Długa lufa

Spidi
Posty: 122
Rejestracja: 2014-09-16, 08:43
Lokalizacja: NS

Post autor: Spidi »

Ach Wy zazdrośniki jedne... :lol:

A ja tu tymczasem problem mam, aby mi teraz wszedł karabin do kuferka muszę bardziej wsunąć stopkę w osadę...
Muszę kupić dłuższy kufer czyli koszty dłuższej lufy rosną :-/
pees i burek
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Nikt Ci nie zazdrości tych problemów ;-) Rzuć okiem na to i pomyśl:

- ProSport: 242mm
- TX200: 242mm
- HW100: 310mm (z tego co wyczytałem, to ma taką samą - poligonalną lufę)
- Hogan tnie do ok. 260mm (sprężyny)
- HW95: 300mm (z tłumikiem, cięta fabrycznie)
- FWB: 425mm
- Styer: 450mm
- Spidi: 600mm ;-)

Będziesz musiał wspomagać się jakąś piersiówką na zawodach, aby łatwiej Ci było zamurować się ;-) Im dłuższa lufa, tym więcej drgań będzie na nią przenoszone zanim pocisk opuści lufę, a dokładnie dwa razy więcej ;-) Ja bym z tego zrobił dwie po 300mm lub podzielił tak, żeby starczyło jeszcze na prosporta ;-)
Spidi
Posty: 122
Rejestracja: 2014-09-16, 08:43
Lokalizacja: NS

Post autor: Spidi »

Stery mają też lufy 55cm
Nowe FWB mają już lufy 60cm

Na zachodzie większość czołowych zawodników FT przeszła na długie lufy...
PCP to nie amortyzator a HW100K to taki z założenia króciutki karabinek.
Nie mówię, że dłuższa jest obiektywnie lepszą lufą akurat do HFT, jest po prostu bardziej celna i wydajna w PCP.
pees i burek
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

W długiej lufie proch się wypala w całości i nie widać "wystrzału", co też jest bardzo przydatne ;-) Pogoń za króliczkiem nie ma końca ;-)
Pizol
Posty: 27
Rejestracja: 2016-09-13, 20:59
Lokalizacja: Konin

Post autor: Pizol »

Spidi, możesz rzec, gzie Włam tą lufę nabył? Pytam, ponieważ coś takiego mnie interesuje. Na PW oczywiście, co by nie było .
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

możesz rzec, gzie Włam tą lufę nabył?
Bez problemu, u producenta. Leżą i czekają na kupca. Żaden szamanizm.
Co do poligonalnych luf: najlepsi testowali, Angole, Niemcy etc. Nikt tego nie używa. Gadżet
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Spidi
Posty: 122
Rejestracja: 2014-09-16, 08:43
Lokalizacja: NS

Post autor: Spidi »

Jak by nikt ich nie używał i nikt ich nie kupował to zapewne LW by ich nie produkowało...

Kupiłem poligona z ciekawości i wcale nikogo nie chcę do tego gwintu przekonywać.
W niedzielę na forcie był mały test tej lufy. Zapewne w lepszych rękach by pokazała na co ją stać. Z moich krótkich obserwacji - dużo łatwiej strzelało mi się z niej dalekie cele, jeśli nie położyłem to dlatego, że źle oceniłem kierunek wiatru. Dwa punkty uciekły bo walnąłem w łodyszki trawy, spieprzyłem stojaka i klęczaka. Nie było nietrafienia z winy lufy a np na ME przy krótkei lufie miałem parę takich niezrozumiałych nietrafień w kz. Co mnie najbardziej zdziwiło - zero ustawiłem niby na 30m a na 23-25m praktycznie nie było przewyższenia. Zupełnie inaczej niż przy krótkiej gdzie przewyższenie na pół dota. Lufa daje jakby bardziej płaską trajektorię, prędkość na śrucie bardzo stabilna bo 240-241m/s. Chyba faktycznie coś jest na rzeczy z tym mniejszym opadem przy gwincie poligonalnym...
Muszę zrobić dokładniejsze testy. Pomimo braku szczęścia patrząc na same punkty na długiej lufie zyskałem 4pkt. ;-)
pees i burek
Spidi
Posty: 122
Rejestracja: 2014-09-16, 08:43
Lokalizacja: NS

Post autor: Spidi »

Włamywacz kupuje w strzelcu: http://bron1.pl/176-bro-pneumatyczna
Jest paru dystrybutorów tych surówek w Polsce...
pees i burek
Pizol
Posty: 27
Rejestracja: 2016-09-13, 20:59
Lokalizacja: Konin

Post autor: Pizol »

Dzięki Spidi. Mam chęć nabyć poligona do pneumatyka, i nabędę jak się da, do testów chociażby. Nawet nie wiedziałem, że takie produkowane są... Może to faktycznie gadżet i nie działa przy takich energiach, mimo wszystko, mając dużo dobrych doświadczeń z tego typu lufami, nabędę i potestuję. Jeszcze raz Spidi, dzięki za info.
Pizol
Posty: 27
Rejestracja: 2016-09-13, 20:59
Lokalizacja: Konin

Post autor: Pizol »

Zapomniałem, Spidi zapytać. Jaki jest skok tego poligona?
Spidi
Posty: 122
Rejestracja: 2014-09-16, 08:43
Lokalizacja: NS

Post autor: Spidi »

Chyba 450mm, śrut robi więc półtora obrotu w lufie... :-P
Lufa jest bez czoka, ale np. do FAC-a ponoć już lepiej brać poligona z czokiem.
Bynajmniej na skupienie nie narzekam, muszę koniecznie potestować na dalsze dystanse bo na 40m to i moja krótka oryginalna daje ładne skupienie. Najbardziej mnie intryguje to mniejsze przewyższenie dla 22-25m na tej lufie względem oryginalnej. Jak poszedłem na zero przed zawodami to odkryłem, że na 40m wychodziło mi 3/4 dota a wcześniej był prawie dot. Muszę to jeszcze raz dokładnie sprawdzić ale chyba potwierdza się teoria o wyższej prędkości dolotowej śrutu i mniejszego opadu dla poligona.
Z pewnością strzał z tej lufy jest o wiele cichszy co szybko zauważyli koledzy z mojej grupy, ponoć też śrut z takiej lufy nie daje specyficznego świstu jak przy tradycyjnym gwincie, co tłumaczy brak ostrych krawędzi po nacięciu gwintem...
pees i burek
Pizol
Posty: 27
Rejestracja: 2016-09-13, 20:59
Lokalizacja: Konin

Post autor: Pizol »

Dzięki Spidi za odpowiedź. Z mojego doświadczenia z poligonami w HK PSG1, HK MSG90 oraz AWSM ( wszystkie trzy sekundowe) wynika, iż jest to lufa balistycznie doskonalsza od bruzdowanej. Ale to inne energie oczywiście. Mam jednak wrażenie, iż prawa fizyki w pewnym zakresie mocy, są takie same dla naszego globu. Spidi, gratuluję nabytku! Jutro dzwonię do Zielonej! Niemniej, strzeliłbym z twojej lufy razy parę, z chęcią!
Spidi
Posty: 122
Rejestracja: 2014-09-16, 08:43
Lokalizacja: NS

Post autor: Spidi »

hydro pisze:..na Twoim miejscu kupiłbym drugą taką lufę i ją przyciął tak jak oryginał. ... Jeżeli moja teoria się sprawdzi, to zyskasz na komforcie użytkowania, po obcięciu zbędnych 150mm ;-)
Żebyś wiedział - ta długość nieco mi przeszkadza.
Kupno lufy przypomina małżeństwo: żenisz się niby z żoną ale tak naprawdę to z jej rodziną...
Kupujesz dłuższą lufę i okazuje się, że musisz kupić też dłuższy kuferek :roll:
pees i burek
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Spidi, taka mała inspiracja http://www.snipercentral.com/unique-alpine-tpg-1/ Lufa 660mm. Zobacz jakie ma skupienie na 100m z 300.Win Mag. Miałem przyjemność sobie z tego strzelić. Energia tego kalibru ~ 5000J :-)

No i do kompletu http://www.unique-alpine.com/en/
Ostatnio zmieniony 2016-09-28, 21:32 przez hydro, łącznie zmieniany 1 raz.
Spidi
Posty: 122
Rejestracja: 2014-09-16, 08:43
Lokalizacja: NS

Post autor: Spidi »

Włamywacz ze swoich długich luf strzela na 100m do zakrętek pet.
Jakbym miał jakąś bezwietrzną halę na 100m to też bym skupienie potestował...
pees i burek
ODPOWIEDZ