Pierwsza wiatrówka

Co zrobić aby dobrze trafić, poradniki
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Zgłoszę zdanie odrębne w kwestii zakupów: jeżeli masz elastyczny budżet kup optykę z najwyższej, możliwej półki: VORTEX'a, Leupolda, Sightron, Khales lub coś podobnego. Karabinek może być za 2000. To się często wymienia. Optyka docelowa...niektórzy latami do niej dochodzili. I tego się nie wymienia. Jak Żony
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Usunięty użytkownik 341

Post autor: Usunięty użytkownik 341 »

Zaraz będą Vipery Gen II, to I mogą się pojawić z drugiej ręki
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Viper II gen jest bleeeeeeeee :shock:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Zaraz będą Vipery Gen II,
już są. Mieliśmy na testach. Jedyne czym powalają to cena.
to I mogą się pojawić z drugiej ręki
i tu bym wątpił. To bardzo dobry celownik i ludzie niechętnie się go pozbywają. Chyba, że rozstaje się z tym sportem. Znam Strzelców, którzy trafili na 'swój' celownik i nie pozbędą się go nigdy :-D
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Usunięty użytkownik 341

Post autor: Usunięty użytkownik 341 »

Ze już są nie wiedziałem/przegapiłem. Czas leci tak szybko, ze jeszcze niedawno druga połowa roku wydawała się być bardzo odległa.

II zapowiadała się obiecująco patrzac na popularność I i parametry II idealne po hft.
Ja z I po przefokusowaniu jestem bardzo zadowolony. Jedyny minus tego szkiełka to brak systemu blokowania wieżyczki. W moim przypadku kręcę sobie o słupek paralaksa (jestem leworeczny), Ale chłopaki klikają sobie poprawki.
Mimo różnych opinii i komentarzy jakie słyszałem po zakupie tego szkiełka jako mojego pierwszego, nic z tych rzeczy się nie sprawdziło. Zapowiada się, ze może to być moje pierwsze i ostatnie*.
*Ostatnie, nie jedyne ;) Wpływ na to może mieć fakt, ze jako leworęczny nie jestem wstanie się złożyć do większości karabinków i popatrzeć przez inne cudeńka.
Awatar użytkownika
pilot68
Posty: 434
Rejestracja: 2014-08-06, 19:26
Lokalizacja: Konin

Post autor: pilot68 »

Na beżowym jest ładny karabinek wystawiony na sprzedaż Evo II.
Steyr + vortex viper
Pawel
Posty: 24
Rejestracja: 2017-08-29, 09:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pawel »

Nie mam dostępu do giełdy :/ trzeba mieć chyba 30 postów napisanych. Przy okazji, może ktoś z Was wie jak "nabić" te 30 postów? Widzę ze na liczniku mam 7 a w rzeczywistości mam napisane 11
Pawel
Posty: 24
Rejestracja: 2017-08-29, 09:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pawel »

Witam! Panowie potrzebuję pomocy z "beżowym". Jak wiecie ostro wgryzam się ostatnio w temat strzelectwa.
Chce już kupić pierwszy karabin oraz osprzęt i dlatego udzielałem się ostatnio dość mocno na tamtym forum, żeby dopytać o szczegóły. Nie ukrywam że moja wzmożoną aktywność jest też związana z regulaminowymi i moim zdaniem kompletnie bezsensownymi kryteriami uzyskania dostępu do k/s. Uzyskałem w końcu dostęp do działu k/s, wczoraj do godziny 2 w nocy przeglądałem wszystkie oferty sprzedaży jakie były dostępne, jest trochę sprzętu który chcę kupić i dlatego było co czytać :) Napisałem tez 2 posty w temacie "kupię/zamienię".
Dzisiaj rano budzę się z zamiarem dalszego pogłębiania wiedzy, mając nadzieję że ktoś odpisał na pytania i może ktoś wysłał ofertę kupna jakiegoś sprzętu...
I widzę że wszystkie moje posty zostały usunięte - licznik postów wyzerowany.
Kompletnie nie rozumiem dlaczego?
Usunięty użytkownik 341

Post autor: Usunięty użytkownik 341 »

Właśnie z powodu zabijania ilości postów. Takie zasady wprowadzili i używają posty ich zdaniem "nie na temat" (spam).
Mieli za dużo problemu z oszustami.
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1907
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Megabos pisze:Jedyny minus tego szkiełka to brak systemu blokowania wieżyczki. W moim przypadku kręcę sobie o słupek paralaksa (jestem leworeczny)
Ale przecież wieżyczki są resetowalne?
Steyr HP & TX HC
Usunięty użytkownik 341

Post autor: Usunięty użytkownik 341 »

Tak są. Trzeba tylko pamiętać żeby sprawdzać.
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Kompletnie nie rozumiem dlaczego?
Dlatego, że ostatnio na beżowym zrobił się OLX-bis jeżeli chodzi o sprzęt. Wymóg postów z założenia ma sprawić, że pełne prawa otrzymasz po jednym sezonie: będziesz brał udział w zawodach, ludzie Cię poznają, nabiorą zaufania. Wszystko.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Pawel
Posty: 24
Rejestracja: 2017-08-29, 09:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pawel »

Ok. Rozumiem wymóg postów, rozumiem też że może to być sensowne w przypadku sprzedawców, którzy mogą coś kombinować. Natomiast nie rozumiem dlaczego jest ograniczony dostęp dla kupujących, który nawet jakby chciał to nie ma jak oszukać. Przede wszystkim dlaczego zostały skasowane wszystkie moje posty, bez żadnego wyjaśnienia, pouczenia, czegokolwiek w czym byłaby intencja pomocy, a nie pokazania że moderator może wszystko, a nowy użytkownik forum, który się udziela i próbuje wgryźć w temat jest tylko pionkiem którego można dowolnie przestawiać.
Nie chodzi mi o użalanie się i robienie z siebie ofiary, jak najbardziej jestem za tym żeby były zasady, bo bez nich wszędzie jest bałagan, ale jeśli takowe są to każdy powinien się ich trzymać. Spełniłem wymóg 30 postów poświęcając kilkanaście godzin na czytanie, wyciąganie wniosków i dopytywanie o rzeczy których na podstawie tego co już jest na forum nie da się samodzielnie rozstrzygnąć. Starałem się zadawać tylko pytania, które mogą coś wnieść na forum również dla nowych użytkowników którzy mogą mieć podobne dylematy. Na końcu bez żadnego wyjaśnienia konto jest wyczyszczone z postów. W jaki sposób nowy użytkownik ma korzystać z takiego forum bez informacji zwrotnej?
Po co wymóg postów jeśli moderator może sobie w dowolnym momencie "wyzerować" konto bez podania przyczyny?
Zasady działają kiedy są jasno określone i respektowane przez wszystkich. Jeśli jest inaczej to bałagan będzie zawsze.
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Nie ty jeden masz problem z beżowym jest prawda że to skarbnica wiedzy i miejsce gdzie takie swiry jak my mogą wymienić się nowinkami ale osobiście uważam że w tej formie to forum bardziej szkodzi niż pomaga integrować się nowym strzelcom sam bym się rozmyślił gdybym miał dziś zaczynać zapał zapałem ale traktowanie mnie jak dzieciaka bez prawa głosu i słowa wytłumaczenia :evil:
To że paru kolesi starych wyjadaczy przejechało sie bo byli chytrzy chcieli kupić sprzet za pół ceny a tu ZOOONGG :-)>Więc ktos wymyslił że trzeba wszystkich nowych traktować jak złodziei noszzz kurna pomysł zajebisty.A wystarczyło by żeby ktoś pomyślał zamin wyśle kasę w ciemno Janowi Nowakowi z Warszawy :mrgreen:
Beton partyjny jest nie ugiety sorrry beto forumowy :-D
Oczywiście to moje osobiste rozterki w wtorek wieczorem więc patrz stopka :-P :-P :-P
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
wola75
Posty: 517
Rejestracja: 2013-09-13, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wola75 »

Z drugiej strony na beżowym pojawiło się kilku troli forumowych i wylewają swoje mądrości bez pokrycia w praktyce. Szczególnie to dotyczy sekcji czarnoprochowej ale zaczyna się to przenosić także na inne. Niestety taka cecha internetu. Jak to powiedział Lem "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów", choć twierdzą, że on tego nie powiedział, ale to beż znaczenia w tym przypadku.
Za dużo zabawek, za mało miejsca ale radocha jest :)
ODPOWIEDZ