Dylemat...

Co zrobić aby dobrze trafić, poradniki
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1907
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Dylemat...

Post autor: mazgier »

Zacznijmy od tego, że jeśli któryś z modów uzna to za słuszne to proszę temat przrerzucić do działu "Cała Reszta".
A teraz ad rem:

Jako, że moja Kruszynka jest już w zasadzie kompletna (mam nadzieję, się pochwalić w najbliższą niedzielę ;-)), nadszadł czas na przemyślenia na temat czegoś o "ciut większym powerze". PCP jest w planach na przyszły rok, tym czasem zatem mowa jest o sprężynówce (docelowo zamierzam mieć 3 pukawki ;-)). I tutaj właśnie pojawia się tytułowy dylemat: HW 97k czy TX 200?(ew. ProSport) W każdym przypadku zakładam full tuning i (najprawdopodobniej) custom osadę.
Tak, wiem, na samym iwebie jest wagon wątków na podobny temat. Ale prosiłbym osoby z naszego kręgu, które miały jakikolwiek kontakt z ww. sprzętem o sugestie.
Z góry dzięki.

MZ
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Ciężki temat. Moje HW97K już miałeś w ręce i pytanie moje jak leżała? To jest podstawowe pytanie, bo dla mnie chwyt jest trochę zbyt krótki. Jednak teraz jest ogrom osad więc może coś z otworem na kciuk? Strzelałem z TX'a mahonxx'a i bardziej podobała mi się praca spustu w tym AA. PROsiaka nie miałem nawet w ręce więc się nie wypowiadam. Cenowo one wszystkie są zbliżone, szczególnie używki, ale HW jest najtańsze. W przypadku HW możesz zamiast separatora mieć tłumik. W TXie i PROsiaku chyba by to dziwnie wyglądało. Mnie szczególnie się podoba HW 97K n.A. Dla mnie największym mankamentem jest ten spust. Nie chodzi o to, ze jest zbyt twardy czy zbyt miękki. To jest RECORD, więc regulowany, jednak mam swoje widzimisie i koniec. Chociaż inni jak strzelali nie podzielali moich poglądów więc to zależy od indywidualnych wymagań.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1907
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

No właśnie. Twoją miałem w ręce i "leżała". Ale chciałbym docelowo mieć osadę thumbhole (mniej więcej). Recorda mam w Kruszynce (ja, na moją mówię "Niunia";)) i mi jak najbardziej pasuje. Dolnego naciągu nadal się trochę boję ale udało Ci się mnie w sporym stopniu przekonać.
Pro Sport jest very fajny ale ten kawał aluminium jako dźwigni mnie cokolwiek odrzuca...
Steyr HP & TX HC
Szabatt

Post autor: Szabatt »

Podjedź do nas obejrzeć tx200 i prosport a te aluminium co cię odrzuca jest zrobione tak że nigdy tego nie zniszczysz
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1907
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

OK, w niedzielę się zgłoszę :-)
Steyr HP & TX HC
Szabatt

Post autor: Szabatt »

PS porównaj sobie, kto i z jakich karabinków strzela na zawodach ogólnopolskich

Zwłaszcza pierwszą dziesiątkę.

Sam tx200 i Prosiak
nie obrażając hw97 co też jest bardzo dobrym karabinkiem
Szabatt

Post autor: Szabatt »

mazgier pisze:OK, w niedzielę się zgłoszę :-)
Strzelisz sobie kilka razy z Tx mahonia i zobaczysz co z czym się ma.
Oraz od grossusa z hw97
Awatar użytkownika
Vmax2
Posty: 301
Rejestracja: 2013-03-01, 13:51
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Vmax2 »

osobiście używałem HW 97/k i co by tam dobrego czy złego o nim nie napisać to i tak uważam że spust Recorda to jest rewelacja :-)

natomiast śledząc pucharowe wyniki HFT 2 coś tam tych HW mało jest w pierwszej dziesiątce :cry:
Ostatnio zmieniony 2013-03-21, 16:30 przez Vmax2, łącznie zmieniany 1 raz.
Sławek
AA EV2 + DOT FFP
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1907
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Ja nie celuję w jakiekolwiek (poza ostatnim) miejsce w zawodach (ogólnopolskich zwłaszcza). Z różnych przyczyn, za bardzo mi łapy latają. Ale, to nie znaczy, że nie mam zamiaru dobrze się bawić. Popróbuję tego, czego Koledzy mi użyczą, sprawdzę ocenie. A potem się zobaczy.
Ostatnio zmieniony 2013-03-22, 02:12 przez mazgier, łącznie zmieniany 1 raz.
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Z HW nie jest tak źle, wystarczy spojrzeć na wyniki zawodów WHFTA:
https://sites.google.com/site/whfta1/results
W 2012 było najwyżej na 4 miejscu, ale w 2011 pierwsze dwa to HW (4 też), w 2010 powtórka z 2011 i w 2009 wygrało AA, ale HW było 3.

Do innych danych kto jakie wiatrówki używa na zawodach nie mogę się dokopać.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Musisz popukać z kilku i koniec, masz okazję to korzystaj. W niedzielę wezmę tylko tx. Mam nadzieję, że nie zamarznie jak ostatnio.
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

Jako, że moja Kruszynka jest już w zasadzie kompletna
a wrzuciłbyś jakieś foto, z niedzielą nie wiadomo - będzie/ nie będzie, będę/ nie będę a ciekaw jestem (z wiadomego powodu ;-) )
TX200 HC_Burris Timberline
Szabatt

Post autor: Szabatt »

Jak nie będziesz musisz być
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1907
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

esmar pisze:a wrzuciłbyś jakieś foto
Prosiu brdzo :mrgreen:

Obrazek
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Piękna osada! Olejowana? Jakie drewno?
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
ODPOWIEDZ