Lunety FFP

Na co zwracać uwagę
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Masz rację Leszku. Nie tylko Willy ale i Marcel używali S&B II
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
Ziemo
Posty: 268
Rejestracja: 2018-07-16, 12:33
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto

Post autor: Ziemo »

To i ja sobie pozwolę odkopać temat, bo na "brązowym" forum pojawiła się nowa luneta FFP od Vorteksa. Pierwsze wrażenia są dość entuzjastyczne, śledzę temat na bieżąco. Wczoraj zamówiłem zresztą swój egzemplarz, pewnie koło wtorku do mnie dotrze. A jak się nie sprawdzi, to mam 14 dni na zwrot.
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=22&t=172522
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2300
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Jak dojdzie daj znać chetnie spojrze przez ta lubete :-D
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Ziemo
Posty: 268
Rejestracja: 2018-07-16, 12:33
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto

Post autor: Ziemo »

WuDe pisze:Jak dojdzie daj znać chetnie spojrze przez ta lubete :-D
A pewnie. Chętnie bym się przeszedł w niedzielę do Fortu. Na tygodniu to raczej będzie ciężko, najwcześniej w czwartek bym znalazł odrobinę czasu.

EDIT: ech, zapomniałem, że za tydzień zawody, to pewnie nikt nie będzie mógł wpaść do fortu...
Marylka i Heniu
Posty: 1121
Rejestracja: 2013-06-11, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marylka i Heniu »

Ziemo w piatek będziemy ładować samochód na sobotę myślę ,że godz 16-17 to możesz sobie wpaść postrzelać jeszcze bliżej końca tygodnia ci dokładnie odpowiem
jak to będzie godzinowo ;-)
Awatar użytkownika
Ziemo
Posty: 268
Rejestracja: 2018-07-16, 12:33
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto

Post autor: Ziemo »

Właśnie mi kurier do pracy dostarczył. Ale wielkie bydlę :-D
Postaram się w piątek wpaść do Fortu. Powinienem być tak 16-17.

Tak jak juz pisałem na "brązowym" - krzyż jest bardzo cieniutki. Mam mocne obawy co do tego, czy będzie widoczny w terenie, jak cel będzie na tle krzaków czy gałęzi. No, ale to wyjdzie "w praniu".

Obrazek
Awatar użytkownika
Ziemo
Posty: 268
Rejestracja: 2018-07-16, 12:33
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto

Post autor: Ziemo »

Na niedzielnych mistrzostwach HFT2 korzystałem właśnie z tej lunety i byłem bardzo zadowolony. Wynik jaki osiągnąłem to 53 punkty, ale to moje pierwsze zawody i wyszedł brak doświadczenia, zwłaszcza w określaniu odległości.

Ale...
całkiem obiektywnie, muszę powiedzieć, że obraz miałem naprawdę jasny. Dla przykładu, stanowisko nr 4, figurka nr 11. Figurka ta umieszczona była w budynku, w ciemnym pomieszczeniu, a strzelało się z zewnątrz. Wiem, że niektórzy zawodnicy mieli problem z widocznością KZ-ki w tej figurce, ja widziałem go jasno wyraźnie.

Lupka cały czas trzymała "zero", a waliłem ze sprężyny (aczkolwiek bardzo kulturalnie pracującej). Jak ją ustawiłem w piątek w Forcie, tak nic nie zmieniałem aż do teraz.

Co do rzeczy takich jak podziałka i paralaksa - jeszcze nie mam za dużego doświadczenia, aby się na ten temat wypowiadać. Nie potrafię w pełni wykorzystać podziałki (ocenianie rozmiaru KZ-ki na przykład), a jeśli chodzi o pudła na torze, to uważam, że źle strzelałem, a nie, że zawiódł mnie sprzęt. Ale nie chciałbym się tu zapierać.

Na razie jestem BARDZO zadowolony z zakupu. I polecam :)
Awatar użytkownika
slawol75
Członek zarządu
Posty: 836
Rejestracja: 2015-07-29, 10:54
Lokalizacja: Pamiątkowo
Kontakt:

Post autor: slawol75 »

Ziemo pisze: Ale...
całkiem obiektywnie, muszę powiedzieć, że obraz miałem naprawdę jasny. Dla przykładu, stanowisko nr 4, figurka nr 11. Figurka ta umieszczona była w budynku, w ciemnym pomieszczeniu, a strzelało się z zewnątrz. Wiem, że niektórzy zawodnicy mieli problem z widocznością KZ-ki w tej figurce, ja widziałem go jasno wyraźnie.
Pamiętasz może czy świeciło słońce jak strzelałeś, czy było pochmurno? Na poprzednich zawodach widziałem tam figurkę, świeciło słońce. Teraz niestety jej nie widziałem, było pochmurno. Nie pamiętam czy ostatnio była tak głęboko ustawiona, czy bliżej. To też mogło mieć wpływ na widoczność...Jak spojrzałem w burka to była tylko ciemność ,,ciemność widzę :-/"
zawsze środkiem krzyża :)
Awatar użytkownika
Ziemo
Posty: 268
Rejestracja: 2018-07-16, 12:33
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto

Post autor: Ziemo »

Takie były warunki, jak podeszliśmy. Strzelałem jakieś 2-3 minuty później, nic się nie zmieniło. )zdjęcie dużych rozmiarów)

Obrazek
Awatar użytkownika
Ziemo
Posty: 268
Rejestracja: 2018-07-16, 12:33
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto

Post autor: Ziemo »

Yeah, założyłem w końcu na wiatrówkę porządny, jednoczęściowy średni montaż Sportsmatcha. Karabinek od razu zyskał na wyglądzie, a czy zyskał na celności? :) W weekend będę miał ostre strzelanie u znajomego na wsi. Obym był zadowolony.
HFT
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2300
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Ziemo pisze:W weekend będę miał ostre strzelanie u znajomego na wsi. Obym był zadowolony.
Pogoda po byku
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Januszpelle
Posty: 20
Rejestracja: 2018-01-18, 20:06
Lokalizacja: Zalesie

Post autor: Januszpelle »

Z czystej ciekawości zapytam i bez żadnej złośliwości: 1. Jaki jest cel ustawienia figurki w ciemnym miejscu, skoro większość ma budżetowe lunety? 2. Czy możemy strzelać do zwierzyny jeśli nie możemy określić jej płci i gatunku?
Dziękuję za ewentualną odpowiedź.
ODPOWIEDZ