Sprężyna czy PCP ? Na początek

Co zrobić aby dobrze trafić, poradniki
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 34
Rejestracja: 2016-09-02, 16:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Leszek »

Mazgier a nie żałujesz, że się przesiadłeś na PCP i porzuciłeś plany na Pro Sporta ?
AA Pro Sport + Bushnell Elite 10x40
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1907
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Odpowiem tak: "ulubiam" mojego Steyra i z każdymi zawodami lubię go coraz bardziej. Ale... Na Dniach Twierdzy Poznań, w których braliśmy udział, w niedzielę łupałem z HW97 Prezesa i z klęczaka kładłem 3 na 5 razy wronę na 40m. I, zaraza, podobało mi się. I, zaraza, musiałem sobie wciąż przypominać, że NIE mam czasu na wszystko więc lepiej trzymać się tylko jednego i kupowanie jeszcze sprężyny to zły pomysł... Ale, jakby co to jednak TX a nie ProSport (nawet nie pytaj dla czego). Ale nie, przecież ja nie zamierzam kupować trzeciego karabinka...
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

mazgier pisze:Ale nie, przecież ja nie zamierzam kupować trzeciego karabinka...
Eeeetam mieć trzy to dobrze a jak sie dwa zepsują hmmmmm
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Daj se spokój z PCP. Zawody 2h, a dogrywki 2dni 😁 Przyjdź na kolejne zawody. Karabinków jest sporo 😉
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Zastanawia mnie jaki karabinek będzie celniejszy (nie biorąc strzelca pod uwagę :) )
AA ProSport czy AA S400 ?
To zależy WYŁĄCZNIE od tego kto strzela
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 34
Rejestracja: 2016-09-02, 16:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Leszek »

No tak, przecież chodzi o frajdę i dobrą zabawę.
Tak myślę, że warto zacząć od sprężyny, spróbować, posmakować i później zawsze można się przesiąść na PCP :)

Wczoraj poczytałem trochę o optyce, tutaj wybór nie jest wcale łatwiejszy :)

Zakładając, że przymierzam się do AA Pro Sporta, może koledzy zasugerują jakieś lunetki ?

:-)
AA Pro Sport + Bushnell Elite 10x40
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1907
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Jeśli nie za drogo a dobrze to albo DOC (Delta Optical Classic) - oczywiście przefocusowany, albo np. Hawke Vantage 3-9x40 AO. Zawsze da się później opchnąć bez zbyt wielkiej straty.
Górnej granicy cenowej nie ma ;-)
Steyr HP & TX HC
Spidi
Posty: 122
Rejestracja: 2014-09-16, 08:43
Lokalizacja: NS

Post autor: Spidi »

HW97+DOC i mamy za jakieś 1200-1600zł zestaw z drugiej ręki, którym śmiało można wygrywać zawody HFT2.
Jak się znudzi zawsze i to czasem nawet i bezstratnie można zbyć i kupić PCP.

Dodam, że to chyba jedyne takie hobby, które zwraca niemal całość inwestycji...
pees i burek
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

W kolejności cenowej:
Point Pecision np. 3-12x42 lub 3-9x40 za 200-250 zł
BE 3200 10x40, leżał na beżowym za 500 zł, Bushnell Legend 5-15x40 w podobnej cenie,
Leapers wszelkiej maści
z trochę droższych Vortex'y Diamondback 4-12x40
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Ja skusiłem się na to http://www.nikon.pl/pl_PL/product/sport ... -3-9x40-ao. Zobaczymy jak sprawdzi się w praktyce, bo jeszcze na strzelaniu nie była. Gdyby coś, to zbliżona jest (ale w odniesieniu do NIKON PROSTAFF 3-9x40 - bez AO) luneta http://www.vortexoptics.com/product/cro ... oa-reticle. Obie dostępne z siatką BDC, z czego NIKON ma kółeczka zamiast kresek i jest trochę jaśniejszy. Warto rzucić okiem na Diamondback HP http://www.vortexoptics.com/category/di ... iflescopes, np. 2-8x32. Ale lepiej wcześniej postrzelać z kimś, kto ma posadzoną taką lupę. Powłoki, jakość obrazu - baaardzo dobre, ale na wybór optyki składają się też preferencje strzelca.
Ostatnio zmieniony 2016-09-08, 20:10 przez hydro, łącznie zmieniany 1 raz.
Spidi
Posty: 122
Rejestracja: 2014-09-16, 08:43
Lokalizacja: NS

Post autor: Spidi »

Jeśli tanio a dobrze do bez wątpienia DOC - ładny obraz, wręcz wybitny przy swojej cenie i przydatna w siatka w HFT. Za 200-250zł raczej nie ma nic ciekawszego.
Potem patrzyłbym na Nitrexa bo za około 500zł można kupić naprawdę świetne szkło, następnie Weavery itd.

A potem wzrost ceny już nie przynosi takiego wzrostu jakości obrazu...

Miałem kiedyś z moim pierwszym PCP (S400) lupkę CenterPoint i wcale taka tragiczna nie była...
Na początek zabawy w zupełności wystarczała a na tyle dobra była, że nie zniechęciła :)
pees i burek
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

hydro pisze: Ja skusiłem się na to http://www.nikon.pl/pl_PL...-efr-3-9x40-ao. Zobaczymy jak sprawdzi się w praktyce, bo jeszcze na strzelaniu nie była
Krzysztof po co proponujesz koledze coś czego jeszcze nie miałes na zawodach i nie wiesz czy sie nadaje .Z tych nikonów co patrzyłem to obraz był raczej kiepskawy vortex diamonback dobry i szeroko stosowany.
Nie chce się powtarzać ale to jak z kobietą :-P :-P :-P
Trzeba kilka zobacvzyć(postrzelać) by mieć jakaś wiedzę
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Zobaczymy jak sprawdzi się w praktyce, bo jeszcze na strzelaniu nie była.
Tomek, czy ja coś pominąłem? ;-)
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Przy najbliższej okazji popatrzysz sobie przez BE 3200 10x40, to na prawdę dobra luneta za 500zł i optycznie zostawi w tyle wiele droższych szkieł. Jest też dość pancerna.
WSST
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

wszystko tylko nie PP.
Mógłbyś rozwinąć myśl ? Sporo początkujących sprężyniarzy używa Point Precision i sobie chwalą. Macałem kilka egzemplarzy: nie jest to Bushnell ale za te pieniądze przyzwoity i wytrzymały sprzęt.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
ODPOWIEDZ