palm rest a sprężyny

Awatar użytkownika
YAQB
Posty: 131
Rejestracja: 2015-07-03, 18:36
Lokalizacja: Poznań

palm rest a sprężyny

Post autor: YAQB »

Mam pytanie. Czy palm rest na sprezynach ma sens? Czy nie będzie zakłucał cyklu? Na zawodach u Huntersów widziałem pomontowane ale jakoś nie było czasu się spytać. A druga sprawa to montaż stopki Bisley alu...Takie coś założy mi rusznikaż? Ze względu na mój wzrost przydałby się.
TX200
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

Wg mnie - ma sens, cyklu strzału nie zakłóci jeśli nie postawisz karabinka (jak to robią pecepowcy) bezpośrednio na podłożu. Czasami palmrest decyduje o tym czy np. można figurkę strzelić z leżącej czy też trzeba podnieść "szanowną" i z kolanka strzelać, inna sprawa to względy estetyczne (dlatego ja nie zamontuję :-D ).
Ze stopką do rusznikarza? Sam to zrobisz.
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
YAQB
Posty: 131
Rejestracja: 2015-07-03, 18:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: YAQB »

Dzięki za odpowiedź. Ale...rodzi się nowe pytanie :) Z estetyką masz racje.Dlatego myślałem nad mosiądzem nie polerowanym.Tylko czy waga nie będzie za duża?
TX200
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Jak najbardziej ma sens. Ale bardziej poręczna wg. mnie jest dedykowana osada, na przykład taka jak w tym ProSporcie:
Obrazek

albo w tym TX

Obrazek
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

No i do pomacania bo w naszej grupie mahoniowe wiosło ;-)
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1907
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

W przypadku sprężyn, rzeczywiście chyba najlepszym rozwiązaniem jest osada typu "wiosło".
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
YAQB
Posty: 131
Rejestracja: 2015-07-03, 18:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: YAQB »

Noooo wiosło wygląda na kawał drewna.Mi jednak chodzi o zachowanie lini karabinka.Dlatego pomysł z mosiądzem. Kształt palm restu chciałem jak przód narty, taki zadarty, tylko nie taki ostry ;) już jestem po rozmowie tel z Leszkiem co ma ogłoszenie na beżowym.Do tego dojdzie regulowana stopka i oslona spustu.wszystko z mosiądzu. Nie zakluci on lini i koloru. Troszkę waga wzrośnie.no i wyważenie.Wage nadrobie po zmianie lunety. Zobaczymy.
TX200
ODPOWIEDZ