Książki - o strzelaniu i nie tylko

Co kupić? Jak konserwować? Jak celnie strzelać? Jak ćwiczyć?
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Książki - o strzelaniu i nie tylko

Post autor: hydro »

Cel za horyzontem

Krzysztof Kotowski,
Karol K. Soyka

Wydawnictwo: Black Publishing
Obrazek

Opis: http://www.gandalf.com.pl/b/cel-za-horyzontem/

Zapewne znacie lub widzieliście film Operacja Samum. Jak się okazuje film nie jest do końca fikcyjną, wojenną fabułą. To o czym mówi wydarzyło się na prawdę. Tylko Polacy zgodzili się pomóc amerykanom, wyciągnąć "swoich" z obcego terytorium. Niemcy, Anglicy, Francuzi - umyli ręce, uznając operację za misję samobójczą. Polacy to oczywiście jednostka GROM. Dzięki tej akcji (nie mylić z występami Bogusia Lindy) amerykanie umorzyli nam 17 miliardów dolarów długu. Tyle było warte wyszkolenie 6 osób, które nie zdążyły uciec. Ogólnie, fajnie napisana książka, dużo zabawnych sytuacji, które potrafią rozbawić do łez ale też ponad 20 lat naszej historii, której nie znajdziemy w szkolnych podręcznikach do "religii". Pozycja jest apolityczna ale kontekst wydarzeń wiele mówi o byłym ustroju jak i naszych obecnych władzach. Cel za horyzontem, to nie spis akcji snajperskich ale historia człowieka, który poświęcił sprawie 20 lat życia, który opowiada nam o tym wszystkim, co pokazuje TV ale od drugiej, tej właściwej strony. Kim był tak naprawdę Bin Laden? Co robili nasi na Haiti oraz w Iraku? Jakie niespodzianki czekają grzybiarzy? Ile jest tak naprawdę krów na pastwisku? ;-) A także skąd się wzięła przyjaźń polsko-amerykańska. I jak byłem kiedyś przeciwny, tak teraz wydaje mi się, że dobrze by było tego nie zepsuć.

Dodam tylko, że nabyłem te pozycję jako "zapychacz koszyka" w celu minimalizacji kosztów transportu.
Awatar użytkownika
bartezz
Posty: 299
Rejestracja: 2016-07-27, 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartezz »

Idąc śladem Krzyśka mogę polecić jeszcze inną książkę dostępną w ksiegarni Gandalf.
Jest to "Cel Namierzony"

Obrazek

Czytałem parę książek o tematyce współczesno - wojennej i tą uważam za jedną z lepszych (obok "Viper Pilot" i "Pilot Apacza"). Opowiada o walkach w Afganistanie w prowincji Helmand widzianych oczami brytyjskiego żołnierza pełniącego funkcję JTAC'a (Jo­int Ter­mi­nal At­tack Con­trol­ler – Wy­su­nię­ty Na­wi­ga­tor Na­pro­wa­dza­nia Lot­nic­twa).
Książka napisana jest "wartkim" językiem, pełna akcji. Bardzo dobrze się ją czyta. Przy okazji można się dowiedzieć na czym polegają prawdziwie "snajperskie" uderzenia z powietrza.
Pozostaje refleksja czy nasza armia, użytkując 48 sztuk F16 uzyskała również opisywane tu zdolności.

Ja osobiście ściągnąłem ją w wersji elektronicznej, na Kindla, już dawno ale Krzysiek odświeżył mi pamięć.
Pozdrawiam \ Bartek
AA S400F + MTC Viper Connect;
Walther LG300 + WFA SS 3-15x42 FFP
WSST Strzelec
ODPOWIEDZ