Wiatrówka do 500 zł

Co zrobić aby dobrze trafić, poradniki
Szabatt

Wiatrówka do 500 zł

Post autor: Szabatt »

sugerowane wiatrówki
Ostatnio zmieniony 2013-03-21, 16:17 przez Szabatt, łącznie zmieniany 2 razy.
Szabatt

Post autor: Szabatt »

Wersja wiatrówek Hatsan dedykowana jest dla ludzi uboższych.

Występuje kilka wersji wiatrówki hatsan mod 55 70 80 90, które na dobrą sprawę nie różnią się niczym prócz osady
mod 55 posiada osadę drewnianą reszta tworzywo ABS (oczywiście 2 sort).

Wiatrówka Hatsan nie jest złym karabinkiem dla ludzi którzy (hmmm) dopiero zaczynają zabawę z karabinkami, ponieważ wiatrówka nie zepsuje się na starcie.

Wiatrówkę Hatsana można nabyć za około 320 zł w wersji ABS a w wersji drewna około 450 zł

Co do zalet i wad można powiedzieć, że występuje tu sytuacja bardzo zbilansowana, kwestia podejścia użytkownika.

Hatsan jest nazwany siewnikiem nie bez powodu.

Co do zalet to przede wszystkim jego żywotność , która wynika z jego konstrukcji. Wiatrówki produkowane w Turcji posiadają energię 25J. w momencie importu do Polski wiatrówka ma skróconą sprężynę tak aby nie przekraczała 17J. Reszta podzespołów pozostaje bez zmian. Drogą dedukcji można wywnioskować ze karabinek jest nie do ''zarżnięcia''.

Obecne egzemplarze hastana to już 5 czy nawet 6 generacja. Dzięki temu posiadamy w pełni regulowany spust. (nie testowałem tego spustu). System anty odrzutowy który w żaden sposób nie poprawia celności tylko daje uczucie mniejszego szarpnięcia. Światłowodowe przyrządy celownicze. I to by było na tyle

Aaa i oczywiście zaletą jest energia skrajne 17J. ( co osobiście nie uważam za zaletę)

Co co wad to przede wszystkim charakterystyka pracy, karabinek bardzo mocno zrywa, co wynika z jego energii która ma równe 17J. lub ciut więcej.

Jednakże jeśli dla strzelca cudem marzeń jest trafienie w puszkę od farby na 60metrach to można powiedzieć że jest to celny karabinek.
Kolejną wadą jest wymagania karabinka pod względem doboru optyki. Z powodzeniem można powiedzieć, że karabinek hatsan potrzebuje optyki przekraczającą wartość karabinka. Nie znam optyki za rozsądne pieniądze która by wytrzymała na Hatsanie dłużej niż rok. Po czym traci zero lub się rozkręca lub się dzieją inne cuda nie widy.

Myślałbym generalnie o DOC 3-9x40 ta optyka powinna podołać (delta optical classic)

Ja jako, że posiadam troszeczkę wypaczony gust stwierdzam, iż wiatrówki hatsan z półki podstawowej jest skrajnym minimum jaki należy zainwestować aby choć odrobinę posmakować strzelectwa precyzyjnego w dużym cudzysłowu.

Galeria:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Szabatt

Łucznik 187

Post autor: Szabatt »

Kolejny z serii to Łucznik 187 (bodajże)

Jest to pierwszy karabinek jakiego posiadałem za dzieciaka.

W sumie to posiadam go do dzisiaj i strzelam z niego do zapałek na 10 metrów.

Jest to karabinek wyprodukowany za starych dobrych czasów ze stali zbrojeniowej dzięki czemu jest nie do zniszczenia.

Zalety:

Nie widzę lepszego karabinka w przedziale cenowym do 500 złotych jak łucznik do strzelania matchowego.

Wykonany w całości ze stali zbrojeniowej praktycznie nie zniszczalny.

Energia nie przekraczająca 7 J. Karabinek nie kopie nie zrywa. Waga lufy praktycznie sama naciąga sprężynę. Karabinek lekki kompaktowy przeznaczony do całej rodziny.

Wady:

Części. Aby co kol wiek w nim zrobić trzeba mieć znajomości.

Cena : około 350 zł

Galeria:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Ehh, łucznik. Piękna rzecz. Ale żeby tym kolimatorem tak go katować?
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Szabatt

Post autor: Szabatt »

to jest przykładowa fotka z netu mój jest w nienaruszonym stanie mucha i szczerbina i tyle
ODPOWIEDZ