Optyki do 500 zł

Na co zwracać uwagę
Szabatt

Optyki do 500 zł

Post autor: Szabatt »

Optyki godne polecenia
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Delta Optical Classic 3-9x40. Mój faworyt. Szkoda, ze nie ma AO, ale przefokusowanie nie jest aż tak trudne i jak się raz ustali to do HFT w zupełności wystarczy.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
maximus
Posty: 260
Rejestracja: 2013-03-02, 22:22
Lokalizacja: Luboń

Post autor: maximus »

jako nówka to rzeczywiście nie ma nic lepszego niż doc do 500 zł. W używce da się wyrwać ale trzeba trafić RV7, RV9, buschnel 3200 10x40, albo burrisa fulfielda.
Szabatt

Post autor: Szabatt »

Dla mnie osobiście podobnie jak u was faworytem jest Delta optical Classic (DOC).
Jest to pierwsza optyka jaką miałem nie licząc Simmonsa który był nic nie wart.

Co do Zalet to przede wszystkim jakość obrazu biorąc pod uwagę koszt optyki (ma dobre światło).

Optyka rzędu 350 zł bez montażu mówię oczywiście o nowej optyce.

Co jest oczywiste krzyż Mil-Dot (MD)

Ja osobiście uważam że paralaxa w tej optyce jest nie potrzebna, a z tego względu, że ostrzy od 15 metra do 35 metra poniżej 15 metrów obraz się zamazuje ale jest jeszcze na tyle czytelny żeby trafić. (to są doznania z mojego egzemplarza)

Co do wad wydaje mi się, że przede wszystkim grubość krzyża MD jest on tak szeroki zwłaszcza kropki, że mają wielkość HZ na 40 metrach (25mm bo do takiej killzony strzelałem)
Kolejną wadą jest bardzo mała tolerancja błędu wystarczy się źle złożyć do karabinka co dla mnie osobiście jest normą i już śrut ucieka w lewo albo w prawo. (ja nie jestem jakiś strzelcem wyborowym)

Jak ktoś zna jeszcze jakieś zalety i wad proszę o sugestie

Galeria:


Obrazek

Obrazek
maximus
Posty: 260
Rejestracja: 2013-03-02, 22:22
Lokalizacja: Luboń

Post autor: maximus »

Pocieszę cię że na 40 metrze nie ma kz 25 a błąd paralaksy prosto zniwelujesz świńskim uchem
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Szabatt pisze:Jak ktoś zna jeszcze jakieś zalety i wad proszę o sugestie
Od siebie dodam, że do zalet należy też zaliczyć świetnie działający serwis Delta Optical. Jako przykład podam, że będąc ostatnio w Warszawie, zahaczyłem o ich sklep firmowy w celu zakupu DOE. Niestety, okazało się że w ostatnim egzemplarzu na stanie sklepu brakuje jednej z zaślepek. Musiałem wracać do Poznania zanim byliby w stanie ściągnąć ją z magazynu więc... Wysłali mi nową, kompletną lunetkę kurierem do domu na swój koszt.
Na prawdę chciałbym żeby inne firmy miały takie podejście.
Steyr HP & TX HC
KrzysztofB
Posty: 59
Rejestracja: 2013-03-06, 10:50
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: KrzysztofB »

mialem taka lunete i byla calkiem ok ale miala pewna wade nie byla hermetyczna.po strzelaniu w niskich temperaturach i po wejsciu do domu parowala mi od srodka. trzeba bylo czekac az wyschnie. z czasem obraz sie troche pogorszyl.bylo widac plamki od wilgoci na soczewkach. ale to bylo dawno jak dopiero wchodzili na rynek.teraz tez mam delte z serii titanium i brak zastrzezen co do jakosci.nastawy powtarzalne obraz przyzwoity i nie paruje od srodka.
STEYR 110FT VORTEX VIPER PST
Szabatt

Post autor: Szabatt »

maximus pisze:Pocieszę cię że na 40 metrze nie ma kz 25 a błąd paralaksy prosto zniwelujesz świńskim uchem
Wiem maximusie ale ja do takiej strzelam bo wiem ze jak w nią trafie to jest ok i 35 mnie nie przestraszy
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Wiadomo, na treningach trzeba sobie podwyższać poprzeczki by na zawodach wszystko poszło gładko.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Szabatt

Post autor: Szabatt »

Jak wiem na jaki dystans celuje to wtedy jest piknie gorzej na zawodach im bardziej temat olejesz tym lepszy wynik ugrasz.
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Entry

Post autor: hydro »

Witam!
Wybór optyki teoretycznie padł na DOC'a 3-9x40. Tylko są dwa małe problemy:
1. Brak regulacji AO,
2. Prawdopodobieństwo rozszczelnienia lunety (wypuszczenie azotu) przy refocusowaniu.

Jakby na to nie patrzeć DOC jest lunetą myśliwską, gdzie widocznie do zwierza strzela się z około 100m, bo tak są ustawiane wszystkie. Dziś notorycznie pojawiał się problem z krzyżem na dystansach około 10m.

W związku z powyższym rozważam:
- coś z serii DO Entry np. 6x32 AO,
- Nikko Stirling Gold Crown 3-9x42 AO,
bo jakoś nic sensownego w kategorii do 400 zł nie znalazłem ;-)

Pytanie - czy ktoś miał przyjemność z tymi lunetkami? Zaznaczam, że po zmierzchu strzelać raczej nie będziemy.

PS. Swoją drogą ja gapa mogłem dziś wziąć od kolegi DOC'a ustawionego na 25m i sprawdzać widoczność celów, do których chłopaki strzelali.
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

Do HFT AO jest zbędne - mam ja, mają inni i nie używamy bo kręcić tym na zawodach nie wolno. Nieostrości w pewnych zakresach - do ok. 14m i powyżej ok. 30m (różnie w różnych celownikach) są pożądane, właśnie do określania odległości.
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Czyli zostaje przy DOC na 25m.
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Tak, w zasadzie tylko DOC. O Delcie Entry zapomnij raz i na zawsze. Nikko mam i to na HW 30 właśnie i moim zdaniem jest porównywalna z DOC-em. Różnica jest taka, że Delta ma naprawdę dobry serwis i 3 lata gwarancji (a na sprężynie, nawet tak słabej jak ta to ma znaczenie) i nie traci się zbyt wiele w razie późniejszej odsprzedaży.
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Koledzy dobrze prawią. Możesz spróbować zapolować na coś używanego na 'beżowym' ale najpierw warto popatrzeć przez różne szkła żeby uchwycić istotę i szczegóły. A zwłaszcza polecam tę lekturę.
Ciekawy celownik ma w swoim sklepie Piorek-Buba Barska Air Gun 2-7x32 Mil Dot tutaj
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
ODPOWIEDZ