06
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Post autor: lysy »

Jak chcesz możesz podesłać do mnie zobaczę co go boli, w razie czego mam tester regulatora. Fajnie jakbyś wstawił zdjęcie swojego walthera żebyśmy mogli ocenić jak został przerobiony czy na oryginalnym regulatorze czy na innym i jaki jest kartusz.
Profesjonalny serwis Walthera w Polsce to Serwis Wiatrowy . Z tego co wiem to klasyczny przegląd z myciem smarowaniem ustawianiem rega i prędkości to coś koło 500 -800 zł zależy co jest do zrobienia i wymiany.
Jak masz więcej pytań dzwoń 668 201 401 .
Mogę pomóc ale staram warunek :mrgreen: , jak uda się go ogarnąć to meldujesz się u nas na zawodach HFT. :-/
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Właśnie wróciłem do Hobby,
Wszelki duch Pana Boga chwali, Marcin się odnalazł :-D :-D
Fajnie jakbyś wstawił zdjęcie swojego walthera żebyśmy mogli ocenić jak został przerobiony czy na oryginalnym regulatorze czy na innym i jaki jest kartusz
Marek, to jedna z pierwszych przeróbek LG210, regulator od LG300, kartusz oryginalny. Jedyne co było grzebane w systemie to rozwiercenie otworów mocujacych regulator
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
pilot68
Posty: 434
Rejestracja: 2014-08-06, 19:26
Lokalizacja: Konin

Post autor: pilot68 »

Marcin bywał już na forcie i razem jechaliśmy do Mikstatu. ;-)
Steyr + vortex viper
ODPOWIEDZ