Optyki 1000 - 2000 zł

Na co zwracać uwagę
Szabatt

Optyki 1000 - 2000 zł

Post autor: Szabatt »

Optyki do HFT i do FT
Ostatnio zmieniony 2013-03-14, 16:11 przez Szabatt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Miałem w ręku bardzo ciekawą i nie drogą lupkę - Weaver Kaspa Ma najmniejszy błąd paralaksy jaki widziałem - mniejszy nawet od słynnego Burrisa Timberline. Szkła bardzo przyzwoite. No i cena przystępna: 1070 zł
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
maximus
Posty: 260
Rejestracja: 2013-03-02, 22:22
Lokalizacja: Luboń

Post autor: maximus »

Rozmawiałem z MForem na temat tej lupki w zestawieniu z RV9. Mariusz powiedział że jest przyzwoita natomiast produkcja made in China. RV9 jest made in Japan więc został.
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Z całym szacunkiem dla Mariusza - ta lupa jest naprawdę dobra. Chińczycy kupili sporo technologii na potrzeby swojej armii i termin 'chińszczyzna' powoli odchodzi do lamusa. Nie na darmo jeden z najlepszych polskich Strzelców wymienił IOR'a właśnie na Weavera Kaspa. Porównywałem Kaspę do mojego IOR'a: szkła może nie te ale reszta zdecydowanie lepsza.

p.s. termin 'chińszczyzna' jest nadal aktualny dla wyrobów noname:)
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
maximus
Posty: 260
Rejestracja: 2013-03-02, 22:22
Lokalizacja: Luboń

Post autor: maximus »

Tylko musisz pamiętać Pawle że twój ior ma już troszkę lat (co nie zmienia faktu że to fajna lupa) ale technika poszła troszkę do przodu dlatego też ten wawerek mógł zrobić na tobie takie wrażenie. Ale to tylko moje misianie plus to co usłyszałem od Mariusza. Mi ten waver bardzo się podoba ze względu na kompaktowe rozmiary. Muszę rzucić na niego okiem przy najbliższej okazji. Ze swojej strony powiem że na mnie kolosalne wrażenie zrobiły lunety nitrexa.
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Masz rację. Porównywałem jednocześnie Nitexa i Kaspę - zdecydowanie szkła tego pierwszego są o niebo lepsze.
Miałem w ręku TR One 3-9x42 Plex. Piękna lupka za niewielkie pieniądze (720 zł). Gdyby jeszcze siatka bardziej urozmaicona.... TrexPlex mi nie podchodzi
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Szabatt

Post autor: Szabatt »

A co myślicie o bardziej dostępnych optykach zwanych DOT.
Ja jestem z niej zadowolony mówię o najbardziej podstawowej 4-16x42.

Kwota rzędu 1000 zł
maximus
Posty: 260
Rejestracja: 2013-03-02, 22:22
Lokalizacja: Luboń

Post autor: maximus »

Dla mnie dupy nie urywa, poprostu niczym mnie nie zachwyciła za klocka można kupić wspomnianeho nitrexa albo vortexa który również oferuje bardzo wiele za niewielkie pieniądze. Ale za to serwis delty jest super i warto to tez wziąć pod uwagę
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Dla mnie mDot też dupy nie urywa, ale i tak lepiej jak leapers 3x9x32 AO.
Będę się lepersa pozbywał, mDOT idzie na TX -z racji trwałości i wspomnianego serwisu, a AA400 dostanie coś innego, jeszcze nie wiem co.
Chciałbym coś może nie super trwałe, ale naprawdę z jasnym szkłem i cienkim krzyżem, tak 3x10x40, bo FT i tak strzelać nie zamierzam.
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Leapers to tam wiesz, kicha. Im szybciej się go pozbędziesz tym lepiej. Co do lunet powyżej 1000 to jestem zielony. :oops:
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
maximus
Posty: 260
Rejestracja: 2013-03-02, 22:22
Lokalizacja: Luboń

Post autor: maximus »

pawelw pisze:Miałem w ręku bardzo ciekawą i nie drogą lupkę - Weaver Kaspa Ma najmniejszy błąd paralaksy jaki widziałem - mniejszy nawet od słynnego Burrisa Timberline. Szkła bardzo przyzwoite. No i cena przystępna: 1070 zł
No to w razie czego będzie na ciebie Pawle. Kupiłem to ustrojstwo.
Szabatt

Post autor: Szabatt »

tubus jak mniemam 30 dlatego zapytanie o montaż :mrgreen:
maximus
Posty: 260
Rejestracja: 2013-03-02, 22:22
Lokalizacja: Luboń

Post autor: maximus »

Dokładnie
Szabatt

Post autor: Szabatt »

Mam nadzieje, że się nie rozczarujesz.
Być może też podejdę do tematu kupna takiej optyki.
Przymierze się zobaczę ale już na plus przemawia do mnie 30 tubus.
Jak możesz wklej link do miejsca gdzie ją kupiłeś.
Szabatt

Post autor: Szabatt »

już widzę forguns :mrgreen: 845 zł
ODPOWIEDZ