Różnice pomiędzy dwoma TX200 po Hoganie

Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

Słyszałem, że ostatnio w hawusto markowa siadła :mrgreen:
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Faktycznie, sprężynka coś nie teges. Przy pracy ociera o cylinder i stąd wariowanie Vo. U mnie też hoganowa sprężynka siadła, ale Vo ma stabilne, niskie, ale stabilne. Coraz częściej zastanawiam się czy nie zakupić po prostu Otevy i samemu wymienić. Lepsza chyba twarda, a krótsza sprężyna, a nie długa, ale miękka. Moim zdaniem długa bardziej będzie narażona na wygięcia boczne. Wsadzanie podkładek to tez chyba leczenie doraźne. Zamontowana długa sprężyna, czy też przedłużona podkładkami ma większe napięcie wstępne, które cały czas działa na sprężynę. Wiatrówka niby stoi w kącie, ale sprężyna cały czas jest ściśnięta.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

W TX'ie, napięcie wstępne ok 13mm, w HW30 ok. 4 cm a Vo stabilne, więc to chyba nie do końca to.
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Nie sądzę że spadek liniowy Vo jest spowodowany ocieraniem sprężyny, generalnie w ogolę nie wierzę w winę sprężyny.
Nawet jeśli ociera, to przy jej energii to ile to jest, opór nasmarowanego ocierającego się o siebie metalu na powierzchni może kilku mm2? Zwłaszcza, że długa prowadnica też na pierwszym etapie ją stabilizuję.
Po ilu strzałach prędkość siada, o ile, czy jest to trend?
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

A nie jest tak że raz się ułoży tak a raz inaczej i z stąd te skoki(wiem że to fachowy opis :-P)
esmar pisze:Słyszałem, że ostatnio w hawusto markowa siadła :mrgreen:
To prawda tylko że Mazgier wystrzelał te 9 paczek w dwa "łykendy" :mrgreen:
Czy to ważne jest i ma prawo się popsuć i tyle :-P
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Ja bym jeszcze poćwiczył z uszczelką tłoka i oringami.
Mógł bym się zgodzić z teorią skoków prędkości, ale jeśli to idzie ciągle w dół, to...
Z tego co pamiętam to pasuję od slavi 634 i ktoś mi mówił, że kupił kilka szt. ale nie pamiętam kto.
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

Oringi nowe i są ok., uszczelkę tłoka jakiś czas temu wymieniałem na zepto i prędkość od razu poszła 10m/s w dół więc wróciłem do starej/ oryginalnej. Na zestawie ze sprężyną ze zdjęcia, co jakiś czas - może zależy jak się ułożyła, podczas naciągania było słychać mocne tarcie, na tym - starym, który założyłem teraz jest cicho i bez dodatkowych efektów dźwiękowych.
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

uszczelkę tłoka jakiś czas temu wymieniałem na zepto i prędkość od razu poszła 10m/s w dół
Gdzieś doczytałem, że taką uszczelkę zepto trzeba "dopracować", wziąłem się więc za nią dzisiaj - dopasowałem średnicę zewnętrzną do średnicy cylindra, skróciłem lekko wargę i ją dopieściłem ;-) , złożyłem wszystko do kupy (stara sprężyna!) i Vo jest 242/243 8-)
Mam nadzieję, że na dłużej.
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

I ja miałem problem z uszczelką tłoka. Za ciężko chodziła w cylindrze i dlatego spadała mi moc na sprężynie z Cekausa. Waldek dorobił komplet i poprawił uszczelkę. Jak wstawiłem sprężynę z Cekausa to prawie wszystkie podkładki musiałem wyjąć.

Swoją drogą z tego co doczytałem to obróbkę uszczelki można zrobić na szybkoobrotowej tokarce i bardzo ostrym nożu. Marku jaki patent domowy zastosowałeś? Wiertarka + żyletka?
AA TX200 MK3 + Leapers
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

Wiertarka + papier ścierny 8-)
TX200 HC_Burris Timberline
ODPOWIEDZ