Kilka ofert - opinie

Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Kilka ofert - opinie

Post autor: triodak »

Nie wiem jeszcze co konkretnego miałbym kupić, ale palec świerzbi mnie już kolejny tydzień aby na coś kliknąć ;-) Wiem że wpierw mam zapoznać się organoleptycznie z różnym sprzętem więc się wstrzymuje. Jutro już może coś więcej będę miał nakreślone w głowie.

Śledzę różne pojawiające się i znikające oferty. Kilka tu wklejam z prośbą o opinie (że za drogo albo opis niedokońca zgodny z fotkami):
1. air-arms-tx200 +HAWKE WARMINT 4-16x44 AO Wcześniej kup teraz za 2050zł bez chętnych, teraz od 1100zł.
Czy ten tłumik jest gdzieś na zdjęciach bo nie widzę?
2.AA TX200 + Vector Optics 10-40x56 krzyż mildot od 1950zł. Lupka rzadziej spotykana i chyba uszkodzona.
3.air-arms-tx-2oo-mk3 +Hawke 4-12x44 za 1800zł
4.tx200 goły bez tuningu za 1450zł Do golasa musiałbym wszystko dokupować, więc najtaniej wyjdzie zestaw zapewne.

W sumie ostatnio na tapecie miałem też ogłoszenia innego sprzętu, ale teraz poza TX200 jest cisza. Tylko w zakończonych:
5.weihrauch-hw-97k-4-5mm-luneta-leapers-3-12-x40 za 1100zł
6.weihrauch-hw-97k-hogan-leapers-6-24x50 za 1900zł. Nie daleko od Poznania. Czy oryginalny Leapers miał podświetlenie trójkolorowe?

HW90K się pojawić nie chce :cry:
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Ważne, żeby był po Hoganie( zaoszczędzisz 200zł). Jak w zestawie to lepiej z DOC'iem. Za 1700-1800 zgrasz zestaw, którym możesz wygrać każde zawody w HFT2.
WSST
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Pytanie moje, czy miałeś którykolwiek z wymienionych modeli w ręce, a lepiej czy strzelałeś z nich? Każdy z przedstawionych modeli wiatrówek to sprzęt wysokiej klasy. Patrzyłeś przez te lupki? Do czego ci będzie ten karabinek potrzebny? Będziesz strzelał raz na 10, raz na 20, 50 i więcej metrów? To wtedy przyda Ci się zmienne powiększenie i regulacja paralaksy. Będziesz bawił się lunetą. Chcesz ciągle bawić się lunetą? Z tego co wiem to Leapers ma dwa kolory podświetlenia, zielony i czerwony i oba są do dupy. ( http://www.leapers.com/prod_detail.php? ... &mtrack=3m# i kliknij na RETICLE) Nie jest podświetlany tylko krzyż, ale całe wnętrze lunety. Przy nowej baterii praktycznie nadaje się najsłabszy zakres świecenia.

Praktycznie każda z tych lunet to wielki teleskop. Najmniejszy ten Leapers 3-12x40 też szału nie robi.

Jeżeli chcesz strzelać na podwórku, na działce i nie interesuje cię strzelanie w lesie, w ciemnych miejscach i HFT, to możesz brać te ciężkie teleskopy. Jednak gdy popatrzysz przez kilka lunet, to sam zobaczysz co z czym się je.

Jeżeli ktoś już w aukcji pisze, że sprzęt sieje, to raczej trzymałbym się z daleka, a już na pewno nie kupował na odległość. W ogóle kupowanie używki na odległość to ryzyko, jeżeli nie znasz sprzedającego. ;-)
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Tomx
Posty: 941
Rejestracja: 2013-09-03, 20:45
Lokalizacja: poznan

Post autor: Tomx »

Przyjdz postrzelaj zobaczysz .Widze ze masz parcie na sprezyne :-)Mamy kilka sprezyn w WSST , takze zobaczysz ktora Ci podpasuje :mrgreen:
hw77 +burris (wiatrowka odrzutowiec)/aa prosport vortek + buris timberline(karabinek klasa...zalezy w czyich rekach:))
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

Witajcie!

Na tyle co się orientuje, to do HFT (w trakcie zwodów nic nie regulujemy) zoom do 12x. Może też być DOT (Delta Optical Titanium) bo wytrzymalszy. Krzyż Mil-dot (najlepszy?) aby poprawki nanosić?

Jeszcze nic w rękach nie miałem i przez lupki nie patrzyłem. Tylko fotki i youtube dlatego nie mam wyrobionej opinii.

Co do strzelania to interesują mnie zawody HFT z Wami oraz luźne strzelanie poza zawodami również na dystanse 50m+ (w ramach frajdy i badania balistyki śrutów). Chodź domyślam się że i z leżaka może być ciężko. Będę strzelać tylko u Was. Nie mam innych możliwości. Realne będzie spotkanie się 10-15x w roku. Na więcej nie będę miał możliwości czasowych.

Docelowo myślałem nad lunetą DOT 6-24x42 AO MD (i HFT i rozrywka).
Nie wiem co tu jeszcze pisać. Jutro się poznamy osobiście i pogadamy. To mi z głowy błędne myślenie o sprzęcie wybijecie ;-)

Chce też kupić tanią chinkę do celów 'badawczych' (do sprawdzenia np. jak mi wyjdzie dorobienie prowadnicy na tokarce). Była jedna łamana za rozsądne pieniądze (40zł) ale w Gnieźnie.

Chcę sprężynę aby nie było lekko ale tylko dobrą (bezpieczną), celną i trwałą aby mi na naukę skupienia nie wpływała negatywnie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

Przemo pisze:Ważne, żeby był po Hoganie( zaoszczędzisz 200zł). Jak w zestawie to lepiej z DOC'iem. Za 1700-1800 zgrasz zestaw, którym możesz wygrać każde zawody w HFT2.
No może nie koniecznie. Ja swoje HW dopieściłem sam :-). (Poza tym jest kilka osób w Polsce, które też dobrze poprawiają fabrykę). Waldek jest OK, ale nie jest jedyny! Nie zapominajmy o tym!
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

Coś pomyliłeś, Przemo pisał o sprężynach, ich tuningiem zajmuje się właśnie Waldek/ Hogan, HW 100 to inna bajka.
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Oczywiście można dużo zrobić samemu, ale już jakieś toczenie, ślizgi itp dla mnie zbyt soskomplikowane. Podałem Hogana bo ma chyba najlepsze opinie. Są oczywiście inni, ale nie zawsze opłaca się ryzykować.
WSST
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

triodak pisze:Witajcie!

Na tyle co się orientuje, to do HFT (w trakcie zwodów nic nie regulujemy) zoom do 12x. Może też być DOT (Delta Optical Titanium) bo wytrzymalszy. Krzyż Mil-dot (najlepszy?) aby poprawki nanosić?
Popatrzysz sobie na DOCa, DOTa i jeszcze kilka innych i sam zdecydujesz co lepsze dla Ciebie. Powiększenie x12 i tor HFT to raczej hardcore. Max to x10, ale to i tak już dużo. Przy dużych powiększeniach widać jak drgają łapki. To z kolei niejako wymusza poprawę punktu celowania i znowu się ruszasz i znowu wypadasz ze stabilności. Za małe powiększenie złe, bo nie widać, za duze złe, bo widać za dużo. ;-)
triodak pisze:Jeszcze nic w rękach nie miałem i przez lupki nie patrzyłem. Tylko fotki i youtube dlatego nie mam wyrobionej opinii.
Dlatego zapraszam na weekendowe spotkania. Są i TXy i Prosporty i HW. Chociaż modelu 90 dawno nie widziałem. Szczerze powiedziawszy to nie wiem czy warto się na nią aż tak grzać. GAS-RAM działa troszeczkę inaczej niż sprężyna i mi się wydawał nieco narowisty.
triodak pisze:Co do strzelania to interesują mnie zawody HFT z Wami oraz luźne strzelanie poza zawodami również na dystanse 50m+ (w ramach frajdy i badania balistyki śrutów). Chodź domyślam się że i z leżaka może być ciężko. Będę strzelać tylko u Was. Nie mam innych możliwości. Realne będzie spotkanie się 10-15x w roku. Na więcej nie będę miał możliwości czasowych.
Jeżeli HFT to spokojnie wystarczy DOC przefokusowany na 25m. Na początek dobra będzie siatka MIL-DOT, ale nie jest to wymagane, bo z powodzeniem można strzelać z Duplexa. Na pewno bardziej uniwersalna będzie luneta z regulacja paralaksy, ale odradzałbym wszystko tańsze niż 500zł. Grube krzyże, mgła na dużych powiększeniach, ciemny obraz, aberracje, brak powtarzalności nastaw.
triodak pisze:Docelowo myślałem nad lunetą DOT 6-24x42 AO MD (i HFT i rozrywka).
Nie wiem co tu jeszcze pisać. Jutro się poznamy osobiście i pogadamy. To mi z głowy błędne myślenie o sprzęcie wybijecie ;-)


Sam zobaczysz, że tych wielkich powiększeń nie wykorzystasz. Chyba że będziesz siedział za stołem ze stojakiem do przystrzeliwania. Mnie niestety jutro nie będzie na Leśniku, ale w niedzielę będę na zawodach.
triodak pisze:Chce też kupić tanią chinkę do celów 'badawczych' (do sprawdzenia np. jak mi wyjdzie dorobienie prowadnicy na tokarce). Była jedna łamana za rozsądne pieniądze (40zł) ale w Gnieźnie.


Kup jedną i strzelaj. Jak zobaczysz że coś Ci nie pasuje, to wtedy weźmiesz się za poprawianie. Nic tak nie pomaga w podejmowaniu decyzji jak praktyka i doświadczenie. ;-)
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Maciej słusznie prawi:
Pytanie moje, czy miałeś którykolwiek z wymienionych modeli w ręce, a lepiej czy strzelałeś z nich?
najpierw pomacaj, przymierz się. Mam ProSporta - prawie to samo co TX - ale np. HW97 nigdy mi nie leżało. Zanim wydasz kasę sprawdź czy karabinek, do którego się przymierzasz będzie Ci odpowiadał. To samo dotyczy optyki, która wg. mnie jest znacznie bardziej ważna w strzelaniu niż karabin. Popatrz przez to i owo a potem, świadomie podejmij decyzję
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

Dziś dzięki uprzejmości kolegów postrzelałem z AA ProSport, AA TX200 MK3, AA TX200 HC, HW30 i Slavia 634. Odczułem że waga karabinka ma realne znaczenie przy jego trzymaniu.
Najlepiej strzelało (i naciągało) mi się z TX200 HC.
Jeszcze chciałbym mieć porównanie z HW 77, 97 i 90.

Strzelanie z PCP jest bajka. Już mi w głowie kiełkują pomysły jak przerobić sprężynę na bez odrzutowca (do tego celu chcę chinkę na testy)
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Moje HW97K masz do dyspozycji, ja będę na zawodach jutro, a potem to nie wiem. ;-)
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Tomx
Posty: 941
Rejestracja: 2013-09-03, 20:45
Lokalizacja: poznan

Post autor: Tomx »

hw 77 moge przywiesc na test w przyszła sobote :-)
hw77 +burris (wiatrowka odrzutowiec)/aa prosport vortek + buris timberline(karabinek klasa...zalezy w czyich rekach:))
Kamper
Posty: 1
Rejestracja: 2014-02-11, 09:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamper »

Nie lepiej kupić Ci jakąś nówkę? Mój znajomy nabył ostatnio tego oto huntera http://www.bron.pl/wiatrowka-karabinek- ... uneta-6x42 miałem okazję postrzelać i optyka działa super. Fakt, że moc może ma nieco mniejszą, ale naprawdę nie jest to jakoś szczególnie odczuwalne, celność spokojnie ponad 60 m. także można się już pobawić tym.
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Do rekreacyjnego strzelania to fajna wiatrówka. Jeśli ktoś zainteresuje się później zawodami to już niestety się nie nada. Prędkość śrutu zmienia się wraz z temperaturą niestety. Naboje co2 88g są drogie. Za te pieniądze można mieć nówkę HW97 a to zupełnie inna bajka.
Piszę - bo miałem tą konstrukcję. Po przerobieniu na PCP już była w miarę ok. Niestety wersji w drewnie na PCP bez zmiany całej osady nie da się przerobić. Warto dodać, że zabieg ten się kompletnie nie opłaca bo za cenę tej wiatrówki, małej butelki z regulatorem i przejściówki można kupić nowe S400F :mrgreen:
WSST
ODPOWIEDZ