Pierwsza wiatrówka

Co zrobić aby dobrze trafić, poradniki
Pawel
Posty: 24
Rejestracja: 2017-08-29, 09:48
Lokalizacja: Poznań

Pierwsza wiatrówka

Post autor: Pawel »

Witam! Jestem nowy zarówno na forum jak i w temacie strzelania. Poczytałem już trochę tego forum i forum-bron.pl z którego z resztą koledzy przysłali mnie tutaj :) Chcę zakupić pierwszą wiatrówkę, która będzie służyć głównie do strzelania rekreacyjnego (przynajmniej na początku :)).
Budżet to max 2000zł. Może to być sprzęt nowy jak i używany od.kogoś kto zna się na rzeczy. I tutaj proszę bardziej doświadczonych kolegów o radę czy jest sens kupować od razu coś droższego czy może zacząć od czegoś w rodzaju slavii albo np. Hw50?

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i pomoc :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Jak zawsze propozycja jest jedna przyjedz na fort postrzelaj z nami przymierz sie pogadaj.
Jedna taka wizyta da ci wiecej wiedzy niż miesiąc w necie
:mrgreen:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
photochem
Posty: 91
Rejestracja: 2016-04-09, 09:43
Lokalizacja: jeszcze Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: photochem »

Cześć,
WuDe dobrze gada... posłuchaj go lepiej ;-)
HW97k (Dębowy) + Leupold EFR || AA TX200 MK3 +mDOT || Gamo PR45
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Jak by co, to moja Diana jest do sprzedania za 900 PLN.
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Kurza jeszcze ją masz nadal mi sie podoba :mrgreen:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Ta Diana ma swój urok. ;-)

Co do HW50 to niestety, ale jej energia oscyluje w okolicy 14J. Na HFT2 to taka troszeczkę za mało. Oczywiście wprawny strzelec może zawalczyć o wysoką lokatę, jednak będzie musiał umiejętnościami nadrobić te parę Juli. Zawsze pozostaje kwestia czy pchać się nowy sprzęt czy używany. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Najważniejsze jest by zacząć strzelać. Potem i tak będziesz gonił króliczka jak większość z nas. ;-)
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

Moja rada taka. Przyjdź postrzelaj. Wybierz. Kup. Droższy sprzęt używany.
Tani tylko cię zniechęci. Ostatnie osoby, które dołączyły do grupy miały "słabe sprzęty" i w przeciągu miesiąca zmieniały na polecany sprzęt. Niektórzy nawet 2 razy np. Bartezz. A jak kupisz używany i nie załapiesz bakcyla, to najwyżej sprzedasz za tyle co kupiłeś. (Na wiatrówkach się nie traci jak na samochodach). (Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem). Ja sam zaczynałem od Slavi i po 2 miesiącach sprzedawałem :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Dokładnie. Półśrodki są najdroższe niestety. Każda zmiana bije po kieszeni, szczególnie jak kupuje się nowy sprzęt.
W tym budżecie pewnie kupiłbym używanego ProSporta lub TX200 i DOC z montażem. Zestaw pozwalający doskonalić umiejętności i później wygrywać zawody w HFT2. Lunetę za jakiś czas można zmienić, karabinek w swojej kategorii nie ma konkurencji.
Trzeba jednak postrzelać najpierw z różnych sprzętów. Może się okazać, że jednak ciągnie Cię łatwiejsze trafianie w cel i padnie na PCP, co wiąże się ze zwiększeniem budżetu...ale jak się okazuje później, budżet bywa nieco gumowy :mrgreen:
WSST
Pawel
Posty: 24
Rejestracja: 2017-08-29, 09:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pawel »

Dziękuję za tak duży odzew :) na ten moment po wstępnym "zapoznaniu" się z tematem, po przeczytaniu już chyba setek stron recenzji i opisów wiatrówek na różnych forach mam wstępne przemyślenia. Będę raczej wybierał między hw97, pro sport, tx200. Jednak tak jak starsi stażem i doświadczeniem koledzy doradzają nieocenione i jednocześnie decydujące będzie przybycie i wypróbowanie tych sprzętów :)
Co do używanych wiatrówek to udało mi się znaleźć do tej pory tx200 za 1500zł i hw97 za 1650zł, kompletnie nie mam pojęcia czy to dobre ceny?
P.S. czy może któryś z kolegów ma na sprzedaż jakiś z wyżej wymienionych sprzętów? :)
Tomx
Posty: 941
Rejestracja: 2013-09-03, 20:45
Lokalizacja: poznan

Post autor: Tomx »

No i słuszny wybór.Ceny sa ok pod warunkiem, ze te karabinki przeszły " tjuning".W przypadku tx to prowadnica i dodatkowy slizg na cylindrze.W przypadku Hw równiez prowadnica slizg na cylindrze i tłoku.Czytajac pewnie fora natknołes sie na temat tjunigu:)Natomiast w prosporcie trzeba tylko zrobic prowadnice i mozna strzelac ile dusza zapragnie :mrgreen:
hw77 +burris (wiatrowka odrzutowiec)/aa prosport vortek + buris timberline(karabinek klasa...zalezy w czyich rekach:))
Awatar użytkownika
bartezz
Posty: 299
Rejestracja: 2016-07-27, 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartezz »

Niektórzy nawet 2 razy np. Bartezz
Noo..., może nie w ciągu miesiąca a roku :lol:
Jest wielu z lepszym arsenałem ;-)
Pozdrawiam \ Bartek
AA S400F + MTC Viper Connect;
Walther LG300 + WFA SS 3-15x42 FFP
WSST Strzelec
Awatar użytkownika
pilot68
Posty: 434
Rejestracja: 2014-08-06, 19:26
Lokalizacja: Konin

Post autor: pilot68 »

Jeżeli nie zapadła ostateczna decyzja że tylko w rachubę wchodzi "sprężyna",to postrzelaj z PCP dla porównania?
Steyr + vortex viper
photochem
Posty: 91
Rejestracja: 2016-04-09, 09:43
Lokalizacja: jeszcze Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: photochem »

pilot68 pisze:Jeżeli nie zapadła ostateczna decyzja że tylko w rachubę wchodzi "sprężyna",to postrzelaj z PCP dla porównania?
Ty go nie sprowadzaj na złą drogę! :mrgreen:
HW97k (Dębowy) + Leupold EFR || AA TX200 MK3 +mDOT || Gamo PR45
Awatar użytkownika
pilot68
Posty: 434
Rejestracja: 2014-08-06, 19:26
Lokalizacja: Konin

Post autor: pilot68 »

No właśnie chcę mu wskazać to światełko w tunelu za którym ma dążyć... :-D
Steyr + vortex viper
Pawel
Posty: 24
Rejestracja: 2017-08-29, 09:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pawel »

Jeśli będzie opcja postrzelać z PCP i porównać to chętnie :) i coś czuje że po tym strzelaniu to dopiero się zacznie prawdziwy dylemat co kupić :p
ODPOWIEDZ