Tłok Tx 200

cris
Posty: 6
Rejestracja: 2016-09-17, 14:13
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Tłok Tx 200

Post autor: cris »

Witam
Czy mógłby mi ktoś dokładnie powiedzieć jaka jest głębokość wewnętrzna tłoka w Tx'sie? czyli od krawędzi do miejsca wkręcenia trzpienia zaczepu przy dnie.
Pozdrawiam cris
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 763
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: PaPaj »

Jeśli będziesz cierpliwy to jutro zrobię pomiary.
cris
Posty: 6
Rejestracja: 2016-09-17, 14:13
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: cris »

PaPaj pisze:Jeśli będziesz cierpliwy to jutro zrobię pomiary.
Będę niezmiernie wdzięczny bo to wyjaśni mi czy na dnie nie ukrywa się metalowa podkładka.
Jak już będziesz mierzył PaPaj,to przyświeć w środku na dno i zobacz czy otwór w który wkręcony jest trzpień zaczepu ma fezkę tak 45 stopni (wygląda to jak korona lufy \_/ ;-) ) to czy takie zatoczenie jest, czy jest prosto i otwór tylko, tez wiele mi powie
Z góry dzięki cris
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 763
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: PaPaj »

Obiecane zdjęcia wymiarów tłoka. Zwróć uwagę na miejsca pomiaru.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wewnątrz tłoka nie zauważam żadnego sfazowania do trzpienia zaczepu.
cris
Posty: 6
Rejestracja: 2016-09-17, 14:13
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: cris »

Wielkie dzięki PaPaj za zdjęcia i poświęcony czas 8-)
Co prawda w głównym poście ich w ogóle nie widać ;-) ,ale po edytowaniu ,,cytuj " jakieś adresy się pojawiają i można fajnie coś obejrzeć.
Mam na razie jedno pytanie : czy Twój Tx 200 był (oczywiście razem z tym tłokiem ) na jakimś tuningu u jakiś magików ?
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 763
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: PaPaj »

Zdjęcia można obejrzeć klikając na ikonce obrazka PPM i wybierając opcję "obejrzyj grafikę w nowej karcie" ( to dlatego, że obrazki są duże).
Mój TX był oczywiście na tuningu - u mnie. Trochę mu polepszyłem system i jestem zadowolony.
cris
Posty: 6
Rejestracja: 2016-09-17, 14:13
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: cris »

Jak widzę robi się ciekawie. ;-)
Wymiary zewnętrzne są identyczne ,ale głębokość u mnie wynosi dokładnie 110mm .
U Ciebie jest płycej o prawie 3mm- 107.77
Ta głębokoś powinna natomiast wynosic 113mm!
Takie informacje znalazłem w specyfikacji części od Air Armsa na pewnej angielskiej stronie ,takie informacje podaje Kolega Krzysztof Szpicki ,przy opisie i porównywaniu bebechów BMK 40 z TX'em
http://spolecznosc.wiatrowki.pl/article ... AA-TX200HC
w końcu tą odległość zmierzył mi jeden z kolegów z innego forum w tłoku od Prosporta (tożsamy z tym co w TX) i tez mu wyszło 113 mm
Więc już zbaraniałem ,u Ciebie jest mniej niż u mnie? a to ja się martwię :-?
Nigdy wczesnej nie przyszło mi do głowy ,żeby zajrzeć tam do środka jak to oryginalnie wygląda ,aż do czasu wymiany starych wypracowanych bebechów na nowe.
Po dokładnym wymyciu zajrzałem do środka i na pierwszy rzut oka ładnie zatoczone równe dno ( a mówią ze w tłokach TX/PP można znaleźć różne kwiatki :mrgreen: ), lecz po baczniejszej obserwacji okazało się że to co brałem za metalowe dno to podkładka elastomerowa ,której być tam nie powinno .
Podkładkę wydobyłem ,ma 3mm grubości -dziwne,ale wymiar z nią byłby taki jaki masz teraz Ty.
Dalej jednak za mało o następne 3mm więc podejrzenia, że jeszcze coś tam zostało upchane przez jednego ,, tunera z bozej łaski ''z pewnej znanej firmy, bo Air Arms nie dawał oryginalnie żadnych podkładek z elastomeru i to jeszcze w takim miejscu.
Nie potrzebuję żadnego badziewia ,które nie dość że powiększa masę tłoka ,to przede wszystkim bezwiednie zwiększa napięcie wstępne sprężyny.
PaPaj zerknij dobrze u siebie czy tam coś nie siedzi ,albo najlepiej zrób jakoś dobre zdjęcie do obadania -jeśli można Cię o to fatygować :-P
pozdrawiam cris
Awatar użytkownika
slawol75
Członek zarządu
Posty: 836
Rejestracja: 2015-07-29, 10:54
Lokalizacja: Pamiątkowo
Kontakt:

Post autor: slawol75 »

Witaj,
a gdzie kupiłeś ten karabinek i jaki ,,tuner z bożej Łaski" go poprawiał?

a ta podkładka na dnie ma jak najbardziej sens 8-) Dno tłoka często nie jest idealne i taka podkładka załatwia sprawę. Ale sprzeczać się z tobą nie ma zamiaru. W razie pytań zapytaj choćby Waldka 8-) (mam nadzieję że nie miałeś go na myśli pisząc o tych tunerach....)
zawsze środkiem krzyża :)
cris
Posty: 6
Rejestracja: 2016-09-17, 14:13
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: cris »

Nie wiem co to ma do rzeczy :?:
Ale jesli Cie to tak ciekawi to: karabinek dawno dawno temu w sklepie na M we Wrocławiu
A firmy i tego co go tuningował nie zdradzę -tego się nie robi Kolego.
Nie był to w każdym razie Waldek jeśli Ci to po głowie chodzi ;-) on nie zawiódł mnie nigdy.
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 763
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: PaPaj »

Wymiary jakie są na zdjęciach są wymiarami gołego tłoka z mojego TX-a. To co mam w nim w środku wyciągnąłem przed pomiarami. Zdjęć na razie nie zrobię, bo sprzęt mam już złożony i nie widzę potrzeby kolejnej "rozkretki".
Mój sprzęt jest bardziej niż z "drugiej" ręki i nie gwarantuję, że może być w 100% oryginalny.
ODPOWIEDZ