Zakup wiatrówki - może ktoś ma którąś do pomacania?

Co zrobić aby dobrze trafić, poradniki
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1907
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

ruffles pisze:Poza tym zawsze jest ta HW30 Mazgiera która mam nadzieję nadal będzie dostępna raz po raz.
Jest dostępna zawsze kiedy tylko dasz znać żebym ją zabrał :-)
ruffles pisze:A co do butli, to na ten moment pewnie się do kogoś przyssam za jakąś drobną rekompensatę i zbieram na coś dla nas w tym czasie.
O powietrze martwić się nie musisz ;-)
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

ruffles pisze:raczej sprężyny bo mi się bardziej podobają.
:mrgreen:

ruffles pisze:Do tej pory strzelam z HW30 Mazgiera i nawet całkiem mi się podoba gdyby nie to, że trzeba dużo większe poprawki dawać i że jestem lewo oczny więc mi baka nie pasuje.
Mazgier ma specjalnie dla niego wykonaną osadę. Jesteś lewooczny, czy też leworęczny? Poczytaj tutaj: http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=17077
Rozwiązań jest kilka.
ruffles pisze:Przy najbliższej okazji poprosimy któregoś z was o teścik z jak ciężkiej wiatrówki moja żona jest w stanie strzelać ze stojaka.
HW97,77 czy też TX to bardzo ciężkie klamoty. Nawet z małą lunetką to na prawadę jest co trzymać, a czy ta waga rekompensuje celność? Nie wiem, bo Esmar ze swoją HW30 gromił resztę sprężynowców w zeszłym sezonie.
ruffles pisze:Teraz nieśmiertelne pytanie: "Co kupić?". Poprzeglądałem co nieco sklepy internetowe i poczytałem o różnych modelach. Generalnie wpadły mi w oko takie:
- HW 50 - bo "tania" i baka niska więc nie powinna przeszkadzać przy lewym oku. Dorobiło by się jakąś materiałową żeby podwyższyć.
- HW 57 - jakoś lubię dolny naciąg, ale czytałem mieszane opinie o porcie ładowania
- HW 95 Lux - ma bakę ambi z tego co doczytałem nieco cięższa i silniejsza. Aktualnie mój typ.
- Diana 280 - z tego co widziałem ma bakę ambi i jest lekka
Powyższe modele to ciekawe konstrukcje i warte zainteresowania. Jednak zdecydowanie polecam dokładne przymierzenie się do osady. Cytując Marka Czerwińskiego: "lufa strzela, a osada trafia". Powyższe stwierdzenie odnosiło się broni palnej, ale czy to sprężyna czy PCP, osada po prostu musi pasować do konkretnego strzelca. Bo jeśli na etapie zakupu wiatrówki nie uwzględnisz osady, to potem będą dodatkowe koszty pod postacią wymiany osady, skracania, wydłużania, doklejania podwyższania czy obniżania.
ruffles pisze:Raczej poza zasięgiem:
- Diana 48 - ciekawa bo boczny naciąg, ale waga spora i cena też wyższa.
- HW 97 - jedna z wersji jest ambi. To już troszkę droga zabawka jak na pierwszą wiatrówkę, no i raczej za ciężka dla żony. Ale mi by chyba najbardziej pasowała;]
- Diana 440 Targethunter - Wg mnie najładniejsza wiatrówka pod słońcem;] Droga i ciężka więc raczej odpada
Jakbym brał nówkę, to mocno bym się zainteresował tą Diana 440 Targethunter, bo cenowo podobnie do HW 97KT. Bo jeśli chciałbyś polować na używki, to Dianę raczej trudniej upolować.
ruffles pisze:No i teraz pytanko do was. Macie jakieś sposterzeżenia? Może ktoś ma któreś z nich i mógł by przynieść w jakiś weekend do pomacania? HW97 wiem że obstrzeliwujecie regularnie. Bardzo by mnie interesuje opinia o Dianach fajnie jak by się dało którąś dotknąć. Podobają mi się, ale wyczytałem że ich jakość nie przystaje z ceną i że mają bardziej skomplikowaną budowę niż HW(więcej zabawy z konserwacją i naprawami?)
Na zawodach będę z moją 97, z Dianami ciężej, bo w Poznaniu nie pamiętam bym kogoś widział.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
ODPOWIEDZ