Optyki 1000 - 2000 zł

Na co zwracać uwagę
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Hydro, jeśli to było na serio to: dalmierz... "wszelkie osoby posiadające dalmierze (przy sobie) będą poproszone o opuszczenie toru" - jakoś tak to leciało?
Awatar użytkownika
Wolo
Posty: 46
Rejestracja: 2016-01-20, 17:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Wolo »

Koledzy, wcześniej pisałem o moich oczekiwaniach względem optyki- co sądzicie o tej ofercie, ciekawa?

Szczerze to nie podoba mi się jedynie siatka (której i tak aktualnie używam)

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?f=107&t=141982

Dajcie znać do jutra, pozdrawiam
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Spogladałem przez nią na Stalingradzie obraz fajny nawet bardzo fajny i pasowała by do Nikielka bo srebrna tylko że siatka nie dla mnie i już nie chce lunety bez AO lub SF.Powiększenie x10 max też szału nie robi oczywiście sama lupka do HFT jest git majonez ale jak koledzy ci w temacie pisali indywidualne preferencje każdego z nas są troszkę inne.Osobiście lubię bardziej uniwersalne lunety ta niestety taka nie jest oczywiście dla mnie.
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Lupa jest ok. Jak na te pieniądze nawet bardzo. Co do siatki: jeżeli jej nie używasz do poprawek to duplex ma cieniuteńki i fajny.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
Wolo
Posty: 46
Rejestracja: 2016-01-20, 17:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Wolo »

Poszedłem za radą kolegi Penetratora i zrezygnowałem szukając czegoś bardziej uniwersalnego.

No i znalazłem taką wszystkomającą z Ery http://swfa.com/SWFA-SS-3-15x42-Tactical-Rifle-Scope-P62238.aspx

Tylko ta cena...

Przy okazji zapytam- gdzie można zakupić lunety SWFA? Na stronie mają obwarowanie, że nie shipują poza USA? Trzeba przez wujka z Chicago, czy są inne sposoby?
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Jeżeli nówka to tylko import prywatny lub Kupcy z 'beżowego' np. Mariusz lub Piotr

Rzuć okiem na to kupił Maszot dla Syna : tanie a zaskakująco dobre.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Coś Wolo nie masz szczęścia do SS :-P chyba dwa ci z przed nosa zwineli
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Wolo
Posty: 46
Rejestracja: 2016-01-20, 17:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Wolo »

Jeszcze jedna i kupuję bilet do USA, przywiozę worek lunet i sam zacznę wystawiać, żeby się ludzie o to drapali :-P

@Paweł- lunetka fajna, poczytałem o niej, jednak mimo wszystko wolałbym te min 10-12x mieć w zapasie.
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Do stanów się opłacało jechać jak dolar stał około 2zł. Teraz lepiej kupić za euro gdzieś u sąsiadów.
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Wolo jak tak bardzo pragniesz SS to może napisz na beżowym że kupisz takiego i już no chyba że to zrobiłeś :mrgreen:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
bartezz
Posty: 299
Rejestracja: 2016-07-27, 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartezz »

Pozwolę sobie odświerzyć temat jako, że jestem kolejnym, którego czeka wymiana optyki z budżetowej na dobrą.
Ze względu na cenę (1600 -1800 PLN), jakość optyki do ceny i rodzaj siatek, który umożliwia domierzanie, moimi typami są:

- SWFA SS 10x42MQ
- Delta Optical Titanium 4,5-14x44 FFP AO
- MTC Viper Connect 3-12—32 SCB2

Przez każdą z nich miałem okazje spojrzeć... ale nic ponadto. To nie wystarczyło, żebym sobie wyrobił jednoznaczną opinię.

Proszę o Wasze głosy, którą z powyższych byście wybrali dla siebie? Z krótkim uzasadnieniem jeśli można prosić :-)
Pozdrawiam \ Bartek
AA S400F + MTC Viper Connect;
Walther LG300 + WFA SS 3-15x42 FFP
WSST Strzelec
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Albo SS albo MTC. 'SS-man' to absolutna klasyka i wzór wg. którego zbudowano kilka niezłych celowników. Między innymi DOT'a FFP. Nie wypowiem się co do 'zalet' i 'wad' bo to indywidualna sprawa każdego strzelca. Jednemu nie odpowiada zbyt cienki krzyż dla drugiego będący zaletą. Rozmiary SS-mana też dla wielu są kontrowersyjne. Z sunshaderem jest to poważna lupa nie każdemu pasująca. Przy lekkim karabinku jakim jest AA S400 może znacząco zmienić środek ciężkości. Szkła zacne, paralaksa choć spora jest do opanowania.
MTC to zupełnie inna bajka: szkiełko kompaktowe by nie rzecz malutkie. Z wad wszyscy wymieniają mocowanie montażu. Małą paralaksa - wiadomo ø32 ;) . Niektórym wydaje się ciemna. Miałem okazję patrzeć przez ten celownik na zimowych zawodach w Dzierżnie - mimo jesienno-szarej pogody wszystko było bardzo dobrze widoczne. Dla mnie zaletą jest mała odległość okularu od oka. Szkła fajne, lekko żółtawe. Nie lubię krzyża SCB2 ale jestem pod tym względem konserwatystą.
Reasumując dwa całkowicie różne celowniki: jakbyś porównywał Toyotę Aygo z VW Sharan :mrgreen:

Zastanów się nad jakimś VORTEX'em: nie żebym reklamował ale jest fajny na beżowym do wyjęcia. Na tego już się niestety spóźniłeś. Ten Burek też wart zainteresowania.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

Gdybyś jednak zainteresował się Burkiem to praktycznie nowy jest do wzięcia na miejscu.
TX200 HC_Burris Timberline
Spidi
Posty: 122
Rejestracja: 2014-09-16, 08:43
Lokalizacja: NS

Post autor: Spidi »

- SWFA SS 10x42MQ Lupka pancerna choć ostatnio jedna na springu się roztrzepała, świetny obraz znośny błąd relaksu, osobiście wolę wersję z siatką MD
- Delta Optical Titanium 4,5-14x44 FFP AO Mega duży błąd relaksu, jak przez tego dota czy LSa nie mogę długo patrzeć bo zaraz boli mnie oko, mam wrażenie, że zaraz wypali źrenicę. Dobra do rekreacji ale do HFT już gorzej.
- MTC Viper Connect 3-12—32 SCB2 Ciągle u nas egzotyk, ciekawy obraz i cieniutka siatka z podświetleniem, znikomy błąd relaksu ale w tej cenie wolę chyba SS-a...
pees i burek
ODPOWIEDZ